×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Заради липса на изпитващи: Курсисти чакат над месец, автоинструктори излязоха на протест в Шумен
  • Принц Уилям и Кейт Мидълтън празнуват годишнина от сватбата си
  • Полицаи иззеха 2 килограма наркотици в София
  • Северна Корея тества оръжейни системи на нов разрушител
  • Тръмп: Русия иска да постигне споразумение в Украйна
  • 12 000 случая на варицела от началото на годината
  • Делото „Дебора“ продължава с разпит на свидетели
  • 74-годишен водач блъсна украинка в Слънчев бряг
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Бащата на удушената в Борисовата градина Яна: Ако Чеци излезе от затвора ще го очистя!


26 Септември 2017, Вторник, 11:32 ч.

Вече 6 години родителят очаква възмездие за жестокото убийство на дъщеря си

"Няма да има живот на свобода за Чеци. Следя делото през цялото време и всички доказателства категорично доказват, че той е убиецът на детето ми. Ако го пуснат, съм дал клетва пред гроба на дъщеря ми Яна - ще го очистя!"

Такова е настроението на бащата Явор Кръстев от врачанското с. Хърлец, който вече 6 години очаква възмездие за жестокото убийство на дъщеря си Яна Кръстева. Процесът се точи бавно и мъчително, а почерненото семейство страда неутешимо по погубената младост на 28-годишната девойка. В детайли изслушват за агонията, в която е била Яна, докато я убиват, пише "Конкурент". "Болката е била неописуема и тя е знаела, че умира, но мен ме е нямало там да й помогна", не спира да се самообвинява Явор Кръстев.

Той е частен обвинител срещу спедитора Николай Русинов, подсъдим за жестокото убийство. Яна е открита в храстите на парка гола и обезобразена от бой в началото на юли 2011 година. Предната вечер била на концерт в Борисовата градина. Празнувала приемането си в Софийския университет - специалност "Психология". Тръгва си от концерта с Николай Русинов, с когото се познават отдавна.

Няколко дни по-късно клошар откри трупа на момичето, покрит с мръсно шалте, а телефоните й са изключени. Апаратите са открити счупени под тялото на Яна, покрити с кръв. Тя е удряна с тях, както и с бутилка от уиски, а ребрата й са направени на сол. Едното й око е избито и излязло от орбитата, лицето размазано.

Дрехите на момичето са разкъсани на малки ленти. Патолозите плачат, докато правят експертизата на Яна, заключвайки, че тя е издъхнала в около 30-минутна агония, в пълно съзнание, че я убиват. Делото вече веднъж стигна до ВКС, а върховните магистрати го върнаха за преразглеждане. Родителите на Яна настояват за доживотна присъда, но към момента най-високото наказание, което Чеци е получил на двете инстанции, е 20 години.

След това апелативният съд намали присъдата с година, защото убийството не било извършено по жесток начин. Трасологична експертиза анализира всички следи по местопрестъплението и дрехите на жертвата, за да се установи как и колко пъти е бита Яна, преди да бъде съборена. Установено е, че убиецът я е удрял многократно по вече кървящите рани на лицето. Чеци категорично отрича всичко, казано в съда. Неговата версия е, че той е оставил Яна да спи в храстите, след като е правил доброволен секс с нея. Твърденията му са силно разклатени, тъй като бутилката и телефоните на момичето са покрити с негови отпечатъци.

"Охлузванията по тялото показват, че няма как сексът да е бил доброволен. Има наранявания по влагалището, както и биологичен материал от Николай Русинов по корема на жертвата", коментира адвокатът на семейството Григор Вълков. Това е последната възможност на почерненото семейство да се противопоставят законово на съда, ако присъдата им се стори лека.

"Нямам опасения, че ще го пуснат на свобода, но най-малко 20 години трябва да получи. Даже може и отгоре", продължава да чака своето възмездие бащата Явор. А след края на делото смята да потърси възмездие и в Страсбург.

В категории: Животът


1
Коментара
Айтозлия погази закона
Айтозлия погази закона 30/04/2025, Сряда 09:33 0
Флагман.БГ Млад мъж кара дрогиран в Несебър Млад мъж кара дрогиран в Несебър 30/04/2025, Сряда 09:03 0
Флагман.БГ Огромна драма в "Ергенът" Огромна драма в "Ергенът" 30/04/2025, Сряда 08:33 1
Отиде си голям рокаджия
Отиде си голям рокаджия 30/04/2025, Сряда 08:00 1
Флагман.БГ Взе награда от 20 бона Взе награда от 20 бона 29/04/2025, Вторник 22:00 0
Флагман.БГ На десния си крак носи бижута за... На десния си крак носи бижута за... 29/04/2025, Вторник 21:03 2
Големи проблеми с водата в...
Големи проблеми с водата в... 29/04/2025, Вторник 20:40 0
1
Коментара по темата
1.
Martin
26.09.2017 11:18:42
1
5
Abe takiva hora napravo da promenjat zakona I da gi ubivat schtom se dokaje..To njama takava darjava s takava politika..V Evropa takiva hora sa osadeni momentalno dojivot
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Айтозлия погази закона Айтозлия погази закона Шофира дрогиран Румънско семейство в шок от "лечението" им в УМБАЛ-Бургас Румънско семейство в шок от "лечението" им в УМБАЛ-Бургас Ето защо те никога повече няма да дойдат в България, а на нас желаят здраве и успех с евроинтеграцията Млад мъж кара дрогиран в Несебър Млад мъж кара дрогиран в Несебър Полицията го спипа 800 лева за 5 километра: Фирма за пътна помощ ужили 18-годишно момче след тежка катастрофа 800 лева за 5 километра: Фирма за пътна помощ ужили 18-годишно момче след тежка катастрофа Лелята на младежа разказа за скандална схема   Екшън в Бургас: Високо напрежение между тийнейджъри и ядосан шофьор от градския транспорт Екшън в Бургас: Високо напрежение между тийнейджъри и ядосан шофьор от градския транспорт Две момчета с тротинетки минаха на червен светофар пред автобус Републиканският път Ямбол-Средец е в критично състояние! Готви се протест Републиканският път Ямбол-Средец е в критично състояние! Готви се протест "Търпението на хората се изчерпа", каза кметът на село Войника Мария Георгиева   Топло време в София, по Черноморието не чак толкова Топло време в София, по Черноморието не чак толкова Слънчев ден като цяло в страната Тоби се огъна пред напористия Владов, обеща му вечеря за двама Тоби се огъна пред напористия Владов, обеща му вечеря за двама Отстраненият от шоуто готвач се появи на вечерната резервация с цветя и любовно послание Добра новина за България! Беларуските туристи се завръщат в морските ни курорти Добра новина за България! Беларуските туристи се завръщат в морските ни курорти Вече са договорени първите групи и стартираха резервациите за организираните пътувания Взе награда от 20 бона Взе награда от 20 бона Добрин не завоюва колата от Турнирите, но получи награда за атрактивност
Доналд Тръмп: Целият свят се смееше на САЩ Доналд Тръмп: Целият свят се смееше на САЩ Лидерът на републиканците изрази тежко мнение за Байдън Трима убити и много ранени при стрелба в Швеция, спряха и влаковете Трима убити и много ранени при стрелба в Швеция, спряха и влаковете Терористът е избягал със скутер Медведев отсече: Русия и САЩ са... Медведев отсече: Русия и САЩ са... Политикът счита, че няма да има крайно изостряне на отношенията между Москва и Вашингтон Драмата с тока не спря Григор Димитров Драмата с тока не спря Григор Димитров Българинът победи чисто великобританец Тръмп си призна: Управлявам САЩ и света Тръмп си призна: Управлявам САЩ и света Знаете ли, това, което правя, е изключително сериозно, заяви президентът на САЩ Енергиен експерт посочи как Испания можеше да избегне кризата с тока и намеси България Енергиен експерт посочи как Испания можеше да избегне кризата с тока и намеси България "Европа трябва да защитава физичната среда, но и мрежовата", каза пък специалистът по киберсигурност Ясен Такев Почина Ирина Мутафчиева Почина Ирина Мутафчиева Тя е автор на множество публикации в централния периодичен печат и в специализирани издания А ако токът спре в такъв момент? А ако токът спре в такъв момент? Хаосът в Испания можеше да е още по-голям Най-малко 26 души загинаха при експлозия Най-малко 26 души загинаха при експлозия Починали са и деца В Мадрид тече грандиозно изкупуване на... В Мадрид тече грандиозно изкупуване на... По неволя: Транзисторите се връщат на мода
Володимир Зеленски, президент на Украйна Володимир Зеленски, президент на Украйна Ние ценим живота на хората, а не парадите Виц на деня Виц на деня Тя разбра, че трябва да си обръсне краката, когато Той я погали и каза:
- Шаро, махай се!
Виц на деня Виц на деня - Като малък исках да стана гробар...
- Защо?
- Спокойна работа, клиентите не се оплакват.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Село - място, където кокошките ходят сурови по улиците.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори