×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Отлична новина: Кметът Иван Алексиев издейства пари за реконструкцията на пътя Поморие-Каменар


Отлична новина: Кметът Иван Алексиев издейства пари за реконструкцията на пътя Поморие-Каменар
Този кадър ще остане в историята след няколко месеца, супермодерен път ще замени амортизирания участък
10 Ноември 2017, Петък, 02:50 ч.
Автор: Флагман.бг

Проектът предвижда изграждане на велоалея, тротоар, алейно осветление, велостоянки и монтиране на пейки за отдих

Кметът Иван Алексиев подписа договор с Държавен фонд „Земеделие” за отпускане на безвъзмездна финансова помощ за реконструкция на пътната настилка и изграждане на велоалея  на общинския път Каменар – Поморие.

Реконструкцията обхваща пътя от разклона за село Каменар на основния път от Бургас до Каблешково, преминава през село Каменар  и достига до пътя Поморие – Слънчев бряг. Освен рехабилитация на пътната настилка проектът включва и полагане на допълнителен пласт за велоалея, още и изграждане на тротоарна настилка, монтаж на пейки и кошчета за смет, велостоянки, алейно осветление и изграждане на тръбна мрежа за оптичен кабел за интернет.

„Това е пътят, който свързва населените места с общинския център. Затова ремонтът му е от изключително значение и в полза на всички жители на общината. Освен това, след реализиране на заложените дейности, ще се превърне в едно много приятно трасе за любителите на колоезденето, и не само. В Каменар има около 300 жители, до които ще осигурим възможност за предоставяне на висококачествени и високоскоростни услуги, чрез изграждането на оптична кабелна линия в рамките на сервитута на пътя”, каза кметът Алексиев.

Този път е един от основните в общината, но до този момент никога не е ремонтиран основно, а само закърпван, заради което състоянието му е много тежко.

В категории: Поморие


20
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Пак отписват Джокович в Мелбърн Пак отписват Джокович в Мелбърн 30/01/2026, Петък 22:00 0
Тервел ИЛИЕВ Джокович със смайващи думи към Синер Джокович със смайващи думи към Синер 30/01/2026, Петък 21:18 0
Флагман.БГ Цената на цигарите скача Цената на цигарите скача 30/01/2026, Петък 20:40 5
Флагман.БГ Полезни храни против остеопороза Полезни храни против остеопороза 30/01/2026, Петък 20:00 0
Флагман.БГ Февруари носи пари и успех на три зодии Февруари носи пари и успех на три зодии 30/01/2026, Петък 18:40 0
Тервел ИЛИЕВ Лудогорец даде 4 милиона, но си струваше Лудогорец даде 4 милиона, но си струваше 30/01/2026, Петък 18:18 0
20
Коментара по темата
20.
Хммм
03.10.2020 16:47:22
0
0
Божее аз тъпака си мислех, че данъкоплатците са издействали парите , а тя каква стана!
19.
Петър
14.11.2017 07:45:26
1
0
Случаен, при мен няма случайности! Събитията са точно подредени, и сегашните управници се пъчат в гърдите, че са тяхно дело!!! Никакви различни управления няма! Дори не си четете собствените изявления, а аз съм бил бавноразвиващ!
Събитията са единствено и само през управлението на ГЕРБ. Колкото повече не приемате грешките си, и колкото повече ги задълбавате, толкова по лошо ще става не за бавноразвиващия ми мозък!
18.
случаен до петър
13.11.2017 21:31:52
0
2
Под "бъркотия" имах предвид друго,но явно твоето бавноразвиващо се мозъче не може да го схване.Обяснявам: коментирайки разни сабития,ти така свободно и объркано се разхождаш във времето и в различните управления,както мислите се разхождат в главата ти.
17.
Петър
13.11.2017 08:05:19
0
0
За Историята на Поморие, и за това как Тя може да създаде т.н. БВП за цялата Бургаска област, искам да замълча! Не съм компетентен, но съпоставка може да си направите и сами, или да се допитате до световни известни градове, местнвостни, и хора участващи в подобни "начинания".
16.
Петър
13.11.2017 07:59:21
0
0
Бъркотията не е в моята глава, а главите на управляващите! Разбирам, че и някой станаха психолози, и не могат да си подредат моите мисли, но това са си техни проблеми!
1. Пристанище - ненужно, с огромни разходи и без приходи, които да го покрият!
2. Воден цикъл - нужен на целия град, не на "новата част", която може и да не достигнеш при проливен дъжд!
3. Озеленяване - единсвенният общински терен предназначен за парк, няма да го бъде.
4. Здравеопазване - Дареният терен на Санаториума е вече частен, а МБАЛ скоро ще го последва, или ще се ликвидира!
4. Икономика - с кредити нищо добро не можеш да постигнеш, ако те не създават предпоставки за повишаване на местния БВП!!!
Така подредено по разбираемо ли е?
Поотделно искате ли, та да може бавноразвиващите Ви нещастни мозъчета да схванат? Партийната Ви одежди не Ви прави, нито по компетенти, което не е цел за мен, но за Вас явно е, нито ме прави по нещастен от истината за разлика от Вас!
Енергията е насочвам точно където трябва, щом обръщате внимание на "типична диагноза"!!! Къде да се лекувам, по точно? На 20 км от Поморие ли? Или в частна клиника Вита? Както казах, сполай Ви!
15.
случаен до петър
12.11.2017 19:35:40
0
3
Виждам че си компетентен по всички въпроси,но първо си оправи бъркотията в главата и след това коментирай.А до тогава ти предлагам да насочиш енергията си в друга посока.
14.
психолог до 12
12.11.2017 19:23:54
1
2
Поведението ти е типична диагноза. Лекувай се, не го натрапвай на други.
13.
ива
12.11.2017 17:52:09
1
2
Петре, ти си един черноглед нещастник. Пишеш несвързано и много неграмотно.
12.
Петър
12.11.2017 08:39:16
2
2
Какво е направено, гласчеу? Ненужно пристанище! ВИК канализация, която при най-малкия дъжд, лайната излизат на "светло"? Дъждовна, която не бе проектирана за многомилионната кражба? Правеща се впоследствие, точно по булгаристански, да ти замаже наивното гласче, та да дрънкаш глупости?
Озеленяване, което липсва, парк също, велоалеи също, парите за тях също!!
През това време ликвидираха Санаториума, който Дарен терен скоро няма да бъде Държавен! През това време се "работеше" усилено и за ликвидирането на МБАЛ, която съдба е същата, като на Санаториума! На калпав Управник, или Кмет, или Съветник, все някой друг му е виновен! В същото време, Историята на Поморие бе унищожена! Показаното, е ясно на "великите" учени от поне няколко десетилетия, което се оказа само на някакви си 2 метра под земята!!! А, само от Историята си, знаеш ли колко Държави си създават БВП равен на Българския? Колкото до анонимките, ти също си такъв бе дървен пръч! Проблема, е че тези, които са на светло създават не БВП, а го унищожават, при това на твой гръб! Хайде сполай ви гробари на България.
11.
глас
11.11.2017 10:26:52
1
4
Вечно недоволни Поморийци. Каквото и да Ви направят намирате кусури. Направете си равносметка колко неща се направиха в града и то от голям мащаб . През годините много се обещаваше но нищо не се правеше. Сега свършеното се вижда и никой не може да го отрече. Колкото до санаториума и болницата както се вижда прави се всичко възможно да се помогне но има закони и те трябва да се спазват.
10.
до дървените глави
11.11.2017 09:43:25
2
4
Тъпанари.Нищо ново и хубаво не заслужавате в този град,защото не знаете какво искате.Иначе анонимно пред компютрите сте много големи. Давай кмете.Върши си работата и не им обръщай внимание на тези "журналисти".
9.
Grajdanin
11.11.2017 08:20:38
0
1
A Kableshkovo Burgas patq koga ??????
8.
Никола
10.11.2017 20:59:25
2
3
Даааа а .....ще гласуваме пак за него, той мисли за всичко, както и да докара толковахора на улицата и да ги остави без работа посред зима ;(
7.
Веско
10.11.2017 19:53:03
2
2
Отлично кмете.Ама ти Поморие не си оправил,за Каменар взе да мислиш.Влизаш от караулката не разбирач в града ли си,не си ли.От другата кръгово влизаш,тротоар само от едната страна.Лятото се чудиш човек ли да бутнеш,файтон ли да блъснеш,нито тротоар нито стоянка за файтоните.Иначе хубава велоалея имаше,ама къде изчезна!!!!.Добро начинание.Болница имаме,санаториум имаме,сега и велоалея до Каменар ше имаме.Евала,голем си.
6.
До 2
10.11.2017 19:06:27
0
9
Поморие се обикаля целия град с колело за има няма 20 мин. От винзавода до Каменар е 6 км и се взима за 15мин. максимум с колело. Хубаво е да има къде да се карат колела, там е готино, хем близо, в същото време далеч от градската среда, създава се условие за спорт, щото подрастващите освен да блеят в телефоните си, да се тъпчат с боклуци друго не правят.
5.
аз
10.11.2017 18:43:14
6
4
селяндурите да могат да се прибират по хубави пътища
4.
Гошо
10.11.2017 16:38:26
1
3
Изглежда идват избори
3.
Желязко
10.11.2017 16:22:30
2
3
Айде хейтъри давайте слабо се представяте.
2.
962@'"
10.11.2017 16:09:09
6
5
Велоалеята е необходима за поморийските мургави велосипедисти с касетки отзад. А с оптичния интернет ще координират кой в кой казан да се гмурка. Поредната кражба.
1.
М
10.11.2017 14:59:56
2
6
Наистина, добра новина
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Зелена светлина за енергийните ни проекти, над 59 млн. евро ще влязат в България Зелена светлина за енергийните ни проекти, над 59 млн. евро ще влязат в България Жечо Станков съобщи за одобрено европейско финансиране по трансгранични инициативи Да закриеш Замунда е като да извадиш захарна близалка от устата на дете Да закриеш Замунда е като да извадиш захарна близалка от устата на дете Архитектите на този виртуален рай отдавна флиртуват със законите по начин, който може да накара и най-толерантния юрист да получи нервен тик Румен Радев: Мой дълг е да вляза в парламента, но не със своя партия Румен Радев: Мой дълг е да вляза в парламента, но не със своя партия Най-удобният вариант за олигархията щеше да остана президент и на следващите избори  да си върне властта, но българите казаха „не“ на този корупционен модел, добави той Брадърът Виктор Ангелов влезе в „Черешката на тортата“ и пак се влюби Брадърът Виктор Ангелов влезе в „Черешката на тортата“ и пак се влюби Меденруднишкият Ромео, който се прочу със сълзите и любовният триъгълник, който „забърка“ в „Биг Брадър“, пише стихове за новата си любима Крайморие се вдигна на събрание заради проблемите с тока и камионите Крайморие се вдигна на събрание заради проблемите с тока и камионите Над 80 жители поискаха реални мерки и контрол, създадоха инициативен комитет Елените без ток и вода месеци след потопа, собствениците протестират Елените без ток и вода месеци след потопа, собствениците протестират Хората отказват да плащат такси и настояват за среща със собствениците на земята във вилното селище Задават се масови съкращения на работници, над 800 карнобатлии губят работата си Задават се масови съкращения на работници, над 800 карнобатлии губят работата си Кметът Георги Димитров призна, че градът трудно ще понесе загубата на толкова много работни места България, Гърция и Румъния с обединяват усилията за по-бърза жп връзка от Солун до Букурещ България, Гърция и Румъния с обединяват усилията за по-бърза жп връзка от Солун до Букурещ Трите страни ще търсят съвместно финансиране от ЕС за създаване на непрекъснат железопътен коридор Север - Юг Празнувайте любовта и виното: със световен музикант в 5-звезден лукс на морския бряг Празнувайте любовта и виното: със световен музикант в 5-звезден лукс на морския бряг Подарете си романтичен уикенд с морска панорама и СПА релакс   Допълнително финансиране се обявява за шест нови професии  Допълнително финансиране се обявява за шест нови професии  В списъка влизат железопътна техника, пчеларство, планински водач, ръководител движение, производство на месни и рибни продукти, както и редица специалности в областта на приложните изкуства
Генералният секретар на ООН предупреждава за предстоящ финансов колапс Генералният секретар на ООН предупреждава за предстоящ финансов колапс Ситуацията ще се влоши още повече в близко бъдеще“, пише Антонио Гутериш Мъжът на Риана иска да се кандидатира за кмет на Ню Йорк Мъжът на Риана иска да се кандидатира за кмет на Ню Йорк A$AP Rocky е родом от Ню Йорк, а до 2029 г. ще покрива възрастовите изисквания за позицията на кмет Почти всички ябълки в Европа съдържат остатъци от пестициди Почти всички ябълки в Европа съдържат остатъци от пестициди 85% от пробите на ябълки съдържат множество остатъци от химикали, а „вечни вещества“ се откриват в 64% от пробите, сочи ново наблюдение на европейски организации ЕС подготвя 20-и пакет санкции срещу Русия ЕС подготвя 20-и пакет санкции срещу Русия Кая Калас обяви цел за въвеждане на новите мерки на 24 февруари с акцент върху морските услуги и енергийния сектор Американската армада е във водите на Близкия изток, но Иран не се предава Американската армада е във водите на Близкия изток, но Иран не се предава Техеран заяви, че въоръжените сили са с пръст на спусъка и готови за незабавен отговор Как Мюсюлманското братство превърна толерантността в оръжие срещу демокрацията Как Мюсюлманското братство превърна толерантността в оръжие срещу демокрацията Аржентина, отделни щати в САЩ и арабски държави го обявиха за терористична организация, либерална Европа още се колебае Илон Мъск призна в Давос: Имаме 9000 сателита в околоземната орбита, не сме засекли извънземни Илон Мъск призна в Давос: Имаме 9000 сателита в околоземната орбита, не сме засекли извънземни Основателят на Tesla и SpaceX коментира бъдещето на изкуствения интелект, роботите и липсата на доказателства за извънземен живот Поведение на Тръмп предизвика въпроси за самообладанието му Поведение на Тръмп предизвика въпроси за самообладанието му Президентът бе забелязан да отклонява вниманието си по време на ключови срещи, а европейски партньори изразиха притеснения относно стабилността му Джими Кимъл нарече филма за Мелания Тръмп „подкуп за 75 милиона долара“ Джими Кимъл нарече филма за Мелания Тръмп „подкуп за 75 милиона долара“ Лентата проследява пътя ѝ в навечерието на завръщането ѝ в Белия дом за втори мандат като първа дама и е планирана за световна кинопремиера на 30 януари 2026 г. Войната в Украйна: Близо 2 милиона са жертвите от двете страни Войната в Украйна: Близо 2 милиона са жертвите от двете страни От началото на пълномащабната агресия срещу територията си Украйна е загубила между 100 и 140 000 войници
Илияна ЙОТОВА, президент Илияна ЙОТОВА, президент Политическите фигури не са решение за служебния кабинет
Виц на деня Виц на деня - Здрасти, как е? Завърши ли висшето?
- Завърших. С две дипломи съм вече - психология и публична администрация.
- Браво! А по колко даваш доматитe?
Виц на деня Виц на деня - Защо закъсня с 30 минути?
- Красивите жени могат да закъсняват за среща!
- Така е, но ти защо закъсня?
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Опитният мъж знае, че трябва да почука, дори когато отваря вратата на гардероба.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори