×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Кандидатури за европейски прокурор от България се подават до 11 май
  • Лидери на близо 50 държави се събират в Ереван
  • Украински дрон удари жилищна сграда близо до центъра на руската столица Москва
  • На 4 май се навършват 123 години от гибелта на революционера Гоце Делчев
  • Съдът гледа делото срещу Станимир Хасърджиев за 17 престъпления
  • Идва истинската пролет
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

10 години затвор за бургаския моряк Румен Денев, корабособственикът Дойчин Дойчев се размина и с испанското, и с българското правосъдие


10 години затвор за бургаския моряк Румен Денев, корабособственикът Дойчин Дойчев се размина и с испанското, и с българското правосъдие
Пом.-капитан Румен Денев тръгна през април за Испания с чиста съвест и убеден, че ще бъде оправдан
Тема в развитие
Епидемията отнема светлия лъч за клетия бургаски моряк Румен Денев, който гние невинен в затвора Един клетник гние в затвора невинен заради кораб с 3 тона кокаин? А можем да го спасим Майката на моряка Румен Денев ридае: Той лежи в затвора невинен, дано имам сили да го дочакам (ВИДЕО) 10 години затвор за бургаския моряк Румен Денев, корабособственикът Дойчин Дойчев се размина и с испанското, и с българското правосъдие Ексклузивно! Хронология с всички факти за българската доставка на 3 тона кокаин в Испания Защо Сотир Цацаров говори като нашмъркан след визитата в Испания 12 моряци и капитанът от кокаиновия кораб знаят за товара, но бургазлии горят невинни – част II Започваме разплитане на кокаиновата афера! Как корабът „Бургас“ става „Св.Николай“ край Кабо Верде - част I (видео) Извънредно! Флагман.бг посреща спасения от нас пом.капитан Румен Денев Пом.капитанът от кокаиновия кораб е невинен, каза го и испанският прокурор Вижте Златомир Вергиев от Ню Джърси – той извади от испанския затвор моряка Румен Денев След като освободихме пом. капитан Румен Денев, Сотир Цацаров замина за Испания Извънредно! Флагман освободи от Мадридския затвор пом. капитан Румен Денев (видео) Добри хора, помогнете на клетата майка, чийто син гние невинен в испански затвор! Ексклузивно: Дойчине, защо продаде детето ми роб?, плаче майка на моряк от кокаиновия кораб и търси 5 000 евро, за да си го върне у дома Вижте имената на всички българи, арестувани на кораба “Св. Николай” Ето кои са 4-мата бургазлии, арестувани в кораба-муле в Испания
виж още
скрий
18 Август 2016, Четвъртък, 12:56 ч.
Автор: Иван КОЛЕВ, снимки: Иван КОЛЕВ

Румен Денев е натопен от рулевия Красимир Христов от Варна, който твърдеше, че той знаел за трафика на 3-те тона кокаин на кораба „Свети Николай“

10-годишна ефективна присъда получи от първоинстанционния съд в Мадрид бургаският моряк Румен Денев, пом.-капитан на кораба „Свети Николай“, който преди четири години бе задържан  на пристанището в Кадис с 3 тона чист кокаин.(ВИЖ ЦЯЛОТО РАЗСЛЕДВАНЕ В НАШАТА ТЕМА В РАЗВИТИЕ)

Румен Денев е осъден да плати и 450 хил.евро глоба. Присъдата му е сред най-тежките, а по 10 години получиха още капитанът Иван Станчев и останалите трима офицери от „Свети Николай“. 14 други моряци, сред тях и бургазлиите Юлиян Петров, Атанас Георгиев и Атанас Иванов бяха осъдени на по шест години затвор.

Интересен факт е, че пред съда капитан Иван Станчев е направил пълни самопризнания, заявил е, че е принуден със заплахи да качи кокаина на борда и другите моряци нямали отношение.

В същото време рулевият Красимир Христов от Варна очевидно се е споразумял с прокуратурата за по-лека присъда и натопил целия команден състав на „Свети Николай“. Показанията са му възприети от съда в Мадрид и на базата на тях бургаският моряк Румен Денев е получил тежката присъда.

Денев няма пряко отношение с превозването на товарите на кораба. Той е отговарял за техническите процеси и не е знаел какво точно транспортира с коритото, присъдата му е неоснователна, категорични са юристи, занимаващи се с казуса.

Припомняме, че за тежката съдба на пом.-капитан Румен Денев Флагман.бг писа подробно преди три години(ВИЖ НАШАТА ТЕМА В РАЗВИТИЕ). През 2013 година майката на Румен – Събина си изплакаха очите, защото не можеше да види 14 месеца сина си, който лежеше в затвора в Испания.

84-годишната тогава пенсионерка нямаше пари да плати гаранцията му от 5 хил.евро. След като Флагман.бг разказа историята на Румен Денев, бургазлията Златомир Вергиев, който от години живее в САЩ плати гаранцията на пом.-капитана, което позволи на Денев да се прибере в Бургас.(ВИЖ НАШАТА ТЕМА В РАЗВИТИЕ)

Румен Денев бе чист пред съвестта си и смяташе, че ще бъде оправдан. По информация на Флагамн.бг той е тръгнал за Испания през април, защото е призован за старта на процеса си. „Тръгвам си и скоро ще се върна“, казал Румен на майка си, вярвайки, че истината ще възтържествува. Уви! Няколко месеца по-късно той чува тежката дума на мадридския съд. В момента близките му са загубили връзка с него.

В същото време собственикът на коритото - бургаският корабособственик Дойчин Дойчев се размина и с българското, и с испанското правосъдие. Разследването срещу него тук бе прекратено, а на Иберийския полуостров изобщо не бе привлечен като обвиняем. 

Ще успее ли 87-годишната майка на Румен Денев да го дочака и какво крепи изстрадалата жена, очаквайте във Флагман.бг

В категории: Животът


7
Коментара
Михаил ДИМИТРОВ Иран обяви Ормузкия проток за своя атомна бомба Иран обяви Ормузкия проток за своя атомна бомба 04/05/2026, Понеделник 12:20 0
Димитър КИРЯКОВ 18-годишен от Перник стреля с пистолет от кола в движение 18-годишен от Перник стреля с пистолет от кола в движение 04/05/2026, Понеделник 11:39 4
Димитър КИРЯКОВ Закопчаха дрогирана 19-годишна шофьорка без книжка Закопчаха дрогирана 19-годишна шофьорка без книжка 04/05/2026, Понеделник 11:00 1
7
Коментара по темата
7.
До 6
18.08.2016 20:28:47
0
0
По един чувал на главата и бой в някое мазе до солидна глоба-неустойка
6.
gsg
18.08.2016 20:05:24
0
1
Кажи какво и хората да разберат какво да се направи...
5.
Дойчин
18.08.2016 20:01:47
0
4
Е собственик , не капитан .
4.
Морски вълк
18.08.2016 19:04:54
0
3
Ако бях на мястото на близките на моряците много добре знам какво трябва да направя.
3.
Bayraktar
18.08.2016 18:58:11
6
7
ГЕРБаджиите са организарили всичко закупили са стоката и после са дали курбан целия екипаж на Испанските власти услужливо подавайки сигнал на Интерпол за да ПОКАЖАТ че УЖ нямат нищо общо с трафика на дрога а се борят с него.Дойчин капитана е гербаджия и редовно обслужва контрабандни канали -цигари дрога и оръжия от и за Украина Турция Близкия Изток Южна Америка . Дебелия от Банкя като усети че куките отЕС му дишат във врата гърми всички дребни и едри бушони по веригата
2.
opaa
18.08.2016 16:43:08
2
12
невинен ли,..толкова голямо количество стока няма как да е внесена без знанието му
1.
oh boli
18.08.2016 16:39:52
1
10
невинен тук ама не и там
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Тежък удар за Тодор Неделев: скъса връзка на вече оперираното коляно Тежък удар за Тодор Неделев: скъса връзка на вече оперираното коляно Капитанът на Ботев ще се подложи на операция, след като ядрено-магнитният резонанс потвърди тежката травма след дербито с Локомотив Шампион с Лестър, легенда на Астън Вила и юноша на Манчестър Юнайтед иват в Бургас на исторически мач Шампион с Лестър, легенда на Астън Вила и юноша на Манчестър Юнайтед иват в Бургас на исторически мач Благотворителният "Мач на Надеждата" ще събере на едно място спортни легенди, обществени личности и артисти Ботев поиска аудиото от VAR и отстраняване на Станимир Тренчев Ботев поиска аудиото от VAR и отстраняване на Станимир Тренчев Жълто-черните оспорват отменен гол в дербито с Локомотив и настояват БФС да провери линиите за засада Черноморец изпусна победата срещу Етър в Несебър Черноморец изпусна победата срещу Етър в Несебър Димитър Костадинов даде аванс на акулите от дузпа, но Тома Ушагелов донесе точката на болярите след почивката Ад край Пампорово заради пропадналия път! И по обходните трасета започнаха да закъсват автомобили Ад край Пампорово заради пропадналия път! И по обходните трасета започнаха да закъсват автомобили По обходните маршрути е натрупал много сняг В петък ще има правителство на "Прогресивна България" В петък ще има правителство на "Прогресивна България" След това следва същинската работа - законодателната, която ще бъде в Народното събрание. Първата стъпка ще бъде бюджетът за 2026 година Проф. Огнян Герджиков: Аз съм убеден, че това управление на Румен Радев ще бъде успешно и ще настъпи стабилност Проф. Огнян Герджиков: Аз съм убеден, че това управление на Румен Радев ще бъде успешно и ще настъпи стабилност "Радев има нужните качества", каза бившият председател на НС   Родители от жк „Лазур“ с призив към Община Бургас: Спасете парка пред „Краставицата“ Родители от жк „Лазур“ с призив към Община Бургас: Спасете парка пред „Краставицата“ Счупени пейки и амортизирани площадки посрещат десетки деца всяко лято Коли превзеха улица в „Меден рудник“: Къде е полицията, питат живущи в района (СНИМКА) Коли превзеха улица в „Меден рудник“: Къде е полицията, питат живущи в района (СНИМКА) Кола блокира пътното платно до бл. 48, друга е в зона на забранителен знак В28 Свлачището на пътя Пампорово-Смолян остава активно Свлачището на пътя Пампорово-Смолян остава активно По обходния маршрут има и свличане в село Стойките
Италианска следа в аферата Епстийн: Никол Минети, Чиприани и помилване под съмнение Италианска следа в аферата Епстийн: Никол Минети, Чиприани и помилване под съмнение Прокуратурата в Милано проверява дали бившата приближена на Берлускони е получила помилване с неверни данни за осиновеното си дете Пожар край Берлин стигна до боеприпаси, рискът от взривове расте Пожар край Берлин стигна до боеприпаси, рискът от взривове расте Огънят обхвана над 100 хектара, а невзривени снаряди принуждават пожарникарите да стоят на дистанция Иран обяви Ормузкия проток за своя атомна бомба Иран обяви Ормузкия проток за своя атомна бомба Заместник-председателят на парламента Али Никзад заяви, че Техеран няма да върне стария режим на преминаване през най-важния петролен коридор в света Необичайно студено време със сняг и градушка обхвана Гърция Необичайно студено време със сняг и градушка обхвана Гърция Силни валежи и бурни ветрове – особено в Егейско море, с пориви до 88 километра в час – влошават времето в страната Самолетът на испанския премиер кацнал принудително в Анкара Самолетът на испанския премиер кацнал принудително в Анкара Причината е технически проблем Мигрант закла 16-годишна в Испания Мигрант закла 16-годишна в Испания Според свидетели, преди това крещял обичайното: „Аллаху акбар“ Кой печели от войните по пътя на коприната? Проф. Витанов: Иран и Китай не може да бъдат победени Кой печели от войните по пътя на коприната? Проф. Витанов: Иран и Китай не може да бъдат победени Как се побеждава страна, в която след като аятолахът каже „Алах Акбар, идва американският Сатана“ и скачат 90 милиона срещу него, попита той Фалит на авиокомпания в САЩ: Скъпото гориво удря евтините полети Фалит на авиокомпания в САЩ: Скъпото гориво удря евтините полети Нискобюджетният превозвач спира дейност след провален спасителен план, а Европа се готви за по-скъпо лято и отменени полети Бандити превзеха танкер край Йемен, плавателният съд поел към Сомалия Бандити превзеха танкер край Йемен, плавателният съд поел към Сомалия M/T EUREKA е бил заловен край провинция Шабва, а властите работят за гарантиране на безопасността на екипажа Китай се опълчи на САЩ: Няма да спазваме санкциите за иранския петрол Китай се опълчи на САЩ: Няма да спазваме санкциите за иранския петрол Пекин обяви, че американските мерки срещу китайски рафинерии нарушават международното право и няма да бъдат признавани
Надежда ЙОРДАНОВА, депутат Надежда ЙОРДАНОВА, депутат Разделението на ПП-ДБ е грешка Виц на деня Виц на деня Разговор в кафенето на театъра:
- От мен зависи в каква светлина ще се представи всяка една пиеса в театъра.
- Вие да не сте директора?
- Не, аз съм осветителят.
Виц на деня Виц на деня В един хубав летен ден момче и момиче пътуват с кола.
- Виж! - казва той. - Каква е висока тука тревата?!
- За какво намекваш? - оживило се момичето.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Опитният шеф може по звука на клавиатурата да разбере какво играе неговият подчинен.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори