×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Декларация на „Воля”: Баба ми стиска зъби, чичо ми е затруднен, леля ми робува, съседката чака да й дам заем


Декларация на „Воля”: Баба ми стиска зъби, чичо ми е затруднен, леля ми робува, съседката чака да й дам заем
Депутатката Кръстина Таскова описа окаяното положение на свои близки и роднини в декларация от името на „Воля”
11 Октомври 2017, Сряда, 17:53 ч.
Автор: Лъчезар Лисицов (снимка: Авторът)

"Явно България има нужда от нов 10-и ноември", обяви Кръстина Таскова, след като описа тежкото положение на нацията чрез своите роднини


Депутатът от „Воля” Кръстина Таскова описа мизерното състояние, в което се намират нейни роднини и близки. Любопитното е, че тя направи това в декларация от името на парламентарната си група. А целта беше да се покаже, че положението в страната е доста тежко.  

„Понеже тези дни вие - от ГЕРБ и БСП, си разменяте компромати за родословни дървета, вкоренили се в българските общини, искам да ви кажа моята гледна точка. Сигурна съм, че в нея ще се разпознаят голяма част от българските граждани, на които постоянно им се внушава през послушни медии, че България процъфтява и че едва ли не сме водеща страна в Европейския съюз”, обяви Таскова, която е зам.-председател на парламентарната група на „Воля”.

Тя коментира, че реалността е съвсем друга.
„Затова ще ви разкажа за моето семейство и за хилядите други като него. Баба ми вече си е изхарчила пенсията за неща от първа необходимост и ще стиска зъби до следващото седмо число на месеца, ако аз не й помогна. Тя отдавна чака и полицай да я защити от крадците, които дебнат да й вземат и последните стотинки. Чичо ми е затруднен да плати всички учебници за децата си. Леля ми робува за жълти стотинки на възрастни жени в Гърция. Сестра ми всеки ден се чуди какво по-напред да купи с щедрите (в кавички) пари за майчинство - памперси ли, мляко ли или някоя дрешка за семейството”, заяви Кръстина Таскова.

33-годишната депутатка от Стара Загора продължи да описва други хора от близкото й обкръжение.
Съседката чака да й дам заем, за да оцелее до следващата заплата. Да не забравя: майките от класа на детето ми пети ден обсъждат оферта за екскурзия от Стара Загора до Казанлък -  30 лева ли да бъде и скъпо ли е това! 30 лева, колеги! Приятелите ми събират дарения, защото здравната система не може да отдели пари за 26–годишен наш приятел. А ние искаме той да живее”, каза още Кръстина Таскова.
Тя обясни, че може да изброява още много.

Таскова продължи да чете предварително написания текст: „Ако се срещате с обикновените хора, няма как да не знаете за всичко това. Такава ли е процъфтяващата държава?! Това ли заслужихме всички, които останахме тук и работим почтено и достойно? Това ли заслужиха нашите родители, баби и дядовци, които имат по 30 години трудов стаж и сега живеят в мизерия и унижение?!
Чух мнение от управляващите, че колко много луксозни коли имало по пътищата и това било знак за просперитет. Да, но повечето „проспериращи” у нас са или мошеници, или приятелски кръгове на държавна хранилка - братовчедки и съученици, назначени като „наши хора” да разпределят държавни и европейски пари пак на други „наши хора”. Много малко са тези, които въпреки системата, успяват. И това им коства много!
Като казах съученици, нека спомена и моите - дори да имам вашата власт и право да назначавам, няма кого да предложа, колеги. Защото почти всички отдавна се изнесоха от България!
Бягството от Родината, поради липса на перспектива, е най-категоричната оценка за управлението. Неведнъж съм повтаряла и друго - джобът на обикновения човек е мерилото за работата ви в мандатите, които сте имали – и вие отляво, и вие отдясно.”

Изводът от декларацията беше: „Явно България има нужда от нов 10-и ноември. И той наближава.  Всички признаци са налице!”

