×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Ретро Бургазъ! Ето как Община Айтос е харчела парите си през 1937 година


Ретро Бургазъ! Ето как Община Айтос е харчела парите си през 1937 година
През 1937 година Айтос си поставя за цел да изгради пътя към парка Славеева река и да довърши строителството му
Тема в развитие
Джони Деп ли? Партенка за визита на Махатма Ганди подлуди Бургас преди 80 години Ретро Бургазъ: Как жп линията бе премахната от плажа, за да се превърне градът в курорт Ретро Бургазъ! Историята за първия небостъргач, който трябваше да се издигне още през 30-те години на миналия век Ретро Бургазъ: Как гробище стана център на Бургас и къде е трябвало да бъде изградена днешната сграда на ПМГ Ретро Бургазъ! По американски: Зъболекар постави златен зъб на любимото си кученце Ретро Бургазъ: Вижте как празнувахме националния празник през социализма и в Царска България Ретро Бургазъ: Ето как са отмъщавали на любовниците през 1937 година Ретро Бургазъ! Ето кога бизнесът пробива в Общинския съвет Ретро Бургазъ! Регионът е разделен на 744 района, всеки квартал избира съветник Ретро Бургазъ: Министерството на благоустройството забрани строежа на градската гимназия Ретро Бургазъ! Ето как Община Айтос е харчела парите си през 1937 година Ретро Бургазъ: Когато Меден рудник беше село... „Ретро Бургазъ“: Аферистът Каракашев плаче в затвора, години източвал Търговската камара Ретро Бургазъ! 17 февруари 1937 година - злоупотреби за милиони левове разкрити в Търговската камара
виж още
скрий
20 Февруари 2017, Понеделник, 20:20 ч.
Автор: Иван КОЛЕВ

Помага се много на бедните, както и на болницата, става ясно от страниците на "Бургазки Фаръ"

Рубриката „Ретро Бургазъ“ на Флагман.бг ви представя новините, каквито са били преди 80 и 50 години на този ден (ВИЖ НАШАТА ТЕМА В РАЗВИТИЕ). Ето какви са основните акценти в печата в този период.

На 20 февруари 1937 година за бургаския печат водещи са международните новини. На първа страница на „Бургазки Фаръ“ се съобщава интересни детайли за приемането на бюджета на съседната Община Айтос.

Вчера бе утвърден бюджетът на Айтоската община

Комисията по утвърждаване на бюджетите при областната дирекция вчера одобри бюджета на Айтоската община. Поради нарасналите нужди на Общината тази година той е увеличен. При все това, обчае, той е така негоден, че не отговаря на днешните нужди на гражданите.

Колкото и малък да е бюджетът на Айтос личи, че общинската управа е направила всичко възможно, за да отдели колкото се може повече средства за нуждите на града. Една от най-главните задачи на айтоската община е водоснабдяването. Сегашната мрежа е крайно недостатъчна за нарасналите нужди на населението. За тази цел в бюджета са предвидени 200 хил.лева. Тази сума ще бъде за доизграждането на втория резервоар.

Прави впечатление, че общинската управа не е чужда на въпроса за разхубавяването на великолепния парк „Славеева река“. За тази цел и довършването на шосето за гарата са предвидени 100 хил.лева.

Други важни пера в бюджета са за благоустройствени цели – 100 хил.лева, за бордюри – 90 хил.лева, за издръжка на болницата – 100 хил.лева, помощи за бедните – 200 хил.лева, за доизграждане на основното училище – 700 хил.лева, за просветно дело -70 хил.лева.

В бюджета е предвидено през тази година общината да покрие част от дълговете си, възлизащи на 823 243 лева", пише "Бургазки Фаръ".

В социалистическия печат – на 20 февруари 1967 година очаквано акцент са селскостопанските новини. На трета страница на тогавашния областен ежедневник „Черноморски фронт“ намираме интересна публикация – опит за критика на ръководството на краварника в Съдиево.

Само с модерна сграда високопродуктивно коварство не се прави

Дори и съседите им завиждат: „Ех, да имаме вашия модерен краварник!...“ - въздишат в ДЗС Айтос. Но съдиевци им отвръщат: „Абе, краварникът ни е хубав, ама да имаше начин, че да пренесем вашия тертип на хранене и гледане“. Този лаконичен отговор, нелишен от остроумие, хвърля достатъчно светлина върху сегашното състояние на кравефермата“.

Така започва текстът на айтоския кореспондент на вестника В.Петров и продължава с критика за работата на краварите в Съдиево.





1
Коментара
Обрат в "Игри на волята"
Обрат в "Игри на волята" 16/09/2025, Вторник 08:33 0
Тервел ИЛИЕВ Голям роден град преминава на воден режим Голям роден град преминава на воден режим 16/09/2025, Вторник 08:00 1
Тервел ИЛИЕВ Бургазлията със сензационен ход в "Ергенът" Бургазлията със сензационен ход в "Ергенът" 16/09/2025, Вторник 07:48 3
Магнитни бури връхлитат Земята
Магнитни бури връхлитат Земята 15/09/2025, Понеделник 22:00 0
Тервел ИЛИЕВ Млад моторист се заби в крава и загина Млад моторист се заби в крава и загина 15/09/2025, Понеделник 20:30 0
Тервел ИЛИЕВ Мечка се разхожда из голям роден град Мечка се разхожда из голям роден град 15/09/2025, Понеделник 20:00 3
1
Коментара по темата
1.
Финикийци
20.02.2017 21:56:03
1
8
Преди много години е имало журналисти които са информирали обществото. Сега има продажни подлоги, журналя, които пишат само поръчково(с/у заплащане). И кои плаща най добре, крадците от ГРОБ, строителните фирми които направиха от Бургас "бетонно гето" и други които ще познаете по липсващата възможност за коментари под платените хвалебствия на "ЖЪЛТИЯ" ФЛАГМАН.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Обрат в "Игри на волята" Обрат в "Игри на волята" Лечителите, които записаха поредица от победи в първата седмица на Игрите, останаха последни в териториалната битка и от луксозната вила отиват на голия плаж Тежки катастрофи с мощни коли разтърсиха Варна и София, експерти предупреждават за "снаряди" на пътя Тежки катастрофи с мощни коли разтърсиха Варна и София, експерти предупреждават за "снаряди" на пътя Любители карат в градски условия сякаш са състезатели на писта Голям роден град преминава на воден режим Голям роден град преминава на воден режим Проблеми и в Ловеч Бургазлията със сензационен ход в "Ергенът" Бургазлията със сензационен ход в "Ергенът" Предложи на Емили да снимат филми за възрастни Топло септемврийско време, термометрите ще достигат до... Топло септемврийско време, термометрите ще достигат до... 32 градуса в райони от страната, в столицата максималната температура ще е 28 градуса Системата за средна скорост улови "летяща" кола, джигитът фуча в особено опасен участък Системата за средна скорост улови "летяща" кола, джигитът фуча в особено опасен участък Шофьорът правещ се на пилот от Формула 1 закова 180 км/ч на отсечка към Турция Тъжна вест помрачи празника в Бургас, отиде си любим учител Тъжна вест помрачи празника в Бургас, отиде си любим учител  Известният диригент Тодорка Бинева, която бе и дългогодишен преподавател по солфеж, музикално-теоретични дисциплини и дирижиране в Музикалното училище, е починала днес Никола Цолов предизвика фурор край морето Никола Цолов предизвика фурор край морето Пилотът се срещна с много фенове Колежът по туризъм посреща новата учебна година с най-високата оценка в своята история Колежът по туризъм посреща новата учебна година с най-високата оценка в своята история Студентите ще прекрачат прага на напълно обновената и модернизирана сграда на морския бряг на 23 септември Проф. Вучков: Любен Дилов-син да не се занимава с МВР, ще има опасни последствия Проф. Вучков: Любен Дилов-син да не се занимава с МВР, ще има опасни последствия Той даде пример с Франция, където има огромен проблем с хулиганското горене на коли 
Израел започна сухопътна офанзива в Газа Израел започна сухопътна офанзива в Газа "Газа гори", каза израелският министър на отбраната Украинец отиде в Русия да снима филми за възрастни, последва го тежка съдба Украинец отиде в Русия да снима филми за възрастни, последва го тежка съдба За 5 години той не получи документи за пребиваване в РФ, сега е зад решетките Учителка съблазни ученик, ще лежи в затвора Учителка съблазни ученик, ще лежи в затвора Драма отвъд океана Конър Макгрегър се отказва от надпреварата за президент на Ирландия Конър Макгрегър се отказва от надпреварата за президент на Ирландия Макар да се отказа от политическата сцена, той обеща да продължи да работи за доброто на страната Как родителите изпращат първолаците в Япония Как родителите изпращат първолаците в Япония Ако и у нас децата поемаха към училище с подобно възпитание, нямаше да произвеждаме зрелостници като пораснали магарета Търговците в Одрин се хванаха за главите, такова чудо не са виждали скоро Търговците в Одрин се хванаха за главите, такова чудо не са виждали скоро Цените са доста приемливи и всеки може да намери продукти по джоба му Гражданската война, която Западът не иска да повярва, че идва Гражданската война, която Западът не иска да повярва, че идва Безконтролната имиграция, икономическата стагнация и загубата на доверие в политиците неминуемо радикализират народа 20-годишен работник пострада при инцидент в ТЕЦ Бобов дол 20-годишен работник пострада при инцидент в ТЕЦ Бобов дол Младият работник е настанен в столична болница с втора степен изгаряния на левия крак Извънредно! Външно министерство привика руския посланик Елеонора Митрофанова Извънредно! Външно министерство привика руския посланик Елеонора Митрофанова Генералният директор Гергана Караджова връчи писмен демарш на посланик Митрофанова, чрез който Република България осъжда по възможно най-категоричен начин умишленото нарушаване на въздушното пространство на Полша Яки арести за наркотици, има над 20 задържани Яки арести за наркотици, има над 20 задържани Извършителите са на възраст между 19 и 48 години, преобладаващата част от тях - познайници на служителите на реда
Володимир ЗЕЛЕНСКИ Володимир ЗЕЛЕНСКИ Руската атака срещу Полша е подобна на събитията в Крим Виц на деня Виц на деня – Докторе, чувам гласове!
– А какво ви казват?
– Че съм луд.
– Ами, слушайте ги – те явно ви познават!
Виц на деня Виц на деня Дядо с внучето гледат снимки от сватбата му:
– Дядо, защо си тъжен на снимката?
– Защото съм разбрал, че вече е късно да избягам…
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Истински мъж никога не пита за посоката… той просто кара, докато жената вика.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори