Ромската стратегия „Рашидов”: Сопата – равно за всеки гражданин. Който не му харесва - светът е голям
05 Юли 2017, Сряда, 13:00 ч.
Автор: Лъчезар Лисицов (снимка: Авторът)Депутатът от ГЕРБ смята, че няма нужда да се отделят пари за интеграция на малцинството
Бившият културен министър и депутат от ГЕРБ Вежди Рашидов изложи концепцията си за интеграция на ромите като „неспециалист”.
В сряда и той се включи в дебата в парламента по повод Административния мониторингов доклад за 2016 г. за изпълнението на Националната стратегия на Република България за интегриране на ромите (2012 – 2020).
„Когато станеме всички равни пред законите, ще се интегрират. И с пари трудно ще стане”, беше основната теза на Рашидов, която той защити в характерния си махленски стил.
„Равни пред закона – няма милост за незаконни къщи, няма милост за кражби, няма милост за незаконно сечене на гори, няма милост за продаване на гласове на изборите. Ако това го направим всички ний тук, няма начин да не се интегрират. Няма начин!”, отсече Вежди Рашидов.
„Значи за едни тоягата, за други – нищо. Дори и морков няма. Колеги, няма нужда от толкова дълъг дебат според мене. Извинявайте, не съм и експерт, вие ще кажете като специалисти, но явно още 70 години ние ще плащаме пари, за да интегрираме българското население – те са български граждани. Няма к’во да ги делим. Сопата – равно за всеки гражданин. Който не му харесва - светът е голям. Взима си паспорта и заминава и плаща данъци на друга дър… Но докато тук ще се плащат данъци – всички равни пред закона - и аз, и вие, и циганите, и турците. Да, турците се интегрираха май че. По една проста причина – скромни хора, работливи…”, каза депутатът от ГЕРБ.
След това призова: „Стига с тия пари. Всеки път – как да ги интегрираме. Равни пред закона! Вчера гледам филм за джебчиите. Седиме и ка’ам: Ей, к’ви хора имало! Ми бой през главата, как ще краде! Един ще работи десет години и ще си купи телевизор, тоя краде и ние му опрощаваме кражбата. Как така?! „Няма да се интегрираме”. Ми и аз не бих се интегрирал при тази ситуация.”
В категории:
Политика
Бившата на Джизъса с чанта за 20 бона: Бъбрека си да беше продал, пак нямаше да ми осигури този живот!
Лорд Минчев се изгаври с Азис: Тази година булка, догодина - люлка
Почитаме двама свети чудотворци, ето какво повелява традицията и кой празнува днес
Ще има ли промени в таксите в банковия сектор след 1 февруари
Режисьорът и част от актьорския състав на "Клошар" гости на предпремиерата в Културен дом НХК
Само 1 консерва риба тон и 3 картофа: 10 минути и имате пълна купа вкусни кюфтета на масата
Стотинките стават на скрап, режат левовете на ленти
Усложненията след грип по време на епидемията
Това, което ви се случва през февруари, ще определи останалата част от годината!
„Върнаха ми всичко до стотинка“: Ученици спасиха пенсията на възрастен мъж
От 10 години не ям след 18 ч. и никога няма да се върна към стария си живот! Ето как се трансформира тялото ми
Това е най-добрият вид чай за контрол на кръвната захар

Ае стига вече интеграция и навиване на пари в бездънна яма! Имаш права, но имаш и задължения... Спазват законите - всичко е ок, не спазват законите - тоягата!
Браво на Вежди!