В категории: Политика


Лъчезар ЛИСИЦОВ Автор
Лъчезар ЛИСИЦОВ
6
Коментара
Михаил ДИМИТРОВ Властта се срива, Радев излиза напред Властта се срива, Радев излиза напред 13/12/2025, Събота 20:40 1
6
Коментара по темата
6.
бургазлия
11.10.2017 22:33:39
0
4
И нашата Диана Йорданова се спаси...че Митето ще почнат да го ровят и него и много неща ще лъснат !!!

Мишките първи напускат потъващия кораб !!! Ха честито !!!
5.
do 4
11.10.2017 21:30:28
0
3
Супер- много точно!!!
4.
777
11.10.2017 16:57:02
0
6
Шопа е недоверчив и мъдър човек. Имаше един Курти от Кътина.Работеше в ЗММ и беше голем чешит и много приказваше.Разправяше, че веднъж началника му рекъл:
-Абе Курти,ти нещо не ме обичаш много-много?
– Другарю директор,я на нов началник и на младо прасе се не радвам, оти не знам каква свиня че излезне от него.
Курти постоянно псуваше-такъв си му беше речника.Пак на него приписват тая случка в завода-отишъл пред кабинета на началника и попитал секретарката:
-Тука ли е директоро да го еба?
-Тука е, седнете и изчакайте!
-Нема, яз можем и прав да го еба.
3.
Шаман
11.10.2017 16:53:39
2
9
Добре говори, но лошото е,че и те воглаве с вожда си са същите. В аптеките му работят хора без нужния ценз за заплати нямащи нищо общо със заплащането в бранша.Да не говорим за реекспорта на евтини лекарства за "бедните" немски пенсионери и скъпите генерици за така обичаните от тях, наши възрастни и деца.
2.
Ушна Кал
11.10.2017 16:33:14
0
10
Права си е девойчето. Факт! и....... ?!
1.
Дааа
11.10.2017 15:08:43
0
13
Родата на софрата да лапат говната , ГЕРБ и обединени мафиоти си отиват Good bye! Боли ги шалтера управляващите, че хората има нужда от подобряване на нещата в държавата, саниране и суджук им дай. И много е права депутатката и от ляво и от дясно са виновни за състоянието на държавата .
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Gen Z на кръстопът: Защо Лекси Фльор предизвиква тревога сред политолозите Gen Z на кръстопът: Защо Лекси Фльор предизвиква тревога сред политолозите Оказва се, че непознаването на родината и историята ни е далеч по-опасно от политическата нестабилност Русе грее с 900 метра празнична светлина и нова коледна магия Русе грее с 900 метра празнична светлина и нова коледна магия Коледният дух завладя Русе с хиляди светлини, ефектни декорации и 16-метрово виенско колело с изглед към празничния Дунав Лекари без договор, пациенти без сигурност – защо бюджетът за 2026 е решаващ Лекари без договор, пациенти без сигурност – защо бюджетът за 2026 е решаващ Българският лекарски съюз алармира, че без приет бюджет за 2026 г. няма да има нов рамков договор, а болниците и пациентите ще понесат тежките последици Открит опасен микроорганизъм в мляко за кърмачета, изтеглят партиди от пазара Открит опасен микроорганизъм в мляко за кърмачета, изтеглят партиди от пазара Наличие на Bacillus cereus в производствена линия доведе до предпазно изтегляне на няколко популярни марки адаптирано мляко от българския пазар Ще загуби ли Бургас подземния си чар? Графитите на подлез в ж.к. „Славейков“ може да се затрият Ще загуби ли Бургас подземния си чар? Графитите на подлез в ж.к. „Славейков“ може да се затрият И възможно ли е обектът да бъде преобразен без да загуби арт облика си Властта се срива, Радев излиза напред Властта се срива, Радев излиза напред Политическата криза се задълбочава, а президентът Радев може да използва ситуацията за ново начало Селска или коледна е новата атракция, която се появи на площад „Тройката“? Селска или коледна е новата атракция, която се появи на площад „Тройката“? Така нареченият „паратропер“ пред паметника „Альоша“ предизвика бурни реакции сред бургазлии Протест в Смолян срещу фотоволтаична централа: Жителите се опасяват за домовете и гората Протест в Смолян срещу фотоволтаична централа: Жителите се опасяват за домовете и гората Общинско решение за изграждане на соларна централа доведе до напрежение сред живеещите в подножието на Родопите Тези хора да забравят за джинджифил, въпреки че се води суперхрана Тези хора да забравят за джинджифил, въпреки че се води суперхрана Растението е ценено заради своите противовъзпалителни, антибактериални и тонизиращи свойства, но има и скрити опасности Нова горивна схема затяга коланите: Бензинът в Иран вече не е даденост Нова горивна схема затяга коланите: Бензинът в Иран вече не е даденост Исторически всяко поскъпване води до социално напрежение, което е риск на фона на международните санкции и обезценяването на риала
Живот след смъртта: Жена видя Рая, срещна загубеното си дете и се върна да разкаже Живот след смъртта: Жена видя Рая, срещна загубеното си дете и се върна да разкаже Шарлот Холмс описва как в продължение на 11 минути е пребивавала в Рая, срещнала е своето неродено дете и е получила мисия да предаде послание от Бога. Руските милиарди в Европа блокирани, битката започва Руските милиарди в Европа блокирани, битката започва Редица страни и институции настояват за право върху замразените пари Мистерията с бетонираните тела, изплували от Дунав, свързана с изчезналите милиони от Белград Мистерията с бетонираните тела, изплували от Дунав, свързана с изчезналите милиони от Белград Криминален трилър по действителен случай – осакатени тела, пропаднали милиони и мистериозно изчезнали хора продължават да тревожат Балканите повече от две десетилетия Шамани се опитаха да предскажат победителя в изборите в Чили, но духовете мълчат Шамани се опитаха да предскажат победителя в изборите в Чили, но духовете мълчат Източни ритуали и политически напрежения се преплитат в Латинска Америка преди балотажа между комунист и крайнодесен кандидат Крал Чарлз III с обнадеждаваща новина за битката си с рака Крал Чарлз III с обнадеждаваща новина за битката си с рака Британският монарх с публично послание на надежда, част от национална кампания за борба с рака Турски ферибот горя след руска атака в Одеса – има ранен Турски ферибот горя след руска атака в Одеса – има ранен Руска атака с дронове и ракети засегна три турски кораба в украински пристанища, въпреки призивите на Ердоган за спиране на огъня Ще се сбъдне ли пророчеството на Ванга за извънземни на световното по дартс в Лондон Ще се сбъдне ли пророчеството на Ванга за извънземни на световното по дартс в Лондон Световен спортен форум, пророчества на Ванга и мистериозна комета... Дали предстои историческа среща с извънземен разум? Блокадата на Кулата продължава: Гръцките фермери не отстъпват, България иска намеса от ЕК Блокадата на Кулата продължава: Гръцките фермери не отстъпват, България иска намеса от ЕК Тежка техника и блокади задръстват ключов граничен пункт, транспортният министър настоява за спешна реакция от ЕС Вълна от протести разтърси Румъния: Народът иска край на корупцията и справедливо правосъдие Вълна от протести разтърси Румъния: Народът иска край на корупцията и справедливо правосъдие Трети ден на масови демонстрации в Букурещ с искане за реформа на компрометираната съдебна система и отговорност от управляващите Почина звездата от „Криминале“ и „Маската“ Питър Грийн Почина звездата от „Криминале“ и „Маската“ Питър Грийн Един от най-запомнящите се екранни злодеи в Холивуд си отиде внезапно – без официална информация за причината
Мартин Димитров, депутат от ДБ Мартин Димитров, депутат от ДБ Шенген и еврозоната са като Шампионската лига: пускат те да играеш там, но, като имаш слабо правителство, нищо не постигаш. Виц на деня Виц на деня Доктор към пациент:
- Първо добрите или лошите новини?
- Първо добрите.
- Ще можеш да паркираш навсякъде...
Виц на деня Виц на деня - Тате, Защо в България един мъж може да има само една жена?
- Законът ни пази, синко!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ако чуете, че някой си хвали комшиите, значи си продава имота.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори