Ето как британските студенти отбелязаха началото на учебната година! (СНИМКИ)
24 Септември 2016, Неделя, 00:55 ч.
Младежите на Острова създават нови обичаи, старото поколение се ужасява от тях
Какви асоциации възникват у вас, когато се спомене Великобритания? Най-вероятно, освен Биг Бен и червените двуетажни автобуси, в съзнанието ви изплува Мъгливият Албион – това е страната на истинските лейдита и джентълмени, които свято спазват вековните традиции, например, следобедното пиене на чай, съобщава Блиц.Всъщност англичаните отдавна вече не са такива превзети, както ние си мислим, а британската младеж въобще не се отличава от останалата по света. Те си създават нови обичаи, на които старото поколение гледа с недоумение, а понякога и с ужас.
Нека да вземем за пример седмицата на първокурсниците, която всяка година се провежда в британските университети и колежи през септември. Във всяко учебно заведение това се празнува по своему, но като цяло всичко се свежда до шумни купони, дискотеки и други весели мероприятия за студентите.
Тези развлечения помагат на първокурсниците да се запознаят един с друг и по-бързо да привикнат към новите условия на живот.
По принцип, с тези задача седмицата на първокурсниците се справя чудесно. Само, че отстрани с всяка изминала година тази традиция изглежда като все по-грандиозно масово напиване. При това към многото алкохол студентите добавят и малко разврат.
Жителите на английския град Портсмут по време на въпросната седмица успяха благодарение на празника да видят по своите улици групи полуголи студентки, които се разхождаха само по латексови бодита. На гърдите им грееше надписът "Мръсно Диско", а дупето бе украсено от още по-пиперлив гаштаг "Само не казвай на тати".
Картината бе допълнена и от огромния брой пияни студенти.





В категории:
Животът
Унищожени са останки от дрон, с взривно вещество, близо до Елените
Нов обрат с времето: скоро идва топлото, термометрите ще показват 33 градуса
Тръмп: Не съм доволен от последния разговор с Техеран
Президентът Илияна Йотова обяви кога започва консултации с партиите
Мъртво пиян катастрофира пред полицията
АПИ с информация за критичния пътен участък Смолян - Пампорово
Крум Зарков на Първи май: Втори живот и втора държава нямаме!
Подробности за пожара в Мол
Румен Радев: Благодарност към поколенията, съградили днешна България
В пекарната струват центове, а аз правя от тях закуска за милиони! Пълнени хлебчета – сочни и зверски вкусни
Психолог направи на пух и прах ергените
Активисти по цял свят излязоха на протестни шествия на Първи май
