Бургазлийка посочи гнилите ябълки в Окръжния съд, оправдали уволнението й от „Южен поток”
Нищо лично нямам към въпросните съдийки, но смятам, че са допуснали грешка, коментира Емилия Фотева
Ключови думи:
бургас, протест, сайпем, тройката, зъбова, пенева, ненкова, южен поток, емилия фотева, юрисконсулт
10 Май 2016, Вторник, 11:16 ч.
Автор: Флагман.бг снимки: Емел МАХМУДТова е акт в знак на мирен протест от страна на Емилия Фотева, която е уволнена от фирма-изпълнител по мегапроекта „Южен поток
Атрактивни надписи на имената на три жени под прозорците на бургаските съдии и прокурори приковаха вниманието на минувачите около обед по площад „Тройката”. С ябълки са изписани фамилиите Зъбова, Пенева и Ненкова – трима съдии от Бургаския окръжен съд /ВИЖ ТУК/.
Надписите са поставени на това място неслучайно. Това е акт в знак на мирен протест от страна на Емилия Фотева, която е уволнена от фирма-изпълнител по мегапроекта „Южен поток”. Тя и съпругът й днес опитаха да посочат гнилите ябълки в Бургаския окръжен съд.

През септември тя и още 200 души са освободени от работа към италианската компания „Сайпем България” Бургас. Емилия била юрисконсулт към фирмата.
Тя обжалвала заповедта си за освобождаване пред Районния съд-Бургас, който излиза с решение в нейна полза и постановява, че е неправомерно уволнена. Работодателят в лицето на „Сайпем” обжалва решението пред Окръжния съд – Бургас, който обаче решава, че Емилия Фотева законно освободена от работа.

Това е позитивен протест и изказване на лична позиция, каза Елена (вдясно) и обясни, че идеята
е на съпруга й д-р Явор Шивачев
„Нищо лично нямам към въпросните съдийки. Не ги познавам, но смятам, че са допуснали грешка, постановявайки това решение. Превратно са тълкували заповедта за освобождаването ми”, каза пред Флагман.Бг Емилия.
Това е позитивен протест и изказване на лична позиция, добави тя и обясни, че идеята е на съпруга й д-р Явор Шивачев. Още няколко от освободените служители обжалват прекратяването на трудовите си правоотношения, но решението на Емилия излиза първо.

На място пристигнаха и полицаи, които предупредиха семейството да махне ябълките, тъй като няма разрешение за мирния протест.
В категории:
Бургас
Магия край Бургас: Делфини изнесоха приказен спектакъл пред бургазлия с джет
Млад шофьор извърши над 50 нарушения на пътя, КАТ масово наказва „тарикати“ по магистралите
Арестуваха китайски шпионин в София
Платната отново изпълват Бургаския залив: Регата „Черноморец Бургас 2026“ се завръща
Ранен мъж е арестуван за убийство след смъртоносно намушкване край Crystal Palace
Тръмп: Войната в Украйна можеше да приключи за ден, ако руските танкове бяха останали на магистралата към Киев
Добрата екипировка не спасила туристката в Пирин, кучето ѝ насочило спасителите
Прочистване или брутален шантаж? Адв. Екимджиев взриви ефира с истината за СРС-тата в съдебната система
Екшън край Поморие: Сливналия с 1,53 промила алкохол в кръвта се заби в мантинелата
Спипаха рецидивист от Свети Влас за грабеж в Слънчев бряг
Ултиматумът на Зеленски към Минск: Спрете руските ретранслатори или ние ще го направим!
Дневен хороскоп за 22 юни 2026: Късмет за Рибите и Рака

Срам и нахалство за тази персона...без стаж и опит в Корпоративното право.
Същата г-жа Фотева беше пуснала непрафесионален е-мейл и то не до всички служители с усмихнати емотикончета и искаше да се подписват на зле скалъпено пълномощно копирано от някой форум, за упълномощаване на точно определени хора за учредяване на състав при гласуване на Общо събрание и т.н. Самата тя беше упълномощила друг да я представлява...
А за колегите от Човешки Ресурси...думите са излишни...
Емилия, вземи потренирай нещо различно от седене на стол, че си заприличала на текезисарка (с най-голямо уважение към тези хора) и говорене на малкото си дете на развален английски, че сега нито правилен английски говори, нито читав български...аман от първенюта...
Не се наяди 1 година в Сайпем...
Нека им, не само уволнение, ами да не ги вземат на работа никъде!