Да изчезнеш за 60 сек.: Автоджамбази задигнаха луксозния джип на адвокат на оживен булевард (снимки)
17 Април 2016, Неделя, 18:21 ч.
„Тойотата” с впечатляващия номер Н 7777 ВК е обявена за международно издирване
„Откраднаха ми колата днес в 14.35ч.. Споделяйте, моля!!!” Това е написал в личния си профил във фейсбук в четвъртък известният шуменски адвокат Йвайло Тошев, собственик на още по-известния черен джип „Тойотата Ленд Крузер 200” с шуменски номер Н 7777 ВК, съобщава 24 часа.По данни на полицията автомобилът е изчезнал за по-малко от 20 минути, от 14:20 часа до 14:40 часа. Бил е паркиран на един от най-оживените бул. На Шумен „Славянски” пред дом № 7, на метри от Руски паметник. Джипът е обявен за международно издирване.
Колата е била пред магазин "Булка". „Спрях за няма и 10 минути да купя нещо и когато се върнах колата я нямаше. Погледнах си часовника, беше 14,37 часа“, разказа пред журналисти Тошев.
Той веднага се обадил в полицията, след което и на застрахователната компания.

Ето този с белите панталони и шапката ми е откраднал колата!!! Моля ако някой го е забелязал на 14.04.16г някъде или има информация да ми я сподели на личния телефон”, пише Тошев
Тошев обясни, че после получил обаждане от познат таксиметров шофьор, който му казал, че видял колата да се движи с висока скорост на изхода на Тракийския квартал в посока Варна.
„Номерът на Тойотата е H 7777 BK, черна на цвят, моля някой ако я види, да се обади в полицията“, призова адвокат Тошев.
Той каза, че и баща му /адвокат Кирил Тошев/ има същата кола и сходен номер, разликата е само в последните две букви..
В профила си 35-годишният адвокат публикува снимка на джипа си с молба за съдействие. Ден след това обаче пусна и снимка на вероятния извършител, без да уточнява защо подозира този човек. „Ето този с белите панталони и шапката ми е откраднал колата!!! Моля ако някой го е забелязал на 14.04.16г някъде или има информация да ми я сподели на личния телефон”, пише Тошев.
Най-вероятно снимката е взета от околните охранителни камери пред магазини или банки.
В социалната мрежа споделянията са над 700, но колата още е открита.
„Моля не ми пишете есемеси и съобщения във ФБ с излишни въпроси. Само, ако научите нещо. .Благодаря не е шега, не е шега не шега !!!!!!!” написа Тошев на 14 април в 15:37 часа.
Този месец на Ивайло Тошев никак не му върви. Шефът на полицията в Шумен отказа да му продължи разрешителното да носи личен пистолет, а в началото на април съдът го потвърди с мотив, че нямало данни за посегателства срещу личността и имуществото му. Почти от 8 години младият юрист носел своя Валтер. Сега битката е във Върховния административен съд.
В категории:
Крими
Мартин Елвиса ще се върне в Ергенът, за да помогне на тези тримата
Трус на авиопазара: Подгответе се за по-скъпи билети и по-малко полети
Почина Слава Рачева, създателката на "Педя човек-лакът брада"
Мечтите ще се сбъднат в края на март за тези зодии
17/03/2026, Вторник 14:40
0
Тропическа „капсула на времето“: Учени откриха уникална гора на 300 милиона години в Китай
Кати от "Ергенът": Не всеки трябва да работи от 9 до 5, за да живее добре
17/03/2026, Вторник 14:00
6
Опасна операция: Спасяват бедстващи овце в 300-метрова бездна край Кърджали
Почина известен българин
Дни преди Великден: Ще има ли поскъпване на яйца и други продукти за празничната трапеза
Вучич: Сърбия няма намерение да напада Хърватия
Истински приятел: Шон Пен пожертва Оскарите, заради среща със Зеленски
Ето кои имена празнуват днес
