×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Затварят кръстовището между „Оборище“ и „Петко Каравелов“ заради ВиК ремонт
  • Стартира 20-ото юбилейно издание на Международния конкурс на изкуствата „Радост на брега“ в Бургас
  • Театралният хит „Дами канят“ в Бургас! Асен Блатечки и Калин Врачански завладяват публиката на 6 юли
  • Бургаският духов оркестър се завръща с летни концерти на открито
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

БСП: Най-правилно е Военният санаториум в Поморие да остане държавен! (УНИКАЛНИ СНИМКИ ОТ РУИНИТЕ)


БСП: Най-правилно е Военният санаториум в Поморие да остане държавен! (УНИКАЛНИ СНИМКИ ОТ РУИНИТЕ)
Остриетата на БСП – Никодим Стоянов от Поморие и депутатът Атанас Зафиров отговарят след атаката на кмета Иван Алексиев
Тема в развитие
Нещо става във военния санаториум в Поморие! Шефовете му напускат, стаите са празни Ако не предприемем мерки, до една година ще загубим Военния санаториум Само във Флагман.бг! Ето я схемата за кражбата на Военния санаториум в Поморие Историческа сесия! Поморие си връща Военния санаториум, за да го дари отново на държавата Хибридна война в Поморие преди ключовата сесия за Военния санаториум утре Кметът на Поморие Иван Алексиев отговори на ветераните и офицери, посочи кой е виновен за Военния санаториум Гард изгони журналисти от Военния санаториум в Поморие: Махайте се – тук се разпорежда Крантев! Ето защо се провали далаверата на годината с Военния санаториум в Поморие Кметът на Поморие се отказа от претенциите си за Военния санаториум с цитат на соломонова притча Помните ли обещанието за Военния санаториум в Поморие? Сградата в момента е ничия, а служителите са на улицата Изгубени в превода! Връщат само 20 от уволнените 73-а служители на Военния санаториум в Поморие Военният санаториум в Поморие със сигурност остава затворен до изборния ден Нов скандал с Военния санаториум! ВМА уж прехвърля болницата в Поморие, а поръча гориво за отопление Министерството на отбраната загърби Поморие за Военния санаториум. Ще продължи ли схемата за заграбването му? Уволнен ли е общинският лидер на БСП в Поморие от Военния санаториум? Вижте отговора! (ДОКУМЕНТИ) Уволниха 73-а служители на Военния санаториум, до часове го прехвърлят към велинградското търговско дружество Министерството на отбраната подозрително мълчи за Военния санаториум в Поморие Ако днес замълча, губим Военния си санаториум, поморийци няма да ми го простят. Нуждая се от подкрепа, г-н премиер Първият тест за кабинета! Служебният министър на отбраната ген.Стефан Янев може да спаси поморийския санаториум Военният санаториум в Поморие и неговите трима червени защитници БСП: Най-правилно е Военният санаториум в Поморие да остане държавен! (УНИКАЛНИ СНИМКИ ОТ РУИНИТЕ) Истината за Военния санаториум в Поморие или кой трябва да свали ръцете от него Усложних възможността за приватизация на Военния санаториум в Поморие, но ако след мен някой реши, може да го продаде Вижте как тихомълком Военното министерство наруши волята на дарителя за санаториума в Поморие (УНИКАЛНИ ДОКУМЕНТИ) Поморие ще обжалва решението за прехвърляне на Военния санаториум Защо Поморие готви бунт срещу държавата Как отговори МО на искането на Поморие за прехвърляне на военния санаториум на общината Започна се! 45 служители от Военния санаториум в Поморие на улицата навръх Коледа Иван Алексиев: Военният санаториум в Поморие не ни е самоцел, ние искаме да го спасим! Кметът Иван Алексиев брани служителите на Военния санаториум в Поморие, д-р Цветанова ги заплашва с уволнение Иван Вълков: Опасяваме се, че ще приватизират военния санаториум в Поморие при неясни критерии Искат всички работещи във военния санаториум в Поморие да подадат заявления за напускане, алармират от ГЕРБ Отпуснаха 1 млн. лв. за западналия военен санаториум в Поморие, догодина започва ремонт Ненчев обеща, че няма да продава военния санаториум в Поморие, а ще го оздравява Военният министър Николай Ненчев отговори на бургаския депутат Атанас Зафиров за санаториума в Поморие Иван Алексиев: Готови сме да стопанисваме Военния санаториум в Поморие Скандал! Готвят продажбата на военния санаториум в Поморие
виж още
скрий
19 Януари 2017, Четвъртък, 14:58 ч.
Автор: Емел МАХМУД, снимки: авторът

Пресконференция за апетитния имот между езерото и морето се превърна в груб политически скандал между ГЕРБ и БСП


Военният санаториум, намиращ се на най-хубавото място между езерото и морето в старата част на Поморие – между Гранд хотел Поморие и новия апарткомплекс „Гардения”, трябва да остане държавна собственост! Само така ще бъдат защитени интересите на държавата и на работещите в него. За това призова общинският съветник от БСП Никодим Стоянов, който от май м.г. работи там и изпълнява ръководна административна дейност. Засега Стоянов е успял да опази работното си място, за разлика от повечето служители, които вече са освободени от принципала – военният министър в оставка Николай Ненчев. Стоянов даде пресконференция заедно с червения депутат Атанас Зафиров в отговор на отвореното писмо на кмета Иван Алексиев, който в събота призова съгражданите си да го подкрепят в съдебната му битка окаяният обект да бъде предаден от държавата на Общината под формата на публична общинска собственост. Междувременно Алексиев получи подкрепата и на омбудсмана Мая Манолова.


Поморийският кмет Иван Алексиев влезе в залата, препълнена с журналисти и жестоко нападна двамата бранители на държавния интерес

„Решението, което взе Министерският съвет за болницата да се прехвърли на фирма „Вита Велинград” ЕООД, е най-правилното. Вита Велинград е изцяло държавно дружество. Болницата е в забранителния списък за приватизация, фирмата стопанисва аналогичен санаториум във Велинград и там ръководството се справя много добре. Ние не сме убедени, че Община Поморие има ресурс да поддържа толкова голяма структура, още повече, че функциите на Общината са и социални”, казаха двамата активисти на БСП.

Това обаче взриви залата в бургаския интерхотел „България”, препълнена с журналисти, тъй като междувременно вътре бе влязъл и поморийският кмет от ГЕРБ Иван Алексиев.


Вътре бяха още председателят на ОбС-Поморие Адам Адамов (вляво) и общинският съветник Неделчно Стайков, и двамата от мнозинството на ГЕРБ

Той реагира остро и взе думата, за да се аргументира защо е пуснал жалба срещу МС в Админстративния съд и защо ще води битка за прехвърлянето на западналия здравен комплекс, предвиден преди близо столетие за възстановяване на военноинвалиди. Основно – заради страховете му този безценен имот да бъде тихомълком после приватизиран, каквито случаи са известни в практиката от последните 20 години. Страховете му са и за работните места на 40 поморийци, които вече са пратени в Бюрото по труда.


И БСП имаше агитка: Йордан Георгиев, който се подготвя за областен управител в евентуално правителство на БСП тази пролет, и Костадин Русинов – стара пушка на Столетницата

Според Атанас Зафиров трябва да се търси персонална отговорност от ръководството на Военно-медицинска академия, защото от 2004 г. натрупаните загуби са за над 230 милиона лева.

„Нито ще запазите персонала, нито сградата, нито пък гарантирате, че това няма да се случи, защото военният министър каза, че след него всеки може да го продаде. А вие след няколко дни няма да сте депутат, за да го защитавате. Докато съм кмет, няма да позволя Военният санаториум да бъде отмъкнат!”, заяви Иван Алексиев, обръщайки се към депутата Атанас Зафиров.

След скандала Алексиев напусна залата бесен, пожелавайки иронично успех и на двамата.

Екип на Флагман.бг успя да влезе в държавния имот и да снима състоянието му. Кадрите от руините са покъртителни. Бяхме изхвърлени от охраната – по разпореждане на главния лекар на лечебното заведение д-р Дарина Цветанова, след като установиха, че снимаме и вътрешността на сградния фонд:



В категории: Поморие , Политика


Емел МАХМУД Автор
Емел МАХМУД
42
Коментара
Светлозария КИДЕРОВА Mercedes 280 SE - колата, в която се вози Първата дама Mercedes 280 SE - колата, в която се вози Първата дама 24/06/2026, Сряда 13:00 2
42
Коментара по темата
42.
Bolimefara
24.01.2017 18:50:33
0
0
А бе ФЛАГМАН - нямате ли друго какво да пишете за Поморие ? Тази тема брадяса вече - вкисна като престояла манджа...Ще видим накъде ще тръгнат нещата и ако трябва - ще грабваме сопите. А дотогава - дайте нещо по свежо....
41.
ФЪРФЪР
24.01.2017 11:42:50
0
1
ФЛЕГМАН, С ТОВА ЯКО ЦЕНЗУРИРАНЕ НА ТЕМИ И КОМЕНТАРИ НА БЪЛГАРИ, ЩЕ СИ ОСТАНЕТЕ НАЙ-ЖАЛКАТА И МИЖИТУРСКА ИНТЕРНЕТ МЕДИЯ, ...ПАРДОН ...,ПОДОБИЕ НА ИНТЕРНЕТ МЕДИЯ В БЪЛГАРИЯ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ТУК, ВСЕКИ ,КОЙТО ВЛИЗА Е ЗА ДА ВИ СЕ ПОСМЕЕ НА ТЪПОТИИТЕ, ЛИЗАЧЕСКОТО ПОВЕДЕНИЕ И НЕКАДЪРНОСТТА вИ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
40.
Другия Петър
23.01.2017 12:01:09
1
2
Г-н Стоянов ако обича да отговори на следните въпроси:
1. Защо държавата може да финансира едно търговско дружество, а не може да финансира ВМА, като затегне контрола за това как се управляват активите на санаториума?
2. Защо имотът не се даде на фирмата на концесия или дългосрочен наем, а ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да се апортира в дружеството?
3. Какво точно е обещано на г-н Стоянов за "делата" му по този въпрос? Пето място в листата? Четвърто?!? Скоро ще разберем.

Факт е че работата мирише, и държавата е решила да ограби анхиалската община. Ако някой трябва да продава този имот, това е Община Поморие, а не държавата. А г-н Стоянов работи против собствената си община, в полза на нечисти софийски интереси - браво, господин общински съветник!
39.
Петър
21.01.2017 07:38:39
4
4
Г-н Стоянов,
Което и да е ТД, НЕ Е Република България, ако ще и Държавно да е то е!
Говоря предимно за последствията от смяната на статута на имота, което дава възможност в бъдеще време той (Дареният от всички Анхиалци имот с идеална цел, не търговска на Държавата си) да бъде продаден. И никой Закон не може да забрани на едно ТД да продава активите си. А да не започвам, че Държавата може да финансира едно ТД, но не може да финансира Санаториума?!
Изобщо не говоря за изграденото, но и неподдържано! А то, е такова не заради "подмяната" в управлението на Държавата!
Покажете документ/и, който доказва издръжката на сградния фонд! Знаете много добре какво е умишлена безстопанственост!
38.
Никодим Стоянов
21.01.2017 06:42:19
1
5
До Петър
От 15 сгради на Военния санаториум 14 са построени по време на така наречения комунизъм.
В наше време, когато е реставриран капитализма в най-отвратитдлният му образ, отново се опитват да поставят частния интерес над интересите на държавата. Военният санаториум трябва да остане държавна собственост - публична или частна, а не общинска.
37.
ФЪРФЪР
20.01.2017 11:33:16
0
3
ДА ТИ СЕРА В УСТИЧКАТА ТИ КОЙТО МИ ТРИЕШ НЕУДОБНИТЕ ЗА КАСАБОВ КОМЕНТАРИ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ЧУДЕСНО Е, ЧЕ ЖЕНИЧКАТА ТИ ПУСНА СТАТИЯ С ТЪПОУМНИТЕ ТИ ИЗЦЕПКИ ,ТА ДА ЧУЕШ КАКВО МИСЛЯТ ХОРАТА ЗА ТЕБ!!!

КАСАБОВ, ТОЛКОВА МИ ПАДНА И ТИ В ОЧИТЕ ,ЧЕ ВЕЧЕ СЪМ УБЕДЕН ,ЧЕ СИ ИЗВЪНРЕДЕН ШАПШАЛ!!!!!!!!!!!!!!!!!
ПОВТАРЯМ, ......ИЗВЪНРЕДЕН, ОРИГИНАЛЕН ШАПШАЛ!!!!!!!!!!!!!!!!!!
УЖАСНО СЪМ РАЗОЧАРОВАН ОТ ВАС И СЛЕД ТОЛКОВА ИЗЦЕПКИ И ИЗДЪНКИ ОТ "ЧУТОВНАТА ВИ ПОЛИТИЧЕСКА ПРАКТИКА" СЪЖАЛЯВАМ ,ЧЕ ГЛАСУВАХ ЗА ВАС!!!
ЩЕ СЕ ПОСТАРАЯ ,ТОВА ДА НЕ СЕ ПОВТАРЯ!!!
АБЕ, ЕЙ ШАПШАЛ СМОТАН, ГЕН. МАЙОР РУМЕН РАДЕВ, Е ТАКЪВ ПАТРИОТ ,ЧЕ ТИ НЕМОЖЕШ ДА МУ СТЪПИШ НА КУТРЕТО ,БЕ ШАПШАЛ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ДА НЕ СПОМЕНАВАМ ЗА ИНТЕЛИГЕНТНОСТТА НА РУМЕН РАДЕВ И ЗА ТОВА ,ЧЕ ГОВОРИ СВОБОДНО 4 ЕЗИКА!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
С ПРОЯВАТА ВИ НА МАЛОУМНА ЗЛОБАРЩИНА И НЕУВАЖЕНИЕ КЪМ ЦЕРЕМОНИЯТА НА НОВИЯ НИ ДОБЛЕСТЕН ПРЕЗИДЕНТ, ВИЕ СИ НАБИХТЕ ТАКЪВ КОЛ В ГЪЗА , ЧЕ ВИ Е БЕДНА ФАНТАЗИЯТА КАСАБОВ, СИМЕОНОВ, БАЙРАКТАРОВ И ДРУЖИНКА!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

И ОЩЕ ЕДНО НЕЩО ИСКАМ ДА ТЕ ПИТАМ КАСАБОВ, ШАПШАЛ ГРОЗЕН!!!!!!!!!!!!
Я, ДА НИ ОБЯСНИШ ТИ И ДРУЖИНКАТА ВИ СИМЕОНОВ И БАЙРАКТАРОВ , КАК СТАНА ТАЯ ФАТКА ,ЧЕ СЛЕД КАТО ПЛЮХТЕ ГОДИНИ НАРЕД СРЕЩУ БОЛЕН И КРЕЩЯХТЕ ЕЖЕДНЕВНО ПО СКАТ ,ЧЕ Е ФИНАНСИРАН МОЩНО ОТ РУСИЯ И ЩЕ Е ПРЕДАТЕЛ!!!!!!!!..........ТА, КАК СТАНА ФАТКАТА, КАТО СЕ ВИДЯХТЕ В ПАРЛАМЕНТА С БОЛЕН И НА ВТОРИЯ МЕСЕЦ ВЕЧЕ СЕ ГУШКАХТЕ С НЕГО И СИ ГУКАХТЕ БЕ ШАПШАЛИ???????????????????????????????
ИСКАМ ОТГОВОРИ ШАПШАЛ ГРОЗЕН, ЩОМ СЪМ ЗАГУБИЛ ВРЕМЕТО СИ ДА ХОДЯ ДА ГЛАСУВАМ ЗА НФСБ????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!
36.
до 21
20.01.2017 10:22:59
5
0
кой са тези 28 кадърници от общинската адмистрация изгонени ,че не се сещам?
35.
До Емел
20.01.2017 10:01:32
0
5
Емелче, спорът не е между ГЕРБ и БСП. Те по този казус са на едно мнение. Уж на пресконференцията беше, а пак не си разбрала. Нито шефката ти.
Алексиев е кмет на ДПС и чинно изпълнява волята на повелителите си. Борисов не може да го диша.
34.
До Петър Тъпото
20.01.2017 09:17:36
1
7
Бива ли да си толкова прост? Боха работа е интелекта, ала поне си мълчи. Така няма опасност всички да разберат нулевия коефициент.
33.
Петър
20.01.2017 08:40:36
8
2
никодиме, никодиме, както и да го въртите и сучите, работата е ясна - обещано е на някого, и лекаполека ще си го получи. Днес махаме публичната собственост, утре от забранителния списък. Зер за това те сложиха там - да работиш за каузата. Аргументите ви са абсолютно глупави - да запазим 50 работни места, ще жертваме имот за десетина милиона. Ама комунистите сте така, нали не сте работили и създавали, дай ви само да обирате мандри и да пиете чужда ракия. Боклуци.
32.
Петър
20.01.2017 08:34:43
6
2
Как ще забраните на едно ТД, било то 100% държавно да продава активи, за да погасява задължения, които Вие твърдите, че са 5 млн?
Тези задължения обект ли са на престъпления (умишлена безстопанственост)?
31.
Никодим Стоянов
20.01.2017 08:19:58
3
7
До 24
Малко разязснения относно съпоставката между решението на Общинския съвет за общинското пристанище за обществен транспорт с регионална значение и Военния санаториум:
1. Решението за безвъзмездното предоставяне на пристанището на държавата от март 2016г. бе незаконосъобразно и нецелесъобразно
- нарушен беше Законът за общинската собственост /решението беше прието с по-малко от изискуемото мнозинство/
- нарушен беше Законът за морските пространства, вътрешните водни пътища и пристанищата на Р. България /пристанища за обществен транспорт с регионална значение собственост на общините могат да бъдат само публечна общинска собственост/
- прехвърляйки пристанището на държавата общината се лишава от източник на приходи, които щяха да отиват в някой концесионерски джоб.
2. Решението на общинския съвет за Военния санаториум е прието с лесно оспорими аргументи – не сенарушава волята на дарителя, както се опитват да ни убедят. Собствеността си остава 100% държавна. При това – защитена в забранителен за приватизация списък.
Ако общината придобие собственост върху Военния санаториум ще трябва да понесе всички финансови задължения за неговото реанимиране, равняващи се на около 5 млн. лв.
При сегашната ситуация – инвеститор е държавата в лицето на МО. Парите са осигурени.
Накратко: Нищо свое не даваме – нищо чуждо не искаме.
30.
Петър
20.01.2017 07:41:03
1
1
До 21,
Виж Поморийска Община може да има претенции за земи влизали в нейн "принципал", като Баня и т.н., но Несебър, или пак Обзор или Баня да имат претенции!? Хубаво споделяш исторически факти, но не ги подменяй, особено ако си Поморие!
29.
Петър
20.01.2017 07:32:04
6
0
Интересна е калоборацията в политиката ни! БСП, която е в опозиция и е на тръни срещу герберите уж, яростно защитава Министър, който погазва Дарение и директно заявява..."след мен, който иска вече може да продаде"!!!
28.
ДО 27
20.01.2017 06:30:50
4
0
Пий си хапчето
27.
До 22 - една от курвите на баничаря
20.01.2017 03:08:48
0
10
Санирането не е безплатно. Парите са взети назаем и ще ги връщат данъкоплатците в България. Толкова сте прости и селски, затова никога няма да излезете от община Поморие, и ще залезете като кмета-мутра. Знаем за Кунчо Гайдов, 10-те хиляди и за тв анал 3. Гайдов, и ти си клиент на прокуратурата, ДАНС и ГДБОП. Апартаментите и заемите с какви пари ги обезпечи? Алексиев, вилата в Еркеч и безработната ти жена? Вятърът на промяната се усеща!
26.
вила
19.01.2017 21:10:26
1
3
"Поморийският кмет Иван Алексиев влезе в залата, препълнена с журналисти и жестоко нападна двамата бранители на държавния интерес" - КАСАБОВА И ТИ ДЪРЖАВНИЯ ИНТЕРЕС БРАНИШ? МНОГО БЪРЗО СЕ ПРЕОРИЕНТИРА. ПО-ПОЛЕКА, НЕ БЪРЗАЙ...
25.
до 21
19.01.2017 20:42:01
8
0
хахаха Пиарката на БСП си заработва надника. хахаха. Срам си за леля си -Таня Гюрова - първата СДСарка в Поморие.
24.
до Никодим Стоянов
19.01.2017 20:00:14
10
3
Комунистите са ЛЪЖЦИ. Първо добре, че пристанището не било станало държавно. После добре, че санаториума си оставал държавен .... Никодимеее... На ЛЪЖАТА краката са къси. Заплете се в ЛЪЖИ.
23.
Г- 8
19.01.2017 19:44:44
6
3
Когато е управлявала БСП или БКП класовите врагове се наказват строго! Свободата на словото не в програмата на червените войници , увеличение на данъци, кражба на активи от банки, договори който са икономически не изгодни за държавата , програмата "Промишленост" спусната от небето и поредната лъжа на дебелите прасета от комунягите!
22.
до мелеза -21
19.01.2017 19:38:23
8
2
Още ли не можеш да го преглътнеш? Майка ти я уволниха. точка. Ако е била много кадърна до сега да си е намерила работа. От бързане да пишеш глупости и простотии , забрави да кажеш за 5310. Тъпак. Прозрачен си като джам-като този джам, който ще ти сменят докато ти санират вмирисания блок. Ще ти го правят безплатно! Кмета ще ти го прави. Кмета от ГЕРБ. Тъпак!
21.
След Тотев, скоро и кмета на Поморие в съда!
19.01.2017 19:07:42
1
12
Алексиев Иване, какво ревеш на умряло бе герберски кадаиф !? Та нали в разпореждане правителството на ГЕРБ е санаториума, а Военното министерство е също едно от министерствата в целият МС на Боко Тиквата. Ти нали си кмет на ГЕРБ бе тъпа мутро, що не скачаш на Бойко и Ненчев, а се зъбиш на депутат и съветник от БСП които нито са принципали на имота , нито са представители на МС като областния управител на Бургас.

И какво му е "плачевното" състояние на балнеосанаториума !?? Ти май не си виждаш твоята бърлогата на администрацията общината, само дето я лустроса отвън а вътре стаите са си същите стари коптори. Виж сниманите помещения на БИРА-СКАРАТА са леш, ама там ползвателят им е твой поморийски съгражданиин и бизнесмен като теб.

Що се касае за показваните от теб документи за ДАРЕНИЕ на поморийци в полза АНХИАЛСКА ОБЩИНА и държава тогава, толкова ли си тъп или мислеш хората за тъпи, че днешната Община Поморие НЕ Е и НЕ МОЖЕ ДА БЪДЕ приемник на старата териториална по граници община. Защото в АНХИАЛСКА-та община са били и част от днешната община Несебър с гр.Обзор и с.Баня ! Тоест претенции би трябвало да имат и от Несебърска община, а не само от община Поморие !!! И защото тези неща са знайни в МС и МО, никой не ти обърна внимание на жалкият ти плач и "загриженост" ЗА 28 ЧОВЕКА. А колко по 28 кадърни човека, изгони от общинската администрация и фирми, за да ги подмениш с роднините и любовниците на кръга около теб, за тези 6г. от мандата ти като кмет !??

Хайде сядай си на задните части и спри да риеш фекалии, щото те се сипят по теб и ще ти скъсят преждевременно мандата, тогава нито Камен Костадинов , нито Делян Пеевски ще си дадат зор да те спасят. А дали с теб или без теб, ако МС реши да иновира базата, т.е. да вкара в нея ИНВЕСТИЦИОНЕН финансов актив на външна фирма и тя да менаджира санаториума, вярвайте ще го направи. А дали това ще е Пеевски, Събев, Дишков или Желязков, ще го решат в МС тъй както решават концисиите на плажовете, а там никой НЕ ВИ БРЪСНЕ ЗА СЛИВА, пардон за кмет.

