Полк. Велков: Терористите удрят и бягат, а на службите са нужни години, за да могат да им противодействат (ВИДЕО)
Извършителят на атаката в Барселона ще бъде открит, тъй като полицията и службите в Испания имат опит с терористични групировки, каза полк. Велков
18 Август 2017, Петък, 08:15 ч.
Колкото повече Ислямска държава губи, толкова повече ще стават терористите в Европа, прогнозира експертът
Терористите имат нова тактика - удрят и бягат. Ще минат години, докато силите за сигурност изработят модел за противодействие. Това каза в интервю за „Тази сутрин“ по бТВ експертът по сигурност Славчо Велков. Той отговаря на въпросите на водещата Биляна Гавазова по телефона от Велинград.
Според него, колкото повече Ислямска държава губи територии в Сирия и Ирак, толкова повече ще стават терористите в Европа, която е бременна с тероризъм. „Периметърът на тази дейност се разширява от центъра й във всички посоки. Това е само началото на този процес“, предупреди той.
„Обикновено групировката поема отговорността за атентатите, което носи дивиденти в нейния актив, но не е задължително тези хора да са организирани членове на „Ислямска държава”, допълва полк. Велков.
Според него, извършителят на атаката в Барселона ще бъде открит, тъй като полицията и службите в Испания имат опит с терористични групировки.
В категории:
Животът
Харисън Форд по-влюбен от всякога
Една зодия ще срещне любовта, когато най-малко я очаква
Пиле с ориз на фурна - лесна домашна рецепта
Намериха опасна бактерия на 5000 години в лед до България
Кроасани с палмова мазнина и колбаси плъзнаха в училищата
Тази зодия оставя лошото зад гърба си
Пълнени чушки с кайма и ориз - домашна рецепта, която винаги изчезва първа
Немска овчарка спаси стопанката си от коварен рак, историята им е като от филм
Лесен трик срещу прах у дома
Черноморец Бургас попиля ЦСКА II
Актьор, изнасилил две момичета, почина в затвора
Тутманик със сирене - пухкава домашна рецепта
