Бургас удари всички в земята! Втори сме по млади хора в страната
25 Април 2017, Вторник, 11:00 ч.
Автор: Емел МАХМУДНа първо място е Сливен заради високата раждаемост на ромското население
Бургас е на второ място в страната по брой млади хора до 18 години. Това сочат данните на Гражданската регистрация и административно обслужване (ГРАО), съобщиха за Флагман.бг от Общината.Преди Бургас на първо място е Сливен. Не е тайна обаче, че в града на стоте войводи преобладава ромското население, а при тях раждаемостта е висока. Затова Сливен е начело на класацията.
През 2017 година Бургас е увеличил населението си спрямо 2016 г.. Само за една година в града са се регистрирали над 300 души – основно млади семейства от съседни областни центрове – Сливен, Ямбол и Стара Загора. Всъщност цифрата е много по-голяма, тъй като статистиката е само за адресни регистрации, а има и такива, които не са си сменили данните по местоживеене.
Положителни са статистическите данни и за децата под 10 години. Към месец март тази година броят им в Бургаска област е 50 хил. Това означава, че за една година са се увеличили с 10 хил. деца. През март 2016 г. според данните на ГРАО малчуганите под 10 години са били около 40 хиляди.
В категории:
Бургас
Ултиматумът на Зеленски към Минск: Спрете руските ретранслатори или ние ще го направим!
Когато приятелството стане интимно: 5 съвета как да не го развалиш
Кои са най-романтичните и кои най-малко романтичните зодии
Мика Зайкова: Най-бедни сме в ЕС, но държим едни от най-добре платените депутати
Световното влиза в решаваща серия от мачове (ПРОГРАМА 22.06-28.06)
Внепазно почина собственикът на голяма верига хранителни магазини
Ирански медии: Ормузкият проток няма да бъде отворен, докато има боеве в Ливан
Скрит риск дебне Черноморието под земята
Скъпите полети и горива пренареждат лятната ваканция в САЩ
Гръцки остров пусна първия AI туристически гид
"Фантастичен Бургас“ се завръща с второ издание, посветено на паметта на Любен Дилов-син
АПИ уточни: Пострадалите край Ботевград не са служители на Агенцията

По-находчивите и работливите избягаха и се "гърбят" от работа далеч от роднините си,като не спират да се "дуят",колко богато и охолно живеят "тук" с парите "от там".Аз това вече го пробвах така че нека никой не ми обяснява...
Върнах се,но не живея в родния си град и нямам намерение да го правя.С всяко мое идване в Бургас, усещам колко по-сив и скучен става въпреки шумното прокламиране че се развива и разхубавява.
Изненадвам се, че и този път не са си платили за спрени коментари.
В деня, в който по националните медии се пише - цитирам "Само в четири областни града броят на жителите се е увеличил през миналата година. Това са София, Пловдив, Варна и Велико Търново. ", община Бургас пускат някаква измислена статистика за първите месеци отнасяща се за броя на млади циганета.