×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Продължава рязането на дървета на площад "Жени Патева" в Бургас(СНИМКИ)


Продължава рязането на дървета на площад "Жени Патева" в Бургас(СНИМКИ)
Според строителя тези дървета са опасни и трябва да се отстранят
25 Август 2016, Четвъртък, 12:54 ч.
Автор: Иван КОЛЕВ, снимки: Иван КОЛЕВ

До месец ремонтът на площада ще бъде завършен

Още две големи дървета на площад "Жени Патева" в Бургас бяха отрязани тази сутрин, видя репортер на Флагман.бг.

Работници на фирмата, която реконструира в момента пространството пред Стария съд още от 9 часа започнаха премахването на двете дървета, които според тях са опасни. 



Припомняме, че през юли от площада бяха премахнати 36 дървета. Мотивът бе, че това е залегнало в проекта за реконструкция, където е предвидено да има друг тип озеленяване.

Експерти обаче бяха категорични, че само 20 от отрязаните дървета са опасни, а всички останали е можело да бъдат запазени. 



В същото време стана ясно, че ремонтът на площада протича в изключително бързи темпове. Очаква се до месец да приключи напълно. Изпълнителят е заложил в голяма част от проекта на жълти павета, което ще даде различен облик на пространството. Ще се монтират и аткрактивни артинсталации.




В категории: Бургас


15
Коментара
15
Коментара по темата
15.
горски дух
25.08.2016 15:40:56
0
8
В града има много коренища от вече премахнати по една или друга причина дървета.Моля засадете нови на тяхно място.Виждате,че хората са чуствителни на тая тема,ами коригирайте се о време.
14.
Kuku
25.08.2016 14:33:42
0
6
има ли матрял за Гърция?
13.
до пост 10
25.08.2016 14:27:06
1
8
Преятелю, в ГЕРБ-Бургас всички до един са БИВШИ КОМУНИСТИ, ама всички дори и Момата (че неговия баща и партиен секретар даже).
Третото котило КОМУНИСТИ плюс МИЛИЦИОНЕРИ-КОМУНИСТИ, плюс ДОНОСНИЦИ на ДС - това е ГЕРБ и актива.
А това, че кмета и зам.кметиците Чанка Коралска и Руска Бояджиева НЕ СА ИЗДАЛИ РАЗРЕШИТЕЛНО ЗА ТАЗИ СЕЧ е факт, проверихме го днес в общината. Тогава остава отразеният факт на САМОУПРАВСТВО , което по общинска наредба НООРТОБ в чл.3, т.12 във връзка с чл.35,ал.2 и чл.34,ал.1 и на основание чл.53 връзка с чл.27 от ЗАНН се дължи ГЛОБА от 5000.00 лева.

Хайде да видим сега, дали ще се САМОСЕЗИРАТ директора на дирекция УКОРС г-н Веселин Василев и Минчо Бинев, да съставят АУАН и на негова база Кмета (или упълномощен зам.кмет) ЩЕ ИЗДАДЕ НАКАЗАТЕЛНО ПОСТАНОВЛЕНИЕ с макс глоба за две дървета (с широчина близо метър) по 5000 лв. са общо 10000 лева. Ако това не се реализира днес или утре, с право журналистите от Флагман, могат да сезират Районна прокуратура за умишлено бездействие и нагледна корупционна практика на лицата от УКОРС и зам.кмета Стойчев издаващ НП по приложение НООРТОБ.
12.
Наказващият зам.кмет ПЛЮЩИ ПЪРЖОЛИ .....
25.08.2016 13:33:53
1
12
Дирекция ОЗЕЛЕНЯВАНЕ, Дирекция УКОРС и зам.кмета Стойчев, дали са издали РАЗРЕШИТЕЛНО за рязане на тези ОЧЕИЗВАДНО ЗДРАВИ дървета !!!
Хайде, сезирайте ги , както това правеха преди време СКАТ, а и паралелно съда и прокуратурата. Да го видим къде ще се покрие плашипутарника Михов (дето от времето на Йоан Костадинов е шеф в Екологията),двама лесничей Цигани от УКОРС и винаги гладният за лапане зам.кмет издаващ нак.постановления по 5000 лева макс, за едно отрязано общинско дърво. Крият се и набиват пържоли и кюфтета в ресторанта на хотел България, за общинска сметка и то.
11.
питанка до кмета
25.08.2016 13:09:42
2
2
Кога най-сетне ще свържат новите водопроводи за питейна вода на Ветрен и Минералните бани с водопровода от Камчия ? Че с тази топла и миризлива пи..кня, коато тече сега се отровихме.
10.
s
25.08.2016 12:46:28
2
12
Отрязано е здраво дърво. Ама гербаджиската мижитурка която е разрешила това си мисли, че няма работа дърво от комунизъма на площад ремонтиран по времето на ГЕРБ. Но все таки изграден по времето на комунизъма е този площад. Точно този тип дървета са подходящи за градска среда. А това което се върши е престъпление. Има десетки изгнили дървета в Бургас. Не трябва да се режат здравите и да се заменят с пластмасови подобия на палма, а да се премахват опасните!
9.
А на Сан Стефано кога
25.08.2016 12:04:38
5
4
А дървото което е надвиснало над колите точно на светофара на Сан Стефано и Ботева (от към фурната) кога ще бъде премахнато - когато отнеме човешки животи ли? И защо изобщо се оставят дърветата в района да са по-високи от сградите?
8.
Дарво
25.08.2016 11:34:48
4
12
Дарветата чистят въздуха от ьамърсяване обогатяват с кислород ,в цял свят се садят дарвета
7.
10000 lv. GLOBA za DYRVETATA
25.08.2016 10:34:35
8
14
Shte zamenqt DYRVETATA s plasmasovi takiva kato pred Sada, za da si zarejdat smartphonite malkite geiberasceta.
Apropo,kyde e NURI BEN TASH ot UKORS i Prasimir Doicev zam.kmeta,da im slojat po edni 5000 leva globa za 1broi obshtinsko dyrvo. Kyde ste be izmekqri ?
6.
Marinero
25.08.2016 10:30:39
1
7
Дръвца за огрев.
5.
1213
25.08.2016 10:27:24
8
9
вековна е само путката на касабова. тия дървета са за рязане.
4.
ss
25.08.2016 10:18:56
12
10
Стига рев за тези кютуци, който ги е садил преди години е бил тъп, колкото може да е тъп само български комунист...Къде се видяло, такива коренища, такива клонаци?Само в български градове..А като ги подрежат, стават още по-грозни..Някакви отвратителни клонища, като отрязани крайници..Има си подходящи видове за градска среда...А те взеха, че на ремонтираната ''Батенберг'' пак насадиха едни, дето след 10 години ще разбият плочки, асфалт, велоалеята
3.
Гларуса
25.08.2016 10:15:42
12
10
Малоумни драскачи от Флегман, да сте чували че "Едно навреме отрязано болно дърво, е един спасен човешки живот". Ако не сте, идете да проверите на паркинга на Гурко какво пише.
2.
ViP
25.08.2016 10:15:30
1
17
Елате да отрежете грозният храст пред общината в градинката...дето пикаят пянките..
1.
Требор
25.08.2016 10:05:29
12
10
Вековни дървета? Тези дървета са на не повече от 30-40 години!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Автоинструкторите в Бургас излизат на протест Автоинструкторите в Бургас излизат на протест Липсата на изпитващи в ДАИ блокира кандидат-шофьорите и оскъпява обучението им Жилищата в България удвоиха цената си за 10 години, но 86% живеят в собствено жилище Жилищата в България удвоиха цената си за 10 години, но 86% живеят в собствено жилище София мина 5000 евро за квадрат, България е пета в ЕС по поскъпване Скандал в щангите: Жалби спират Асен Златев, Насар заплашва с трансфер в чужбина Скандал в щангите: Жалби спират Асен Златев, Насар заплашва с трансфер в чужбина "Ако пречат, може да си тръгна от България", каза олимпийският, световен и европейски шампион Карлос Насар Почина Бай Данчо - легенда на Сектор "Б" и символ на синята вярност Почина Бай Данчо - легенда на Сектор "Б" и символ на синята вярност Харизматичен и безкомпромисен, той остана завинаги в сърцето на левскарската общност Млади таланти озариха празничната сцена на Коледния фестивал в Царево Млади таланти озариха празничната сцена на Коледния фестивал в Царево Децата показаха сценични умения Родители настръхнаха след ареста на директора на 138-о в София, следил ли е как ученичките се събличат Родители настръхнаха след ареста на директора на 138-о в София, следил ли е как ученичките се събличат "Силно се надявам да не е вярно", заяви баща на девойка от 11 клас Мъгливи сутрини и слънчеви следобеди: Температурите тръгват нагоре до уикенда Мъгливи сутрини и слънчеви следобеди: Температурите тръгват нагоре до уикенда Сняг не се очаква преди Коледа, но в края на настоящата седмица времето ще се обърне На 17 декември почитаме Свети пророк Даниил - покровител на вярата, дома и благоденствието На 17 декември почитаме Свети пророк Даниил - покровител на вярата, дома и благоденствието Традицията повелява да носим монета в джоба - за защита от беди и финансов успех през новата година Гъсти мъгли, заледени пътища и ограничения по магистралите в навечерието на празниците Гъсти мъгли, заледени пътища и ограничения по магистралите в навечерието на празниците До 30 метра видимост в някои райони и забрана за тежкотоварни камиони над 12 тона по ключови аутобани Ловешкият съд с важно решение за шефа на Пето РУ, обвинен за връзки с мафиотска група Ловешкият съд с важно решение за шефа на Пето РУ, обвинен за връзки с мафиотска група Вчера магистратите оставиха за постоянно зад решетките по скандалното дело Росен Кръстев, известен с прякора Стъкларя
Ник Райнер може да получи смъртна присъда, убил е родителите си Ник Райнер може да получи смъртна присъда, убил е родителите си Списание People съобщи, че Роб Райнер и съпругата му са били убити от сина си Ник в дома им в Лос Анджелис Наркотици заливат САЩ и Европа, a престъпните мрежи сменят маршрута Наркотици заливат САЩ и Европа, a престъпните мрежи сменят маршрута Картелите се адаптират, пазарът расте, а наркотичното цунами залива САЩ и ЕС Мрачно бъдеще за Черно море: Става мъртва зона заради ударите по танкери Мрачно бъдеще за Черно море: Става мъртва зона заради ударите по танкери Геополитическо напрежение, удари с дронове и заплахи от масово миниране застрашават навигацията и търговията в региона Пламен Константинов остава в Локомотив Новосибирск до 2028 година Пламен Константинов остава в Локомотив Новосибирск до 2028 година Бившият национален селекционер на България продължава успешната си работа в Русия Кола се вряза в пълен с хора басейн във Франция след объркване на педалите Кола се вряза в пълен с хора басейн във Франция след объркване на педалите Майка и дъщеря ѝ оцеляха, след като автомобилът им потъна в басейн пред очите на плувци и спасители Агресивен нов вариант на грип А се разпространява по света: лекарите предупреждават за тежки симптоми Агресивен нов вариант на грип А се разпространява по света: лекарите предупреждават за тежки симптоми Щамът H3N2 (подклад K) причинява по-тежко протичане, а по-ниската ваксинация увеличава риска от сериозен грипен сезон Китайската полиция тества смарт очила с изкуствен интелект и преводач Китайската полиция тества смарт очила с изкуствен интелект и преводач Новата технология ще помага на служителите на реда при проверки, комуникация с чужденци и наблюдение в зони с ограничен достъп Нови научни данни поставят под съмнение представата за вейповете като "по-безопасна алтернатива" Нови научни данни поставят под съмнение представата за вейповете като "по-безопасна алтернатива" Пушенето им увеличава риска от инфаркт и инсулт, сочи последно проучване Русия обяви Deutsche Welle за „нежелана“ и фактически забрани дейността ѝ Русия обяви Deutsche Welle за „нежелана“ и фактически забрани дейността ѝ Решението идва на фона на напрежението между Москва и Берлин заради войната в Украйна Коледа и Нова година са най-рисковият период за изневерите Коледа и Нова година са най-рисковият период за изневерите Алкохолът, прибрали се приятели от близко и далеч, и силни емоции превръщат празниците в капан за неверните
Слави ТРИФОНОВ Слави ТРИФОНОВ ПП-ДБ ни мислят за селяни и чалгари! Виц на деня Виц на деня - Каква е разликата между умната и опитната жена?
- Умната непременно ще каже на мъжа си сутринта нещо приятно, а опитната ще го направи...
Виц на деня Виц на деня - Вие как се оженихте - по любов или заради друго?
- По любов естествено, то другото, вече е на две годинки!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Възрастните птици Колибри, достигат дължина 10-13 см. Или както обичат да казват мъжете... около 21 санта
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори