Пенсионират четирима директори на училища в Бургаско – обявиха конкурси за местата им
05 Юни 2016, Неделя, 06:10 ч.
Автор: Лъчезар ЛисицовЗасегнати са едно държавно и три общински заведения
Подмладяването на директорите, инициирано от Министерството на образованието и науката, ще засегне четири училища в Бургаско. Това стана ясно след запитване на „Флагман“ до ведомството на Меглена Кунева.
В началото на седмицата от министерството обявиха, че ще бъдат пенсионирани общо 153-ма директори в цялата страна.
Справката показва, че в град Бургас ще бъдат сменени началникът на СОУ „Иван Вазов“ (в центъра на града, на ул. „Христо Ботев“) Петко Иванов, както и на Професионалната техническа гимназия в кв. „Меден Рудник“ Богданка Георгиева.
Още двама директори в Бургаска област ще бъдат пенсионирани. Това са Димитър Димитров – ОУ „Васил Левски“, с. Тънково (Община Несебър), и Ничка Козарова – ОУ „Христо Ботев“, с. Зидарово (Община Созопол).
От четирите засегнати училища едно е държавно – това в бургаския кв. „Меден рудник“, а останалите са общински.
Конкурси за нови директори вече са обявени на сайта на Регионалния инспекторат по образование. Кандидатите могат да подават документи в периода 2 юни – 4 юли.
От министерството се надяват новите директори да бъдат назначени до 1 август. Тогава влиза в сила и революционният изцяло нов Закон за предучилищното и училищното образование.
През седмицата от БСП дадоха специален брифинг в Народното събрание, като обявиха пенсионирането на директорите за чистка и призоваха за мощни национални протести.
Червените смятат, че ще бъдат отстранени и много учители в пенсионна възраст.
От справка на МОН обаче става ясно, че съкращенията на възрастните директори е рутинна процедура, която се е извършвала и предишни години в подобни мащаби.
Футболна бомба: Асове на Реал се сбиха, единият е в болница
Балът вече струва колкото една сватба
За Овен, Лъв и Риби всеки следващ ден през май ще е по-добър от предишния
Кой е Иван Василев - кандидат за министър на иновациите и дигиталната трансформация
Бургаските каратеки на „Ронин“ с поредица златни медали от международната купа в Япония
Защо Майкъл Джексън не умря в "Невърленд"
Тези кръчмари потресоха България, хиляди фенове на шеф Манчев искат да фалират
На живо: Вижте министрите на Румен Радев - Гълъб Донев - финансите, Евтим Милошев поема културата, Енчо Керязов - спорта
Без дронове над Бургас в следващите два дни
07/05/2026, Четвъртък 16:47
2
Инж. Деян Белемезов поема поста директор на Югоизточно държавно предприятие – Сливен
Шефът на сдружението на хипермаркетите обясни защо продават толкова скъпо
Без дронове над Бургас в следващите два дни

Въпросът е защо МОН опорочи конкурсите в Бургас и както става ясно и по селата стоят директори на по 100 години!
Образование без пари и със свои хора не става!
Кмета да свали чадъра и от главните счетоводителки.
На ЦДГ № 10 " Слънце" счетоводителката гони 70 години, докога ще я държат?!