×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Защо няма цензура спрямо Шоуто на Слави


Защо няма цензура спрямо Шоуто на Слави
Слави не е просто "един от многото", както му се иска. За разлика от всеки среден анонимен партиен трол, той носи отговорност за посланията на предаването си - както за смешките, така и за "страшките".
29 Март 2017, Сряда, 10:37 ч.
Автор: webcafe.bg

Слави Трифонов има твърде богат опит с политическата агитация в национален ефир, за да се изживява като невинна жертва на цензурата

Кожени якета, голи глави, сключени вежди и обвинения в политическа цензура: годината е 2017, а се чувства като 97-ма. Героите обаче са си същите.

Слави Трифонов се обяви за великомъченик на свободното слово заради едно спряно предаване, в което поставя директен ултиматум на току-що избрания парламент с едва прикрита заплаха от метеж.

Защо? Защото зад партиите имало електорат, а зад референдума - "народ". Нищо, че представения в 44 Народно събрание "електорат" (2.8 млн. души) е по-многочислен от "народа", който гласува "за" трите въпроса на референдума. (2 509 604 души)

Нищо, че "народът" Му е същият този електорат, който избра новите 240 депутати.

Слави Трифонов има твърде богат опит с политическата агитация в национален ефир, за да се изживява като невинна жертва на цензурата. През 2011 г. той и сценаристите му издигнаха Меглена Кунева за президент, малко по-рано номинираха собствен кандидат-депутат от Варна. Събирането на 680 хиляди подписа за референдума едва ли щеше да успее, ако "Шоуто" не разполагаше с лукса на ежедневния ефир. А и резултатът от националното допитване май щеше да е доста по-различен.

Къде е границата между свободата и слободията? Едно е да ти запушат устата с един sms, когато осмееш премиера, президента и силните на деня, съвсем друго да използваш публичен ресурс за пропаганда и лични политически цели.(Вижте мониторинга на СЕМ за Шоуто на Слави)

За едно нещо е прав Слави Трифонов, във вчерашното предаване няма нищо по-различно от предишните епизоди.

Ако медията наистина държеше на "стандарта", в който днес се кълне, Шоуто на Слави трябваше да падне от ефир още през юни 2016 г. след късането на снимката на президента, който се възползва от законовото си правомощие да атакува част от референдума пред КС.

Ето тогава бяха прекрачени всички граници - не професионалните, не журналистическите, бяха прекрачени границите на нормалното гражданско поведение. Само че старото ръководство на медията оцени нелепия епизод като "израз на всички гледни точки".

Смяна на мениджмънта на бТВ имаше през декември 2016 г., но май смяната на стандарта не настъпи веднага. Само преди 2 месеца в "Шоуто на Слави" се излъчи същото ултимативно писмо, заради което в понеделник предаването беше спряно. Това решение беше единственият възможен полезен ход. Но по-добре късно, отколкото никога.

Слави не е просто "един от многото", както му се иска. За разлика от всеки среден анонимен партиен трол, той носи отговорност за посланията на предаването си - както за смешките, така и за "страшките".

По всичко изглежда, че играта загрубява. Да стане мъченик на сиромашката правда - това е заветната цел на всеки кандидат-спасител. А в края ще стане ясно кои са "били лошите в страшния филм".

В категории: Политика


17
Коментара по темата
17.
xx
30.03.2017 18:24:36
0
0
x
16.
винкели и огради
29.03.2017 17:28:54
2
4
Винкела , не иска да е в изпълнителната власт , защото няма какво да предложи , няма и хора за което , по простата причина че там са събрани само олигофрени , алкохолици , белокоси наркомани и винкели !!!! Та винкела опъна кинтите от оградата , двата му хотела са пълни с гранична полицич целогодишно , за къв к.р му е да влиза в управлението на факания продажен еничар ?!
15.
Киро
29.03.2017 16:51:58
6
5
ФЛАГМАНИ ЛАЙНЯНИ СПРЕТЕ ДА ПЛЮЕТЕ ЧОВЕКА ПО ПРОДАЖНИ ОТ ВАС НЯМА ГЛАДНИ МИШКИ ЧАКАТЕ НЯКОЙ ДА ВИ ПЛАТИ И ПОЧВАТЕ ДА ПЛЮЕТЕ САМО БОКЛУЦИ НЕКАДЪРНИ ВЪВ ФЛАГМАН
14.
Въпросче
29.03.2017 16:43:27
4
8
Към коментиращите, "специалисти в развлекателни шоу програми".Проверете от колко години Слави Трифонов е на екран, посочете друг просъществувал толкова години и тогава пишете " компетентните " си мнения госпожи и господа завистници.
РР:Относно заглавието:" Защо няма цензура... ", ами защото не са участвали в коментарите на" независимия" сайт "ФЛАГМАН". Когато пребираха партийните мангизи за предизборни хвалебствия, стотици IP адреси бяха блокирани от "борците" за свобода на словото.
13.
'...............................
29.03.2017 15:49:07
13
7
Не е интересен на зрителите Учиндолския бек и какво общо има хумора и сатирата със политическата дейност, може да има фенове на чалгарската му култура и халтура, но когато става въпрос за сериозни решения на този смешник ли да се доверя . Този референдум му беше упражнение колко гласа може да събере, но това са само въпроси не е реален вот ако влезе в политиката ще стане за придворен смешник, да носи чашите на политиците, няма да спечели голяма подкрепа! МУАХАХАХА
12.
az
29.03.2017 15:25:03
21
5
шнур за всички слаВоумници чалгариииии,наркоманииииии,пърхутциииии
11.
V
29.03.2017 15:03:03
21
11
Един смешник и циркаджия от Учиндол много на сериозно се е взел направил една, две песни ,на политиците ултиматум ще поставя. Аре бега на село да копаш картофите сельо смотан отрепан Слави педала едно образование не е завършил тръгнал на модерен да се прави, от право разбира, това да не ти е да надуваш кларинета да лапаш пишките на мутрите педи отрепан.
10.
БургаЗлия до Запознат
29.03.2017 14:54:12
2
19
Кой беше ти че никой не се сеща за тебе?
9.
Запознат
29.03.2017 14:23:05
35
12
Славчо, давам ти една седмица срок:

1. Да осъзнаеш какво нещо си, дали не си безсмислено дълго нещо, и май твърде вулгарно, май доста грозно и май глуповато, не е ли тъй, не се прави на умен;
2. Да си оттеглиш тъпия ултиматум, кой си ти бе, аман от твоите ултиматуми и референдуми, бактисахме;
3. Да обърнеш внимание на душевното си здраве и да предприемеш медицински мерки спрямо евентуалния нарцисизъм и месианските си фиксации;
4. Да се завърнеш в бащината къща, в Учин дол, имате си бахча, бостан, нивичка, копай с мотиката, имате мотики, Славчо, за твое добро е;
8.
коко
29.03.2017 13:18:37
4
12
Сценаристите му казали снощи че фирмите дето строели оградата с турците били на Симеонов или нещо такова.Ало ку-ку-само вий ли не разбрахте че тея фирми са тимаджийски и тези фирми там са пратени от правителството,а не от Симеонов Лимионов или Кирионов.Баш скатаджията тропаше по масата да има ограда ама пък фирмите да са негови :-)
7.
ЛИЛИ
29.03.2017 12:43:39
29
19
ПРОДАЖНО КОПЕЛЕ Е СЛАВИ.ИЗЧАДИЕ НА АДА И ТЪМНИ СИЛИ.ЛЪЖЕПАТРИОТ НА ЕНТАСТЕПЕН.МНОГО ЖАЛКО ЗА ПРОФЕСИОНАЛИСТИТЕ В ЕКИПА МУ.ИМА ТАКИВА.НИКОГА НЕ ЕКЪСНО ОБАЧЕ ДА СТАНЕШ ЗА РЕЗИЛ.
6.
До кога?
29.03.2017 12:31:46
34
18
Времето на Слави изтече отдавна! Втръсна ни от пошлост,простотия, наглост, незаменимост,единствен глашатай на правдата!!! Тоя човек е копие на предишния премиер! СТИГА!
5.
До 4
29.03.2017 12:24:05
2
17
Много си прав, две седмици преди изборите написах коментар относно кандидат- депутат от Герб (истина), при което IP адреса ми беше блокиран от флагман и не можех да коментирам повече. Сега след изборите вече са го пуснали, за което им благодаря хахах.
4.
до ръководството на флагман
29.03.2017 12:05:43
3
29
Това, че вие до един сте продажници, класифицирани като такива от читателите ви включително и от мен като такъв, поради факта, че сте купена медия и открито агитирате за дадена политическа партия, и като такава медия и такова хора класифицирани като такива (от мен) ви моля да спрете да бълвате екскременти в интернет пространството и да се засрамите. Благодаря!
3.
Само
29.03.2017 12:00:13
14
32
Само така слави мачкай ги тея гнусни политици.само това заслужават.изроди
2.
Явен
29.03.2017 11:58:35
7
28
Айде Валерко нареди да се напише статия против Славито :)
1.
Бичето
29.03.2017 11:53:04
27
9
Ебал съм го за една парче сланина без кожата !
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Тъмната страна на изкуствения интелект: Ненаситният консуматор на ресурси Тъмната страна на изкуствения интелект: Ненаситният консуматор на ресурси ChatGPT се нуждае от 3,617 NVIDIA HGX A100 сървъра, с над 28,936 графичи процесора (GPUs), за да работи - около 564 MWh на ден LUNAR оставя без дъх Царево тази вечер, слиза на юг в следващите три нощи (ОБНОВЕНА) LUNAR оставя без дъх Царево тази вечер, слиза на юг в следващите три нощи (ОБНОВЕНА) Иновативният фестивал гостува на Царево, Лозенец, Ахтопол и Синеморец от 1 до 4 август,  с различни 3D визуализации на върха на вълните и проекции по сградите Победителката в "Ергенът" Адриана се пробва в музиката (ВИДЕО) Победителката в "Ергенът" Адриана се пробва в музиката (ВИДЕО) Велчева има талант в пеенето Златно правило - колко време трябва да ни отнема ходенето по малка нужда Златно правило - колко време трябва да ни отнема ходенето по малка нужда 21 секунди е прието за най-нормално Как да се отървем от паяците у дома Как да се отървем от паяците у дома Пускайте прахосмукачка редовно, особено в ъглите и зад мебелите "Тракия" е временно затворена в посока Бургас, моторист загина при зловещ сблъсък "Тракия" е временно затворена в посока Бургас, моторист загина при зловещ сблъсък Във фаталната катастрофа участваха млади шофьори Смъртта на Людмила Живкова и сина й може би е свързана с проклятието на Бастет Смъртта на Людмила Живкова и сина й може би е свързана с проклятието на Бастет Светлите сили разрушават матрицата на рептилите, казва уфологът. Според него много от пожарите са запалени от обсебени хора, управлявани от нисшите астрали За какво служи малкото копче на предпазния колан За какво служи малкото копче на предпазния колан Основната функция на това интересно дизайнерско решение е доста полезна Страшно задръстване на пътя Бургас-Созопол Страшно задръстване на пътя Бургас-Созопол "Колеги и колежки, това е в посока Бургас", споделя притеснен гражданин за тапата Живеят ли децата в СПИ "Христо Ботев" като в дом на ужасите? МОН се разграничи категорично от позицията на омбудсмана Живеят ли децата в СПИ "Христо Ботев" като в дом на ужасите? МОН се разграничи категорично от позицията на омбудсмана "Снимките (с мизерни условия) отразяват моментно състояние на част от сградата, която не се използва", уточняват от министерството
Тръмп нареди две ядрени подводници да бъдат преместени в близост до Русия, причината са думи на Медведев Тръмп нареди две ядрени подводници да бъдат преместени в близост до Русия, причината са думи на Медведев В Белия дом и Кремъл са на тръни Зевзек попадна насаме с актриса от филми за възрастни и много голи мъже, шашна ги с реакцията си Зевзек попадна насаме с актриса от филми за възрастни и много голи мъже, шашна ги с реакцията си Шегаджията им се подиграл сериозно, юноша пък опитал да се възползва от Бони на промоция Модел със смущаващо признание: Отказах да правя секс с баскетболна звезда и охраната му се отнесе лошо с мен Модел със смущаващо признание: Отказах да правя секс с баскетболна звезда и охраната му се отнесе лошо с мен Тя твърди, че е изоставена на остров Продават на търг светлинния меч на Дарт Вейдър, цената се очаква да е огромна Продават на търг светлинния меч на Дарт Вейдър, цената се очаква да е огромна Ценният артикул предизвиква голям интерес, наддаването ще е голямо Майка уби сина си, насече тялото му с брадва и го е укри в бидон Майка уби сина си, насече тялото му с брадва и го е укри в бидон Трагедия в Италия Тигър уби работник в зоопарк в чужбина Тигър уби работник в зоопарк в чужбина Починалият бе ръководител Разкриха последното желание на трагично загиналата Лаура Далмайер Разкриха последното желание на трагично загиналата Лаура Далмайер Тя не е искала тялото й да бъде местено при фатален инцидент в планината Не е за вярване каква заплата получава Осимен в Турция Не е за вярване каква заплата получава Осимен в Турция Галатасарай позлати централния нападател Путин отговори на ултиматума на Тръмп с намек за „Орешник“ Путин отговори на ултиматума на Тръмп с намек за „Орешник“ Ако Киев не е готов за преговори, Москва ще чака, каза той В зоопарк разстреляха 12 здрави маймуни и дадоха труповете за храна на хищници В зоопарк разстреляха 12 здрави маймуни и дадоха труповете за храна на хищници Драма в Германия
Велислава ДЕЛЧЕВА, новият омбудсман: Велислава ДЕЛЧЕВА, новият омбудсман: Виц на деня Виц на деня - Какъв е некадърният доктор?
- Този, който сам си купува уискито...
Виц на деня Виц на деня Мъжът пие едно, две, три, па забрави.
Жената пие едно, две, три, па като се сети...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Жената е като дявола. Няма да ти даде тялото си, докато не ти вземе душата!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори