ДПС подкрепя общ военен флот в Черно море, той нямало да е срещу Русия

„Война между НАТО и Русия е невъзможна. Няма как да се случи, защото това означава унищожение на света”, обясни Янко Янков
16 Юни 2016, Четвъртък, 14:25 ч.
Автор: Лъчезар Лисицов, снимка: "Канал 3"България трябва да бъде уважавана част от интегрираната система на НАТО, обясни депутатът Янко Янков
„Война между НАТО и Русия е невъзможна. Няма как да се случи, защото това означава унищожение на света. Никой не е толкова луд, колкото и да се прави на такъв, за да взема такива решения.” Това коментира депутатът от ДПС Янко Янков – зам.-председател на парламентарната Комисия по отбрана.
Повод за изказването му пред журналисти беше слухът, че Турция се отказва от споразумението с България за реадмисия по отношение на нелегалните имигранти. Причината за това според медийни публикации е отказът на премиера Бойко Борисов България да се включи в общ флот с Румъния, Украйна и Турция в Черно море.
„Това предложение е за съвместни действия в Черно море, не срещу Русия. Ясно трябва да се знае и да се каже, че война с Русия е невъзможна дори и в най-болните амбиции на някои политици. Това няма как да се случи, между България и Русия”, коментира Янко Янков.
По думите му за България е важна нашата сигурност.
Според Янков сега актуалният девиз трябва да е: „Винаги с ЕС, но никога против Русия.”
Няма смисъл да създаваме страхове. Нека да видим какво е точно предложението (на Румъния). Общ флот означава по-малко разходи за отбрана, заяви още Янко Янков.
Според него България трябва да инвестира в собствената си сигурност в името на стабилността, за българските граждани, както и за да може инвеститорите да се чувстват спокойни.
„България трябва да бъде уважавана част от интегрираната система на НАТО”, добави Янко Янков.
Според него сътрудничеството между НАТО и Русия е въпрос на време да бъде размразено.
В категории:
Политика






Жените от тези зодии не са създадени за домакини
17/06/2025, Вторник 14:20
0

Предсказа смъртта си
17/06/2025, Вторник 14:00
0

Не ги изхвърляйте, може да спечелите
17/06/2025, Вторник 13:40
1

Гостите си помислиха, че съм купила това руло Фереро Роше от скъпа сладкарница, а рецептата е толкова проста
17/06/2025, Вторник 13:33
0

Никога не дръжте телефона си на това място
17/06/2025, Вторник 13:31
0

Тези зодии са в тотален плен на лятото
17/06/2025, Вторник 13:20
0

Мъж рани брат си с нож и го подгони с брадва
17/06/2025, Вторник 13:00
0

Еврокомисията глобява Гърция с 400 милиона евро
17/06/2025, Вторник 12:40
1



4 зодии са магнит за пари
17/06/2025, Вторник 12:20
0

Украинец е задържан в Одрин с бижута за над 1 млн. евро
17/06/2025, Вторник 12:00
1

25-годишен украинец заловен с наркотици в Свети Влас
17/06/2025, Вторник 11:59
0
А за нашта флота спокойно - тя от залива на Атия не може да излезе, че има опасност от потъване.
То да започваме да строим галери - хем флот някъв ще имаме, хем и на манганяците работа ще намерим по греблата, а не само помощи да им даваме.
пирати ли се появиха в Черно море, та е нужен тоя флот ? - пълни глупости