Цветанов за Борисов: Премиерът винаги е остър! Иначе как ще управлява?
ГЕРБ се чудят как да закрият парламентарната комисия, която ще проучва Турция и Русия за намеса във вътрешните ни работи
01 Март 2016, Вторник, 14:34 ч.
Автор: Лъчезар Лисицов, снимка: АвторътЗам.-председателят на ГЕРБ не вярва, че у нас има горива, дошли от "Ислямска държава"
ГЕРБ се чудят как да спрат действието на новосформираната „Временна комисия за проучване на всички факти и обстоятелства, свързани с твърдения за намеса на Руската федерация и Република Турция във вътрешната политика на Република България”.
След упрека на премиера Бойко Борисов, днес председателят на парламентарната група на ГЕРБ Цветан Цветанов обясни, че Народното събрание е действало прибързано. Припомняме, че предложението за сформирането на комисията дойде от ДПС по повод предполагаемата забрана на Ахмед Доган и Делян Пеевски да посещават Турция.
Председател на сформирания орган е депутатът Валентин Радев от ГЕРБ.
Днес Цветан Цветанов обясни пред журналисти: "Радев работи по организацията и реда, по който ще функционира комисията. От това, което той споделя и може би ще предложим, е да се прехвърли като възможност за изслушване от външната комисия. Но това е тема, която ще бъде дискутирана на първото й заседание след празниците.”
След въпрос дали премиерът не е бил прекалено остър за комисията Цветанов отговори: "Премиерът винаги е остър, защото иначе как ще управлява? Един министър-председател, ако не е достатъчно ясен в позициите си, как ще управлява".
Цветан Цветанов каза още: "Може би трябваше преди гласуването да се направят разговори с институциите, за да се вземе най-правилното решение. Тогава имаше определено желание, което се роди на председателски съвет. Валентин Радев събира необходимата информация, за да може да обоснове предложението си на първото си заседание. Може да направи изслушване на външния министър, защото неговите решения са свързани с мнения на службите".
Относно информацията, че в родни бензиностанции е намерено гориво с произход "Ислямска държава", Цветанов заяви, че това само медийни спекулации и не вярва това да е факт.
В категории:
Политика
Арест в голф клуба на Тръмп: Въоръжен мъж следял подготовката за визитата му
5 летни идеи, с които ще заздравите връзката си
Разбиха схема за корали за 800 000 евро между Гърция и Италия
След месеци чакане: Новите влакове „Шкода“ тръгват до дни
Мирчев затвори вратата за президентски съюз с ГЕРБ
Джокович иска кратки мачове в тениса
Неонацисти опитаха да нахлуят в хотел с еврейски деца в София
Жегата уби три лъва в японска зоологическа градина
Бивш митничар стана директор на АДФИ
Чужденци наляха 12,4 млрд. евро в гръцки имоти, Халкидики е сред най-желаните райони
Румънците са най-доверчиви в ЕС, българите остават под средното ниво
Дунав на плитко: Само 1,60 м дълбочина край Белене и Батин
04/08/2026, Вторник 17:30
0
