Секс, наркотици и рокендрол идва на 5 октомври в Бургас
25 Септември 2017, Понеделник, 15:30 ч.
Автор: Флагман.бгПостановката ще се играе на сцената на Кукления театър
Постановката "Секс, наркотици и рокендрол" гостува на бургазлии и гости на града в началото на другия месец. На 5-ри октомври на сцената на Кукления театър в Бургас ще излязат проф. д-р Ивайло Христов, Дони-Добрин Векилов и Коцето-Калки. Автор на култовата постановка е Ерик Богосян, режисьор Николай Ламбрев-Михайловски, а сценография е дело на Марина Райчинова.
Според легендата терминът РОКЕНДРОЛ е измислен от Алан Фрийд, един нюйоркски ди джей. Но Фрийд е направил много повече от това да назове едно явление и да запознае милиони хора с него. Той също е успял да стане център на скандал, да провали живота си с пиянство и да умре млад. Той самият е бил превъплъщение на рокендрола.
“Изразът “секс, наркотици, рокендрол” е сякаш татуиран върху живота ми през последните двадесет и пет години. В продължение на много време аз дори смятах, че “секс, наркотици, рокендрол” е самият живот. Всеки, който не се движеше със 150 км. в час на проглушителна музика, просто не беше жив. Не признаваш ли рока, значи си мъртъв.А всъщност се оказа тъкмо обратното. Сексът и СПИН убиха много хора, много мои приятели.
Изразът “секс, наркотици, рокендрол” не носи същата празнична атмосфера, както преди петнадесет години. Понякога дори напомня за мъртвешки танц.Прекарах по-голямата част от живота си, заклещен между идеализъм и хедонизъм, между егоизъм и себераздаване, между любов и секс, между хаос и прегледност.Днес, през 1991 г., въпросът е: как мога да бъда едновременно безотговорен и да поемам отговорност?Пиша за онези неща, които не мога да разбера. Монолозите в “Секс, наркотици, рокендрол” са публичният ми размисъл върху конфликтите в моя живот. Те са опит да уловя неприятните черти на собствената ми личност и да ги извадя на всеобщ показ.Бих могъл да озаглавя представлението “Конфликти и размисъл върху моето душевно състояние в Америка през 1990г.” Но тогава театърът щеше да си остане празен. А и вие нямаше да посегнете към тази книга.
“Секс, наркотици, рокендрол” е провокиращо заглавие. То обещава весели и вълнуващи преживявания. Всички ние се стремим към доволство. Присъства и тъмната страна. Надявам се да ви хареса.”
Постановката ще се играе на 5 октомври от 19ч. в залата на Куклен театър Бургас. Билети може да намерите на касата на НХК.
За повече информация: 0894/898-098-Маруся Русева-организатор
В категории:
Бургас
Тези дати на раждане са под специалната закрила на Вселената
Над 50 души бяха блокирани в кабинков лифт
За всеки повод правя тази сполучлива погача с газирана вода
Страхотна победа за българския национален отбор по тенис до 12 г.
Направете това с теменужките през февруари, за да цъфтят непрекъснато
Чийзкейк Орео без печене – кремообразен десерт, който се топи в устата
Георги Ганов нахлу на сесия, удари жестоко общински съветник
Молдова потъна в тъмнина заради срив в електромрежата на Украйна
Жените в живота на Димитър Рачков от първата голяма любов до предстоящата сватба
Българският футбол загуби още една легенда, почина Спиро Дебърски
Рибакина повали Сабаленка за титлата на Аустрелиън оупън
Еконт спира услуга