Кмет срещу който има висящо досъдебно производство в СГП и разработки в ГДБОП и ДАНС, и то при ГЕРБ управлението. А след 26 януари ГЕРБ си отива и няма шанс заради такива капацитети, като вас след 26 март да са повече на власт ..... Бедни ми бедни Иване, що ти трябваше да скачаш срещу ръжена и задаващата се нова власт , а тя може да е между БСП, НФСБ и ГЕРБ , КЪДЕТО НИКОЙ НЕ ТЕ ДОЛЮБВА !!! Иван Тотев май няма да е сам в съда .......
20.
Еск-помориец
19.01.2017 19:00:29
3
8
И малките деца знаят, че преобразуването в частна държавна или общинска собственост и път към приватизация! Какво се правите на луди!!! Ненаяли се! Утре имотът ще се окаже заложен в някоя банка и кредитът необслужван! Защо не се помисли за друг вариант? Наем? Концесия? В нормалните държави е практика такива обекти да се отдават под наем, било то и за 99 години! Хем един вид го даваш на фирмата да го развива, хем обаче нито може за го продаде, нито да го заложи. Защо не се помисли за нещо такова, а задължително искате да се махне публичната собственост, м?
19.
Никодим Стоянов
19.01.2017 18:43:49
4
8
Волята на дарителя е спазена на 100%. Имотът си остава държавен. Защитен в забранителния списък за приватизация.
Абсолютна защитеност, както сам разбирате, не съществува. Иван Костов продаде Кремиковци за 1 долар и хариза на безценица Нефтохима. ГЕРБ продадоха държавния дял в елетроразпределителните дружества.
Аз твърдя, че Военният санаториум съзнателно е воден към плачевното състояние в което се намира сега за да бъде приватизиран.
Не знам какво е правил господин Алексиев през лятото на 2016г., но аз заявих на представителите на МО, че ако се приеме предложението на началника на ВМА за ликвидация и продажба на санаториума ще внеса докладна записка за възстановяване на собствеността на общината върху терена.
Трябва да сме на ясно, че решението на Министерския съвет е законосъобразно и ВАС няма да се съобрази с жалбата на г-н Алексиев.
Лично аз считам, че Военният санаториум трябва да бъде в състава на ВМА и в структурите на МО.
Не някой друг, а сегашното Правителство на ГЕРБ в оставка реши Военният санаториум да стане част от МБПЛР „ВИТА” – гр. Велинград. Пред дилемата – закриване на болницата /каквото беше предложението на началника на Военномедицинската академия/ или продължаване на работа й като клон на МБПЛР „ВИТА” – гр. Велинград /каквото е решението на Съвета по отбрана/ , изборът не е труден. Пред перспективата от закриване всеки би избрал предоставената възможност за продължаване на дейността на болницата и запазване на работните места.

Поморийци трябва да са наясно, че Военният санаториум ще си остане там където е построен от държавата през 1934г., а по-късно - нееднократно разширяван пак с държавни средства. Болницата няма да се премести във Велинград. В нея ще продължат да работят поморийци и жители на съседните населени места, а не велинградчани. Ремонтните дейности на сградния фонд и обноваването на медицинската апаратура ще бъдат за сметка на Министерството на отбраната, а не от общинския бюджет и ще се изпълвяват от фирми от региона. По този начин БДПЛР-Поморие ще носи само ползи за местната общност, без никакви инвестиции от страна на поморийските данъкоплатци. Напротив – санаториумът ще внася данъци в общинската хазна. Поморийци нямат интерес санаториумът да стане общинска собственост, защото тогава средствата за неговия ремонт и издръжка ще се поемат от общинския бюджет, с други думи от нашите данъци.
Ако допуснем, че Военният санаториум стане общински, /каквото е решението на Общинския съвет/ поморийци трябва да знаят, че само 15 гласа на общински съветници са достатъчни той от публична общинска собственост да стане частна такава и само 11 – да бъде обявен за продажба. Лесно всеки може да прецени кога имотът е по-защитен – когато е държавна собственост и е включен в забранителния списък за приватизация или когато 11 съветника могат да го обявят за продажба. Надявам се моите съграждани не са забравили, че само преди няколко месеца мнозинството в Общинския съвет искаше да дари безвъзмездно на държавата, в нарушение на законите в страната, общинското пристанище за обществен транспорт . За радост – неуспешно.
Интересите както на държавата, така и на местната общност, които в случая съвпадат напълно, изискват запазване на Военния санаториум в ръцете на държавата, която го е създала и която има законови задължения към определени категории лица – ветерани от войните, военноинвалиди и военнопострадали, военнослужещи от МО и БА, офицери и сержанти от запаса и членовете на техните семейства. В същото време всеки един български или чужд гражданин може да се ползва от услугите на това лечебно заведение – то не е за избрани а за всички, които имат нужда от лечение -нещо, което общината няма ресурс да гарантира, а и не е нейно задължение.
18.
До 15. Никодим Стоянов
19.01.2017 18:06:23
7
5
Интересно кое наричаш "обществено значима социална кауза " ? Спазване волята на дарителя и запазване статуса на имота като публична държавна собственост или преобразуването му в частна такава и апортирането му в активите на търговско дружество , било то и държавно ? Само наивник може да мисли, че това не е разпоредително действие с цел приватизация. Самият ти ексначалник Ненчев го призна, казвайки: " Усложних възможността за приватизация...", а не "изключих" , "игнорирах"...или др.под. Кой гарантира, че утре това дружество няма да бъде извадено от забранителния списък и сложено на тезгяха? Каква социална кауза, какъв значим обществен интерес...какви 5 лв.? Никодиме...ти самият вярваш ли си, или ни успиваш с приказки за наивници?
17.
dara
19.01.2017 17:48:09
1
4
Касабова винаги се носи по течението на вятъра. Какво се чудите, нищо чудно още утре да обърне палачинката. И да ви я сервира на червена тепсия.
16.
до 15
19.01.2017 17:10:57
9
3
Тези ги говори на уволнените, без работа и без доходи, посред зима, специалисти и работници!
15.
Никодим Стоянов
19.01.2017 17:03:15
3
11
Нагла лъжа, която се разпространява не без съдействието на „Флагман” по внушение на кмета г-н Алексиев е че само аз не съм получил заповед за уволнение.
Как стоят нещата в действителност?
Към 04.01.2017г. са прекратени трудовите договори на всичките 28 служители, които са работили по допълнително разписание на длъжностите на срочен договор /т.е. до края на 2016г./
На 01.02.2017г. предстои да бъдат прекратени трудовите договори на останалите 45 служители от основното длъжностно разписание на БДПЛР-Поморие. Сред тези служители ще съм и аз. Не ползвам никакви преференции. Разликата между броя на лицата, на които предстои да бъдат прекратени трудовите договори /45/ и броя на длъжностите в основния щат на болницата /46/ е поради наличието на незаета щатна бройка.
Назначаването на освободените служители ще започне след приключване на ремонтните дейности в болницата в края на м. април и началото на м. май 2017г. по нов щат, който обединява досега действалите основен и допълнителен щатове. Никой няма да остане без работа. До тогава всички освободени служители в изпълнение на Колективния трудов договор и Кодекса на труда ще получат обезщетение за неспазено предизвестие /1,2 или 3 работни заплати в зависимост от трудовия им стаж/ и до 2 работни заплати от работодателя, за оставане без работа. След това същите лица ще получават полагащите им се парични средства от Бюрото по труда.
Това е истината.
Разбирам, че Ви е трудно да си представите, че човек освен за интереси, може да се бори и за обществено значима социална кауза.
Остава си за Ваша сметка.

Никодим Стоянов
14.
читател
19.01.2017 17:00:10
5
0
Облизват се тези от заглавието - те знаят как да вземат държавното - няма да им е за пръв път.
13.
Май
19.01.2017 16:54:08
2
9
Май някой около кмета се облизва ! И той и смешния министър с Алаброса от БЗНС дето не е виждал мотика са от един дол дренки ! Корумпета !
12.
До 11
19.01.2017 16:48:47
7
1
Стояне, и ти недей гледа в чуждата паница да не ти спрат финансите, пак. Смучи от никодимчо докато можеш и не се обаждай неподготвен, пак.
11.
Помориец
19.01.2017 16:26:35
2
9
Пияният кмет да каже в какво положение е Община Поморие Ане да гледа в чуждата паница.
10.
Колега
19.01.2017 16:20:34
2
6
Колежке Касабова, много изманипулирана статия изкара. Да не би новият областен на БСП и на теб да е предложил оферта? А всички бяхме там и видяхме, че влезе заедно с кмета на ГЕРБ? Странно?
9.
коко
19.01.2017 16:17:51
1
2
охооо кой е тука :)

..........министъра ми се обади хахаха
8.
поморие
19.01.2017 15:40:55
7
3
БРАВО КМЕТЕ!
С ТЕБ СМЕ!
7.
Badata
19.01.2017 15:40:44
6
2
Никодим = калмук и шушумига
6.
АЗ
19.01.2017 15:40:38
5
4
Защо не отидете до Аико да запитате Елена Ангелова и Михаил Начев къде са намират в цялата схема.Доктор Цветанова с право бяга от журналистите като дявол от тамян,но много скоро кълбото,ще се разплете
5.
sertaki
19.01.2017 15:35:43
7
3
Както казва пиара на БСП Поморие - то сиренето е с пари... топлото местенце също
4.
mim
19.01.2017 15:32:22
9
4
Вижте на БСП агитката - брадати и плешиви дядковци!
А за свинята-слагач Зафиров какво да напиша...ммм нищо също като него!
3.
Yani
19.01.2017 15:31:59
6
3
Че се е уредил - уредил се е! Сега трябва и да си изпълни ангажимента по "уреждането"
2.
Ox Zafirka
19.01.2017 15:20:40
6
3
Oh kakwa si nenaqdna svinq
1.
Barba
19.01.2017 15:19:25
8
5
Опалаааа...ето кой бил с неанулирания договор - Никодимчо. Уредил се с топло местенце значи в санаториума. Това сега обяснява напъните му !!!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Черна гора шокира туристите с плажни цени от 240 евро на ден Черна гора шокира туристите с плажни цени от 240 евро на ден Легендарният град-хотел „Свети Стефан“ отваря врати на 1 юли, но повторното затваряне на емблематични плажове разгневи местните жители Американските самолети-цистерни напускат летището в София до края на месеца Американските самолети-цистерни напускат летището в София до края на месеца България ще продължи да задълбочава стратегическото си партньорство със САЩ в сферата на отбраната, енергетиката и високите технологии Екшън по меденруднишки: Мъж подгони с пистолет друг в района на блок 25 Екшън по меденруднишки: Мъж подгони с пистолет друг в района на блок 25 Криминогени и съмнителни лица притесняват живущите, а това не е първият случай, жалват се собственици, зоват за незабавни действия от Четвърто РУ-Бургас Извънредно! Тежка катастрофа между Карнобат и Айтос, загинаха две жени (ОБНОВЕНА) Извънредно! Тежка катастрофа между Карнобат и Айтос, загинаха две жени (ОБНОВЕНА) Става въпрос за самостоятелно ПТП Шефката на НДК Андрияна Татарова на луксозна екскурзия в Кан с парите на данъкоплатците! Шефката на НДК Андрияна Татарова на луксозна екскурзия в Кан с парите на данъкоплатците! Докато държавното дружество тъне в одити и финансови неволи, проверките извадиха нова информация как директорката с 14 000 евро заплата си устройва коктейли на Френската Ривиера NiceMag.bg: Българите предпочитат най-много климатици Daikin и Mitsubishi NiceMag.bg: Българите предпочитат най-много климатици Daikin и Mitsubishi Все повече домакинства у нас търсят климатик за целогодишно отопление, нисък разход на ток и сигурна работа през зимата Театралната адаптация на класиката "Дами канят" гостува в Летния театър в Бургас Театралната адаптация на класиката "Дами канят" гостува в Летния театър в Бургас Калин Врачански и Асен Блатечки представят мащабната комедийна продукция на благоевградския театър на 6 юли Спалня като от хотел: луксозна визия без огромен бюджет Спалня като от хотел: луксозна визия без огромен бюджет С правилен избор на легло, светлина, текстил и място за съхранение всяка спалня придобива подреден и луксозен хотелски вид без скъп ремонт Как Бургас се освободи от над 5000 незаконни гаража (СНИМКИ) Как Бургас се освободи от над 5000 незаконни гаража (СНИМКИ) Преди близо 20 години те бяха премахнати и този процес съвсем спокойно може да влезе в учебниците по урбанистика Митничари в Бургас задържаха над 55 хиляди фалшиви енергийни напитки от Виетнам Митничари в Бургас задържаха над 55 хиляди фалшиви енергийни напитки от Виетнам Контрабандната стока е пристигнала с морски контейнер и е била декларирана като обикновени безалкохолни напитки
Mercedes 280 SE - колата, в която се вози Първата дама Mercedes 280 SE - колата, в която се вози Първата дама Автомобилът е с 6-цилиндров редови двигател Германия вдига пенсионната възраст до 70 години в опит да спаси социалната си система Германия вдига пенсионната възраст до 70 години в опит да спаси социалната си система Канцлерът Фридрих Мерц обяви бързото и цялостно прилагане на мащабен пакет от 33 реформи, изготвени от специална експертна комисия Дворец за 600 котки: Как жена ги спасява от улицата и издържа приют за 600 пухкави животни Дворец за 600 котки: Как жена ги спасява от улицата и издържа приют за 600 пухкави животни Много от тях са били ранени, болни или изоставени от собствениците си 40 жертви на 40-градусовия ад във Франция: Удавиха се в опит да избягат от рекордната жега 40 жертви на 40-градусовия ад във Франция: Удавиха се в опит да избягат от рекордната жега Трагичните инциденти са регистрирани в неохраняеми водни басейни, където гражданите са търсили прохлада Започна масовото производство на дисплеи за сгъваемия iPhone Започна масовото производство на дисплеи за сгъваемия iPhone Доставчик е Samsung Display Гърция строи безплатни жилища за лекари, учители и полицаи на островите Гърция строи безплатни жилища за лекари, учители и полицаи на островите Мащабният проект обхваща 12 острова в Егейско и Йонийско море с цел привличане и задържане на ключови специалисти Ще каже ли София „Не“ на санкциите срещу Русия Ще каже ли София „Не“ на санкциите срещу Русия Не налагаме вето, но когато вредят повече на нас, отколкото на Москва, имаме резерви и ако те бъдат взети под внимание, пакетът ще бъде приет, каза външният министър Санкциите срещу Иран падат, боевете в Ливан затихнаха Санкциите срещу Иран падат, боевете в Ливан затихнаха Историческата крачка е направена след края на първия кръг от преговорите в луксозния швейцарски курорт Бюргенщок Огнен ад в Европа: Рекордните жеги, които взеха 18 жертви във Франция, пълзят към Балканите Огнен ад в Европа: Рекордните жеги, които взеха 18 жертви във Франция, пълзят към Балканите Високите температури причиняват смъртни случаи главно чрез топлинен стрес, който натоварва организма Задава ли се революция в Британия? Задава ли се революция в Британия? Оставката на Киър Стармър вещае бунт на забравената Англия и срив на двупартийната система, оцеляла почти 200 години
Йордан Цонев Йордан Цонев Правя го от 1990 г., 36 години са достатъчно Виц на деня Виц на деня Иванчо казва на баща си:
- Татко, ти си голям късметлия!
- Защо?
- Няма нужда да ми купуваш нови учебници! Оставам в същия клас!
Виц на деня Виц на деня - Какво се получава, когато 5 блондинки се наредят една до друга ухо до ухо?
- Въздушен коридор!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ами имам две пози за сън: зимна - охлюв и лятна - морска звезда.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори