×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Тръмп ще отбележи първите 100 дни от управлението си с митинг в Детройт
  • Ето какво ще е времето днес
  • Тръмп ще намали въздействието на автомобилните мита
  • След великденската ваканция, депутатите се събират за две заседания, започвайки с извънреден парламентарен контрол днес
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Ще се превърне ли Бургас в града на музеите или защо баскетболният Черноморец тръгна по пътя на забравата


Ще се превърне ли Бургас в града на музеите или защо баскетболният Черноморец тръгна по пътя на забравата
Треньорът в школата на баскетболния Черноморец Радостин Стоянов призова обществеността за подкрепа, за да не се загуби една от емблемите на града
05 Август 2017, Събота, 12:11 ч.
Автор: Иван КОЛЕВ, снимки: Иван КОЛЕВ

След футболния клуб със същото име и баскетбола е пред фалит

Ще се превърне ли в Бургас в града на музеите? Това се питат хиляди бургазлии, поддръжници на различните спортни клубове.

Общоизвестен факт е, че състоянието на бургаския спорт никак не е добро. Футболният Черноморец отдавна фалира, Нефтохимик изпадна в „Б” група и едва крета, баскетболният Черноморец също е пред фалит и остава единственият светъл лъч – волейболният „Лукойл Нефтохимик”.

Последният месец Бургас научи лошата вест, че баскетболната емблема БК „Черноморец” е пред фалит.

Ръководството изпрати отворено писмо до медиите, с което призова обществеността, бизнеса и местната власт за подкрепа в най-трудния момент в историята на клуба.

Какво ще загуби градът с фалита на баскетбола? За да намерим отговора на този въпрос потърсихме Радостин Стоянов. Целият му съзнателен живот е свързан с Черноморец. Той е юноша на клуб, бивш професионален баскетболист, а в настоящия момент е треньор на талантите на баскетболната емблема на Бургас.

От 1992 година, още като активен състезател, става треньор на малчуганите на БК „Черноморец”,  подготвял е и представителната гарнитура. Днес сам не помни колко деца са минали през школата, но разкрива, че са стотици – голяма част от тях и  до днес запалени по баскетбола, а на други спортът е дал дисциплина и трудолюбие и ги е откъснал от вредните влияния на улицата.



От 12-годишен съм в Черноморец, а в момента съм на 49 години. Свързан съм генетично с Черноморец и ме боли като виждам какво се случва. Боли ме, че клубът може да фалира. Финансовото състояние се влоши преди около 3 години, когато се смениха ръководството, получиха се големи аномалии, появиха се много задължения – към НАП, към играчи и треньори, а оттам постепенно отборът започна да слиза надолу. В момента сме на дъното. Никога не сме падали в подобна ситуация. Лошата новина е, че ако не се вземат мерки емблемата на баскетбола в Бургас – Черноморец ще изчезне, което е много жалко, защото не бяха далеч времената, в които баскетболистите пълнеха залите”, разказа пред Флагман.бг Радостин Стоянов.

Той се надява клубът да оцелее заради историята и децата, които през цялото лято идват на тренировки. Става въпрос за малчугани на възраст 8-10 години, които тренират в зала „Бойчо Брънзов”. В клуба има над 70 деца в различните възрастови формации.

Призивът на Радостин Стоянов обаче може и да не бъде чут.

Председателят на комисията по спорт към ОбС Бургас Калчо Белов не вдъхна оптимизъм за спасението на клуба.

„Старото ръководство е управлявало по лош начин, новото може и да има добри намерения, но да представи програма за оздравяване на клуба, да се подсигурят средства. Каква е вината на Община Бургас? Който иска да прави клуб да поеме управлението и да търси спонсори”, лаконичен бе Калчо Белов пред колегите от Радио Бургас. По думите му баскетболът в Бургас няма да загине, защото имало и други алтернативни клубове.

„Излиза, че спортът с марката „Черноморец” загива! Сещам се за футболния отбор, сега и за баскетболния. Не бива да се случва това, защото Черноморец е един от най-старите спортни клубове в страната”, категоричен е от своя страна опозиционерът Евгений Мосинов, общински съветник от БСП. По думите му не може общината да си затваря очите за проблемите на баскетбола, както го направи с футбола.

„Защо в Бургас бизнесът не желае да инвестира в спорта?”, пита риторично Мосинов пред Радио Бургас и сам дава отговора: „Причините са много – разочарования от предишни собственици, предходни грешки, лошо финансиране и липса на контрол”, допълни Мосинов.

Според Мосинов Бургас бил на път да стане „Град на музеите”, защото липсвала целенасочена политика за спорта. В същото време се изгражда огромна зала, а накрая ще се окаже, че няма кой да играе в нея, прогнозира Мосинов.

Общинският съветник призова, че общината трябва да се намеси, за да спаси баскетболния „Черноморец”.

В категории: На терена , Спорт


4
Коментара
Флагман.БГ Взе награда от 20 бона Взе награда от 20 бона 29/04/2025, Вторник 22:00 0
Флагман.БГ На десния си крак носи бижута за... На десния си крак носи бижута за... 29/04/2025, Вторник 21:03 1
Големи проблеми с водата в...
Големи проблеми с водата в... 29/04/2025, Вторник 20:40 0
Млада жена нападна полицаи
Млада жена нападна полицаи 29/04/2025, Вторник 20:00 0
Флагман.БГ Спечели чисто нова кола Спечели чисто нова кола 29/04/2025, Вторник 19:40 0
Флагман.БГ Каза за българския футбол Каза за българския футбол 29/04/2025, Вторник 19:24 0
4
Коментара по темата
4.
Az
05.08.2017 19:59:53
0
3
Какъв е тоя Калчо Белов който дава оценки за спорта на Бургас? С такива олигофрени е пълна общината. Питайте Кмета защо събира само некъдърни послушници? Белов, Бошнаков, Николай Тодоров . С тези толкова.
Прав е Мосинов за залата. Какво ще правим в нея? Бошнаков изложение за строителни материали. Белов изложение за маламашки. Тодоров ще продава сладолед. Евала Кмете Голям си!! Но не се знае до кога?
3.
66666
05.08.2017 15:57:06
1
4
Като цяло в Бургас спорт НЯМА. Проумейте го накрая всичките коментатори и т.н. БУРГАС НЕ Е СПОРТЕН ГРАД!!!
Тук никога не се залага на местните момчета, които всъщност не са никак лоши. Тук няма публика спортна, която да подкрепя ЕДИН отбор. Има фенове на БУРГАСКИЯ СПОРТ, и това всъщност погреба спорта ни - баскетбол, волейбол, футбол и т.н.
Който набара пари отнякъде купува Сульо и Пульо, обира комисионните, цялото чудо е з 1-2 години в най-добрия случай и после отново се чудят защо няма отбори и т.н...На бургазлии им писна да бъдат ебавани! Закривай :)
2.
vasil levski govori
05.08.2017 15:48:39
3
0
Вие смятате, че все още не се е натрупала достатъчно критична маса у хората, които да дадат отпор на властта в Русия?

- Хората просто се страхуват. Ние всички живеехме лошо по времето на Съветския съюз. И това никога не може да се забрави.
1.
Дом Периньон
05.08.2017 15:35:15
0
2
Не цапай името на Черноморец другарю менте опозиционер.Гледайте си зелената касичка и не дрънкай кой жив и кой умрял.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Тоби се огъна пред напористия Владов, обеща му вечеря за двама Тоби се огъна пред напористия Владов, обеща му вечеря за двама Отстраненият от шоуто готвач се появи на вечерната резервация с цветя и любовно послание Добра новина за България! Беларуските туристи се завръщат в морските ни курорти Добра новина за България! Беларуските туристи се завръщат в морските ни курорти Вече са договорени първите групи и стартираха резервациите за организираните пътувания Взе награда от 20 бона Взе награда от 20 бона Добрин не завоюва колата от Турнирите, но получи награда за атрактивност Световен шампион пристига в Бургас Световен шампион пристига в Бургас Нафтата със силен трансфер Токът на Иберийския полуостров спрял заради фотоволтаици Токът на Иберийския полуостров спрял заради фотоволтаици 60% дял на ВЕИ в мощностния баланс е критичен, поясни енергийният експерт Иван Хиновски Жечо Станков: Енергийната ни система е добре защитена от удар като този в Испания Жечо Станков: Енергийната ни система е добре защитена от удар като този в Испания Той сподели, че се съмнява кибератака да е причината за аварията на Иберийския полуостров, заради която няколко държави останаха без ток Големи проблеми с водата в... Големи проблеми с водата в... Хората във врачанско село бедстват Заради полицейски чадър ли поевтинява кокаинът? Експерт тръби, че дрогата минава през Бургас и Варна Заради полицейски чадър ли поевтинява кокаинът? Експерт тръби, че дрогата минава през Бургас и Варна Европол казва, че влиза от двете пристанища, поясни бившият секретар на МВР проф. Николай Радулов Промяна в движението по "Тракия" утре Промяна в движението по "Тракия" утре Движението при 251-ви км, в посока Бургас, ще е в активната лента за няколко часа Бургаският ж.к. „Зорница“ ще има още един вход-изход Бургаският ж.к. „Зорница“ ще има още един вход-изход Гражданите настояват за реализацията й от години
Трима убити и много ранени при стрелба в Швеция, спряха и влаковете Трима убити и много ранени при стрелба в Швеция, спряха и влаковете Терористът е избягал със скутер Медведев отсече: Русия и САЩ са... Медведев отсече: Русия и САЩ са... Политикът счита, че няма да има крайно изостряне на отношенията между Москва и Вашингтон Драмата с тока не спря Григор Димитров Драмата с тока не спря Григор Димитров Българинът победи чисто великобританец Тръмп си призна: Управлявам САЩ и света Тръмп си призна: Управлявам САЩ и света Знаете ли, това, което правя, е изключително сериозно, заяви президентът на САЩ Енергиен експерт посочи как Испания можеше да избегне кризата с тока и намеси България Енергиен експерт посочи как Испания можеше да избегне кризата с тока и намеси България "Европа трябва да защитава физичната среда, но и мрежовата", каза пък специалистът по киберсигурност Ясен Такев Почина Ирина Мутафчиева Почина Ирина Мутафчиева Тя е автор на множество публикации в централния периодичен печат и в специализирани издания А ако токът спре в такъв момент? А ако токът спре в такъв момент? Хаосът в Испания можеше да е още по-голям Най-малко 26 души загинаха при експлозия Най-малко 26 души загинаха при експлозия Починали са и деца В Мадрид тече грандиозно изкупуване на... В Мадрид тече грандиозно изкупуване на... По неволя: Транзисторите се връщат на мода Защо на Пиренеите останаха без ток? От Лисабон казаха има ли кибератака Защо на Пиренеите останаха без ток? От Лисабон казаха има ли кибератака В Мадрид обаче не бързат с констатациите
Володимир Зеленски, президент на Украйна Володимир Зеленски, президент на Украйна Ние ценим живота на хората, а не парадите Виц на деня Виц на деня Тя разбра, че трябва да си обръсне краката, когато Той я погали и каза:
- Шаро, махай се!
Виц на деня Виц на деня - Като малък исках да стана гробар...
- Защо?
- Спокойна работа, клиентите не се оплакват.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Село - място, където кокошките ходят сурови по улиците.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори