Веселякът доктор Ненков става зам.-министър на здравеопазването
12 Май 2017, Петък, 12:15 ч.
Източник: offnews.bgДоктор Мирослав Ненков, известен с чувството си за хумор и веселия си нрав, е приел предложение да поеме поста заместник-министър на здравеопазването. Това потвърди самият той пред БНТ тази сутрин.
Д-р Ненков каза, че очаква да работи добре със здравния министър Николай Петров, с когото се познават отдавна. „Да, получих предложение от проф. Петров. Мисля, че заповедта ми за назначение е разписана”, каза той.
Ненков заема поста на д-р Апостолов, който беше назначен и уволнен само ден след това заради телевизионен репортаж, в който бе показан спорен случай в бургаска болница. „Трябва ми време да се организирам малко. Буквално току-що започвам. Рано е да начертая някакъв план за дейността на екипа в министерството и за моята лично. Дайте ми време”, каза още Ненков в отговор на въпрос каква ще бъде първата задача, с който ще се захване.
Мирослав Ненков бе здравен министър в служебното правителство на Георги Близнашки. До момента той бе координатор по донорство и началник отделение в Клиниката по анестезиология, реаниматология и интензивно лечение във Военномедицинска академия. Водеше и предаване по Дарик радио, но сега като зам.-министър неговият глас вече няма да се чува по радиото.
Левски е шампион след 17 години чакане: 27-ата титла се върна на Герена
Правителство до дни? Прогресивна България няма да бави мандата
Фалит на авиокомпания в САЩ: Скъпото гориво удря евтините полети
Село, изгоряло до последната къща, оживя във възстановка на Априлското въстание
Трагедия в Петрич: Прокурор заспа и автомобилът му падна в дере, жена загина
Бандити превзеха танкер край Йемен, плавателният съд поел към Сомалия
Иван Гайков: Пред Община Приморско се откриват сериозни възможности за развитие
Китай се опълчи на САЩ: Няма да спазваме санкциите за иранския петрол
Тръмп изтегля 5000 американски войници от Германия след остър спор с Мерц
Плувец мина 55 км сред 5500 крокодила и счупи световен рекорд
Китът Тими вече е на свобода след спасителна акция край Германия
Крис и Юлиян от „Молец“ се готвят за турне с „Параклис“
