×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Цените на петрола продължават да падат след новините за примирие
  • ЦИК призовава да не променят Изборния кодекс
  • Тръмп покани новия иракски премиер в Белия дом през юли
  • Земетресение с магнитуд 6,7 бе регистрирано на индонезийския остров Сулавеси
  • Зеленски предлага среща на Путин в САЩ
  • Седем медала и две титли на Световното първенство за спортисти със Синдром на Даун
  • Арестуваха четирима българи за контрабанда на цигари за над 2,8 млн. евро в Румъния
  • Край на войната: САЩ и Иран подписаха меморандум за разбирателство
  • Ед Шийрън си взема почивка от музиката, за да се отдаде на бащинството
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Боклуците от Сицилия - партенка или изгубени в превода


Боклуците от Сицилия - партенка или изгубени в превода
Неапол изглежда по този начин и проблемът с боклуците при тях е сериозен. Отпадъците обаче няма как да поемат към България
21 Юли 2016, Четвъртък, 11:06 ч.
Автор: Иван КОЛЕВ, снимката е илюстративна

Транспортирането на отпадъци за депониране на територията на Европейския съюз е забранено, каза министърът на околната среда Ивелина Василева

В България няма да бъдат депонирани отпадъци от Италия. Това гарантира министърът на околната среда и водите Ивелина Василева.

Припомняме, че тази сутрин национален всекидневник съобщи, че властите в Палермо и Неапол са взели решение да пратят боклука си в България. Посочват се и две места – Варна и село Полски извор, община Камено. Вестникът се позова на италианско издание и посочи безкрайно много детайли, включително цената от 14 млн.евро, която сициаланската област е платила на избраната фирма, за да транспортира боклуците им в България.

От Община Камено скочиха като ужилени и категорично опровергаха информацията. Малко по-късно и от Община Бургас като собственик на регионалното депо за отпадъци съобщиха, че никога не са водени подобни разговори.

"На територията на Европейския съюз е забранено транспортирането на отпадъци за депониране", заяви министърът на околната среда и водите Ивелина Василева.

Не е изключено изданието, превело публикацията да се е изгубило в превода, или да подведено от първоизточника – вестник „Кориере дел медзоджорно”.

Италианският регионален всекидневник твърди, пак според 24 часа, че боклук в България отдавна се „складирал“. В Бургас пристига отлежалият, а Варна - пресните отпадъци на Сицилия, допълва вестникът.

Транспортирането на отпадъците от Сицилия в Бургас се превърна във водеща новина за региона и роди куп забавни истории. Според една от тях някой явно е гледал внимателно последния сезон на „Под прикритие“, когато Иво Андонов изнасяше наркотик за Италия попит в маркови ризи и сега разработва канал уж за транспортиране на боклуци до България.

В категории: Бизнес , Политика


Иван КОЛЕВ Автор
Иван КОЛЕВ
5
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Яростен критик на Путин разстрелян в Полша Яростен критик на Путин разстрелян в Полша 16/06/2026, Вторник 08:30 17
Тервел ИЛИЕВ Какво ще е времето на Черноморието на 16 юни Какво ще е времето на Черноморието на 16 юни 16/06/2026, Вторник 07:34 0
Михаил ДИМИТРОВ Дефибрилатор монтираха и на Моста в Бургас Дефибрилатор монтираха и на Моста в Бургас 15/06/2026, Понеделник 23:17 0
Тервел ИЛИЕВ Как да направим перфектните бързи спагети Как да направим перфектните бързи спагети 15/06/2026, Понеделник 22:00 0
5
Коментара по темата
5.
Ужас,
25.07.2016 00:26:45
0
0
дано не стане,че боклука специално в Италия се котролира от мафията в Неапол е Гамора,в Сицилия Коса Ностра,познавам италианци от Калабрия и те казват ,че тяхната земя е отровена от радиоактивни от падаци от Германия,заради Калабрийската мафия.
4.
first hand info :)
22.07.2016 08:29:48
0
0
Това гарантира министърът.....от ГРОБ
3.
бонжорно
21.07.2016 14:38:14
2
2
Това НЕ е прецедент за Бургас повече от 11 години в складовете на Деспред-Бургаска Безмитна Зона се ПРИЕМАТ хиляди ТОНОВЕ-пресовани бутилки ПЛАСТМАСОВИ и АЛУМИНИЕВИ отпадъци от ГЪРЦИЯ.Имайки предвид че слънчевите Кметове иматогромен апетит заПОДКУПИ СУХ КЕШи нужда от кеш за строителство на 22етажни коопераци за богати руснаци къщи с яхт пристани за които трябва не просто КЕШ а мноооооооооооооооооого кеш значи не Партенка
2.
Катастрофа я Бг парламенг
21.07.2016 14:34:38
2
1
Над 10 милиона българи загинаха при тежка автомобилна катастрофа в Народното събрание. Над 100 млн. са ранени. В България е обявен едногодишен национален траур.
1.
!
21.07.2016 14:31:59
0
3
Ф Л А Г М А Н вие не обичате Италия! Само русия
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Екшън с камион в Слънчев бряг: Пиян шофьор се заби в ограда и кола с рекордните 3,52 промила Екшън с камион в Слънчев бряг: Пиян шофьор се заби в ограда и кола с рекордните 3,52 промила Извънредно голямото количество алкохол е отчетено от дрегера на 32-годишния Райко И. Тежка катастрофа в Бургас: Мотоциклетист е с опасност за живота след сблъсък на бул. „Захари Стоянов“ Тежка катастрофа в Бургас: Мотоциклетист е с опасност за живота след сблъсък на бул. „Захари Стоянов“ Мотористът се е движил неправомерно в буслента, Мерцедес го е връхлетял при престрояване Правителството представи нова система за следене на обществените поръчки Правителството представи нова система за следене на обществените поръчки Така всеки ще може да следи къде отиват парите държавата Без такси за куфар в самолета, ръчният багаж вече ще е безплатен и включен в билета Без такси за куфар в самолета, ръчният багаж вече ще е безплатен и включен в билета ЕС въвежда безплатен ръчен багаж и автоматични обезщетения при закъснение на полетите "Черноморец 1919" е отборът на Бургас, мястото му е в елита, но трябва да извървим стъпките правилно "Черноморец 1919" е отборът на Бургас, мястото му е в елита, но трябва да извървим стъпките правилно Нашите усилия са насочени към тази цел, но нека първо да сме напълно готови и като клуб Трансграничен аутобан заменя досегашната концепция за магистрала „Черно море“ Трансграничен аутобан заменя досегашната концепция за магистрала „Черно море“ Държавата поема проектирането и отчуждаването на мегапроекта, докато успоредно търси чуждестранен концесионер Яростен критик на Путин разстрелян в Полша Яростен критик на Путин разстрелян в Полша Междувременно Зеленски кани лидера на РФ на преговори в САЩ Дневен хороскоп за 16 юни 2026: Любов и късмет за Везните Дневен хороскоп за 16 юни 2026: Любов и късмет за Везните Ден на важни разговори, нови възможности и съдбовни срещи, в който интуицията и търпението ще помогнат на много от зодиите да постигнат желаното Дефибрилатор монтираха и на Моста в Бургас Дефибрилатор монтираха и на Моста в Бургас Такива животоспасяващи устройства вече има разположени на ключови места в града 21-годишният Максим от Бургас е шофирал БМВ-то, убило тийнейджърка на тротоара в Свети Влас 21-годишният Максим от Бургас е шофирал БМВ-то, убило тийнейджърка на тротоара в Свети Влас Пробите му за алкохол и наркотици са отрицателни, опитал се е да помогне
Мъж получи погрешна диагноза за рак и премина през седемгодишно ненужно лечение Мъж получи погрешна диагноза за рак и премина през седемгодишно ненужно лечение Пациентът заведе иск за сериозна лекарска небрежност след 42 излишни медицински процедури B-52 се разби в американска военновъздушната база Едуардс B-52 се разби в американска военновъздушната база Едуардс Бомбардировачът, способен да носи ядрено оръжие, е паднал на летището малко след излитане Ценопад след сделката на Тръмп с Иран, но мирът в Близкия изток май е невъзможен Ценопад след сделката на Тръмп с Иран, но мирът в Близкия изток май е невъзможен Дори този петък в Женева да бъде подписано споразумението, едва ли ще се сложи край на войната, защото управляващите в Израел обявиха, че няма да го спазват – няма да изтеглят ЦАХАЛ от Ливан Реферите на Световното първенство по футбол прибират по над $100 000 Реферите на Световното първенство по футбол прибират по над $100 000 Това е минималната премия за главните съдии от Мондиал 2026 21-годишната Мария загина при бънджи скок от мост, забравиха да й сложат въже 21-годишната Мария загина при бънджи скок от мост, забравиха да й сложат въже Тя е паднала от около 40 метра (131 фута) височина Аз ще бъда най-отпред: Пеевски разсея слуховете за оттегляне и проведе чистка в ДПС Аз ще бъда най-отпред: Пеевски разсея слуховете за оттегляне и проведе чистка в ДПС Напук на разпада в регионалните структури, лидерът бетонира властта си и пенсионира Йордан Цонев и Хамид Хамид от тясното партийно ръководство Фестивалът Етносфера продължава с Ден на ромската култура Фестивалът Етносфера продължава с Ден на ромската култура Днес фестивалът принадлежи на ромската култура - жива, пламенна и неудържима Война между двете камари в Лондон: Депутатите заобикалят Лордовете, за да узаконят правото на смърт Война между двете камари в Лондон: Депутатите заобикалят Лордовете, за да узаконят правото на смърт Историческият законопроект за асистираното умиране се завръща с процедурен коз, който елиминира ветото на „неизбраното малцинство“ Звездата Оливър Трий загина при самолетна катастрофа Звездата Оливър Трий загина при самолетна катастрофа Два хеликоптера се сблъскаха над Рио де Жанейро в неделя сутринта и се разбиха в западната зона на града, при което загинаха всичките шест души на борда, включително Трие Кралски позор в Норвегия: Доведеният син на престолонаследника влиза в затвора за изнасилване Кралски позор в Норвегия: Доведеният син на престолонаследника влиза в затвора за изнасилване Най-големият потрес в залата предизвика разкритието, че едно от изнасилванията е било извършено в мазето на семейния дом на престолонаследника принц Хокон
Доналд Тръмп Доналд Тръмп Кораби, палете двигателите си. Нека потече петрол Виц на деня Виц на деня Двама си говорят:
- Къде ще ходиш на почивка тази година?
- На Кушадасъ, че за Созопол нямам толкова пари...
Виц на деня Виц на деня Мъж при гадателка:
- Утре ще умре вашата тъща.
- Това го знам. Интересува ме дали ще ме хванат.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Всеки упорит мъж може да постигне всичко, което иска жената.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори