Бургазлии изоставиха лъскавите гурме заведения, новата мода е българска homemade кухня
Традиционните специалитети изчезнаха безследно от съвременните изтънчени менюта
Ключови думи:
Бухлевата воденица, Бургас, пети километър, ресторант, хотел, българска кухня, мезета, чифлик
14 Март 2017, Вторник, 09:00 ч.
Неадекватните предложения на местния бизнес изгониха клиентите от ресторантите
В последните години ресторантите в центъра на Бургас тенденциозно работят само петък и събота. Всички обвиняват за отлива на клиенти кризата и обезлюдяването на града, но възможно ли е причината да е в неадекватните очаквания на ресторантьорите относно вкусовите предпочитания на местния клиент. От известно време се носи слух, че бургаските гастрономи са открили удоволствието от вкусната храна, не в някой луксозен ресторант, а в механата на крайпътния възрожденски комплекс „Бухлевата воденица” на 5-ти километър.
Още с изграждането на комплекса през 2015 година собствениците залагат на автентичната българска архитектура от XVII век. Чифликът е построен по традиционния за времето модел, а материалите, вложени в интериора, са достойна конкуренция на експонатите в Етнографските музеи.
Стари дъбови греди, гледжосани красиво изрисувани керамични съдове, репродукции на картини от български автори и традиционни за 16 и 17 век домакински пособия правят впечатление още с отварянето на входната врата. Атмосферата се допълва от висящите наоколо домашни мезелъци, за които узнахме, че се приготвят от дивеч и са сред любимите деликатеси на редовните клиенти.
Каракачанската салата препоръчваме на любителите на българското козе и овче сирене. Комбинацията им с грилован патладжан и топла питка те пренася във времената от старо село. За по-изгладнелите са предвидени тежки мезета, а сред най-поръчваните са Каракачанските гощавки от агнешки и телешки подходящо овкусени и пиперосани суб продукти. Типично националното меню се допълва от странджански специалитети, сачове, боб в гърне, кавърма и дроб сарма – всички приготвяни в глинени и чугунени съдове.
Освен с народни вкусотии „Бухлевата воденица” печели клиенти и с напълно непринудената обстановка, редовните клиенти се чувстват като у дома си и често остават на сладка раздумка. От дума на дума вкусният обяд често прераства и в задушевна вечеринка.
Комплекс „Бухлевата воденица” разполага и със 17 уютни и комфортни стаи, предлагащи тишина, спокойствие и предразполагащи към приятна отмора.
Повече информация можете да получите от Facebook страницата ни или на тел.: 0878562914 и 0878562920.
Огромен екшън в Пловдив! Прекъснаха Локо-Ботев
01/11/2025, Събота 16:08
0
От 4 ноември: Промяна в организацията на движение на АМ „Тракия“ в област Бургас
01/11/2025, Събота 16:00
0
10-годишно дете почина в двора на училище
01/11/2025, Събота 15:48
1
Ники от Калофер: Господа управляващи, спрете да крадете, живее ми се!
01/11/2025, Събота 15:29
3
Бащата на Мъск със сензационно твърдение за отменената среща Тръмп-Путин
01/11/2025, Събота 15:15
0
Ако имаш 3 ябълки и малко канела, направи този сочен сладкиш (ВИДЕО)
01/11/2025, Събота 15:00
0
Хакери откраднаха суперколата на спортна звезда
01/11/2025, Събота 14:48
1
Година от трагедията на жп гарата в Нови Сад, отнела 16 млади живота
01/11/2025, Събота 14:30
0
Древни ритуали срещу уроки и зли сили
01/11/2025, Събота 14:15
4
Родовото проклятие обърква живота ни! Как да разпознаем симптомите
01/11/2025, Събота 14:00
0
Почина легендарен актьор
01/11/2025, Събота 13:45
0
Хората полудяха по печената тиква на фурна с мед и сушени плодове
01/11/2025, Събота 13:29
0
