Български квартал в топ 10 на най-интересните в Европа
29 Януари 2017, Неделя, 15:59 ч.
Изданието описва столичния квартал Средец като място, подходящо за жадните за бира и винтидж мода
Софийският район Средец се нареди сред най-интересните квартали в Европа в класация на Travel Supermarket. От изданието са работили съвместно с двама блогъри по изготвяне на ранглистата.Централният район в столицата, в който се намират забележителности, като Народния театър, Софийския университет и Националната художествена галерия, заема осмото място в класацията с 25 точки. Той дели позицията с атинския Exarchia, който е със същия брой точки.
Изданието описва Средец като място, подходящо за жадните за бира и винтидж мода. Според Travel Supermarket средната цена на хотел в района е около 39 паунда (около 90 лв).
Според официалните данни в софийския район живеят около 47 хиляди души. Площта му е около 300 ха, като в нея се включват емблематични булеварди, например "Драган Цанков", "Евлоги Георгиев", "Витоша", "Княз Александър Дондуков" и други.
На първите пет места в класацията се нареждат берлинският Kreuzberg, Miera Iela в Рига, Ancoats в Манчестър, Praga във Варшава и стокхолмският Södermalm.
Преди софийския Средец още са класирани кварталите Matelkova в Любляна, римският Pigneto и Grünerløkka в Осло. Класацията завършват Kalamaja в Талин и Norrebro в Копенхаген.
B-52 се разби в американска военновъздушната база Едуардс
Дефибрилатор монтираха и на Моста в Бургас
Как да направим перфектните бързи спагети
"Ад" на популярен плаж: Дронове кръжат след атака на 4-метрова акула
Крал и на дансинга: Везенков "взриви" купона на шампиона с Бангаранга
Огромен отзвук след шествието: Княгиня Калина в епицентъра, организаторите с реакция
Изгряваща спортна звезда загина в зловещ инцидент
Подробности за драмата с "принца"-красавец, признат за изнасилвач
Всички шофьори допускат тези грешки с климатика в колата, а те източват резервоара ви през лятото
Аз съм гастроентеролог от Харвард и ви съветвам да ядете тези 4 плода за добро храносмилане
Пълен потрес: Пиян баща качи 15-годишното си дете зад волана
Вече не пържа тиквичките, а правя този солен кекс - пухкаво и вкусно изкушение, което изчезва още топло
