Искат нова детска площадка в кв. Крайморие, сегашната е крайно недостатъчна за малчуганите
09 Август 2017, Четвъртък, 00:15 ч.
Автор: Флагман.бгПредложението е на общинските съветници от ГЕРБ Калояна Живкова и Димитър Людиев
Да се изгради нова детска площадка в квартал Крайморие, предлагат в докладна записка общинските съветници от групата на ГЕРБ Димитър Людиев и Калояна Живкова.Двамата представители на местния парламент обръщат внимание, че Крайморие е един от бързо развиващите се райони на Бургас с млади семейства и активен летен туристически сезон.
"След няколко срещи с жители и последвало заявление, подписано от 240 собственици на имоти, стана ясна необходимостта от изграждане на детска площадка на територията на населеното място", пише в предложението на съветниците.
В заявлението си жителите на квартала припомнят, че на улица „Вълнолом“ срещу номера 2, 3 и 3А преди години се помещаваше детската градина. В момента децата на Крайморие посещават нова и добре оборудвана сграда, която е разположена на друг терен. На мястото на стария стои, в много лошо състояние, бившата детска градина, която вече е дарена на Община Бургас. Теренът под постройката също е собственост на Община Бургас. Искането на жителите на квартала е точно там да бъде изградена нова детска площадка.
Към този момент в Крайморие има една детска площадка, комбинирана със стрийт фитнес и футболно игрище. През летния сезон тази площадка е крайно недостатъчна за всички деца, които живеят и почиват в населеното място.
Димитър Людиев и Калояна Живкова предлагат преди да бъде определен теренът за площадката Община Бургас да организира обществено обсъждане с жителите на квартал Крайморие. Средствата за съоръжението да бъдат заложени в Бюджет 2018 на Община Бургас.
В категории:
Бургас
Аз ще бъда най-отпред: Пеевски разсея слуховете за оттегляне и проведе чистка в ДПС
Община Несебър разширява образователната инфраструктура и подкрепя модерни иновации в професионалното обучение
Ипотечните лихви у нас се покачват до 3,5% след решението на ЕЦБ
16 ковчега за 10 дни: Черната статистика по пътищата, която МВР не може да скрие с пиар акции
Дизелът падна до 1.59 евро за литър
Най-дългото лятно събитие идва в Бургас: Boom Summer Fest събира над 400 артисти и инфлуенсъри
Фестивалът Етносфера продължава с Ден на ромската култура
България посрещна водещите германски туроператори и туристически компании на форума „Изживей България“ (Erlebe Bulgarien)
Война между двете камари в Лондон: Депутатите заобикалят Лордовете, за да узаконят правото на смърт
Звездата Оливър Трий загина при самолетна катастрофа
С 0,5% са намалели цените от малката кошница за месец през май
Кралски позор в Норвегия: Доведеният син на престолонаследника влиза в затвора за изнасилване
