Иван Киров: Йожи от ”Наглите” два пъти излизал от затвора
04 Юни 2017, Неделя, 21:14 ч.
Решението за освобождаването на двама от ”Наглите” е пълна наглост. Това заяви бизнесменът Киро Киров, една от жертвите на групата за отвличания.
"Ужасът на този терор оставя завинаги в нас. Състоянието на нервност и изострено внимание остава винаги. Аз съм шокиран от съдебното решение, то е пълна наглост. Първо, не са изтърпени половината присъди. Те, като рецидивисти, нямат право на намаляване на присъдата", коментира Киров. По думите му кукловодите на отвличанията продължават да са на свобода.
"Съдиите, взели решението да освободят двамата от "Наглите", довчера изобщо не бяха известни. Едва вчера се появиха имената на двама съдии, които са го разрешили и фамилията на психолога, който е дал оценката си. Съдията, дал разрешението си за освобождаването на Йожи, винаги е закъснявал с решенията си с по 3-4 месеца, а сега е действал мигновено", допълни Киров.
Според сина му Иван Киров Ивайло Евтимов-Йожи е излизал два пъти за по 10 дни в отпуск от затвора.
"Това се случва не само с него, а с други осъдени, включително и за убийство. Не сме разбрали сега за тези отпуски, знаехме го и преди", коментира Иван Киров.
"Изведнъж всички се сетиха да вкарват закони, които да улеснят тяхното излизане от затвора. В нормалните държави има комулативни присъди, при такива случаи, а тук е точно обратното", допълни синът на Киров.
В тази страна въведоха 4-дневна работна седмица заради Иран
Секретар на СИК отива на съд за преправяне на изборни резултати
Извънредно! Млада бургазлийка не можа да вземе завоя, обърна колата на кръговото за „Меден рудник“
Енергийната комисия подкрепи решение България да поиска временно спиране на търговията с емисии в ЕС
Полша планира забрана на телефоните в училище за ученици под 16 години
ЕК даде насоки за прилагане на правилата за внос на газ в ЕС
Бизнесът с кауза“ в Бургас обсъди с фирми идеята за печалба с обществена полза
Арестуваха невинен заради грешка на изкуствен интелект
Бургас събира арменски и български компании на изложението „Произведено от арменци“
Допаминовият декор, който променя не само дома, но и настроението
ГДБОП задържа двама китайци част от международна схема за киберизмами
Любов, саможертва и бунт в „Солунските атентатори“ на сцената в Бургас
