Американци зоват Тръмп: Обявете Сорос за терорист
01 Септември 2017, Петък, 16:19 ч.
Източник: Pik.bgОколо 62 000 американци поискаха от президента на страната Доналд Тръмп да обяви Джордж Сорос за терорист, предаде ТАСС.
На сайта на Белия дом се появи петиция. "Взимайки предвид това, че Джордж Сорос умишлено и постоянно се опитва да дестабилизира нашата държава и да извършва други актове срещу САЩ и техните граждани, федералното правителство на САЩ и министерството на правосъдието трябва да обявят незабавно Джордж Сорос, членовете на неговите организации за терористи и в рамките на закона да изземат, както личните му активи, така и на свързаните с него физически и юридически лица", пише в документа.
Според законодателството Белият дом е задължен да разгледа всяка една петиция, ако под нея има повече от 100 000 подписа до изтичането на срока, който е 19 септември т.г. Тоест организаторите трябва да съберат подкрепа от още приблизително 38 000 души. Богатството на Сорос се оценява на 25 млрд. долара. Милиардерът от унгарски произход през 2016 г. финансира кампанията за президент на съперничката на Тръмп на Хилари Клинтън с 6 млн. долара.
Раздадоха над 50 хиляди безплатни винетки
Почти всички ябълки в Европа съдържат остатъци от пестициди
Паси намразил Цветанка Ризова заради скандал с проститутки?
Тази грешка при прането съкращава живота на пухените якета
Популярни здравословни храни крият рискове за сърцето и бъбреците
Ненаситни хищници са нападнали Венеция и заплашват рибните запаси
Новите правила в онлайн търговията през 2026 година са доверие и съдържание в дълбочина
Мъж принуждавал 20-годишна жена да проституира в София
Жена измами германски гражданин с 60 000 евро за фиктивен имот край морето
Домейните на най-големите български торент тракери са конфискувани при международна операция
Община Царево подготвя нови общински жилища за хора в затруднение и специалисти
„Сънувам морето“ открива културната 2026 година в БХГ „Петко Задгорски“
