×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Разследват Андрий Ермак по най-голямото дело за корупция в Украйна
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Само във Флагман.Бг! 57-годишният Дачо Дачев застрелял обирджията в Средец


Само във Флагман.Бг! 57-годишният Дачо Дачев застрелял обирджията в Средец
Охранителят е действал при неизбежна отбрана, сочат данните от разследването
Тема в развитие
На банковия обирджия Бойко Борецов му омръзна в затвора, иска да излезе на свобода, за да гледа телевизия Мистериозна къртица издала на Борецови маршрута на инкасото в Средец Банковият обирджия Борецов също се поболя в ареста, припадал от високо кръвно (ОБНОВЕНА) Кметът на Средец награди лъжец за залавянето на обирджията Бойко Борецов Бойко Борецов плюе върху гроба на мъртвия си братовчед: Той ме подведе, съжалявам, че го послушах! /ОБНОВЕНА/ Доживотен затвор и конфискация на имуществото грозят грабителя от Средец Бойко Борецов Обвиняемият за грабежа в Средец Бойко: Бях подведен, не съм имал пистолет (ОБНОВЕНА) Обляна в сълзи, приятелката на обирджията Бойко пред Флагман: На мравката път прави, натопили са го! Охранителите на инкасо автомобила от Средец още са в шок, обирджиите ги били с пистолет в главата Крият денонощие от задържания Бойко Борецов, че братовчед му е мъртъв Само във Флагман.Бг! 57-годишният Дачо Дачев застрелял обирджията в Средец Шефът на охранителя, застрелял обирджия в Средец: Той е герой! Ще го наградим! Първо във Флагман: Охранителят на инкасото в Средец застрелял Христо Борецов от близко разстояние Застреляният крадец Христо Борецов бил уволнен седмица преди екшъна с инкасото в Средец 140 хил.лв. е имало в инкасо автомобила, Христо и Бойко се опитали да ги задигнат заедно с колата Христо и Бойко въоръжени със спрей и газов пистолет срещу гардовете. Превишена ли е неизбежната отбрана? Първо във Флагман! Ето го арестувания обирджия в Средец - Бойко Борецов от „Меден рудник” Само във Флагман! Застреляният в Средец е Христо Борецов, бил охранител (ВИДЕО) Полицейска окупация в Средец след въоръжения грабеж и убийство. Вижте видео! 20-годишни братовчеди са обирджиите на инкасо колата в Средец Първо във Флагман! Трупът на убития в Средец лежи на ул. "Христо Ботев" (СНИМКИ) ​Първо във Флагман! Двама маскирани нападнали пощата в Средец, единият - убит Извънредно! Само във Флагман! Убиха мъж при опит за обир на пощенски клон в Средец Прокуратурата почна разследване на убийството в Средец. Разследват дали охранителят е превишил самоотбраната при разстрела на Христо
виж още
скрий
09 Февруари 2016, Вторник, 16:00 ч.
Автор: Радостина ГЕОРГИЕВА, снимка: Иван КОЛЕВ

Опитният охранител произвел изстрел със стоп патрон



57-годишният Дачо Дачев от бургаския ж.к. "Меден рудник" е охранителят, застрелял обирджията Христо Борецов в Средец. Заедно с него на смяна на 8-ми февруари сутринта е бил по-младият му колега - 37-годишният Диян Русев, научи ексклузивно Флагман.Бг от отлично информиран източник.

Двамата служители на регионалната фирма "Бургас инк" били нападнати и напръскани със спрей. Между маскираните братовчеди Борецови и охранителите на инкасо колата е имало схватка, преди да се стигне до смъртта на Христо. Стрелецът Дачо е удрян многократно в главата, ритан и блъскан в гърдите, а Диян бил напръскан със спрей директно в очите и рамото му било извадено.

По първоначални данни от разследването, докато се боричкали с нападателите, опитният охранител Дачо Дачев произвел изстрел със стоп патрон. Това обаче не уплашило обирджиите, които продължили да се бият.

Това е ключов момент, тъй като ако охранителят бе прострелял Христо без предварителна сигнализация, той със сигурност щеше да търпи наказателна отговорност. При това положение едва ли прокуратурата ще повдигне обвинение срещу него.

Христо седнал зад волана на инкасо автомобила и тогава бил прострелян смъртоносно - куршумът пробил стъклото на колата и го пронизал в сърцето.

Най-вероятно охранителят няма да носи наказателна отговорност. Засега данните от разследването сочат, че охранителят е действал при неизбежна отбрана.

В категории: Крими , Средец


Радостина ГЕОРГИЕВА Автор
Радостина ГЕОРГИЕВА
27
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Русия атакува Украйна с ракети "Кинжал" Русия атакува Украйна с ракети "Кинжал" 28/11/2025, Петък 20:41 0
Тервел ИЛИЕВ Историческо завръщане на Клоп във футбола? Историческо завръщане на Клоп във футбола? 28/11/2025, Петък 19:03 0
Тервел ИЛИЕВ Владимир Путин се обади на 10-годишно момче Владимир Путин се обади на 10-годишно момче 28/11/2025, Петък 18:37 0
27
Коментара по темата
27.
ДА ТИ ПИСНЕ
10.02.2016 14:26:01
0
10
Това е урок за всички млади хора, решили да съсипят живота си и искащи лесния начин за вадене на пари ! В тази ситуация е неизбежно да има различен завършек..Браво ! Време е да има последствия от неусмислени и криминални постъпки !
26.
вп
10.02.2016 13:51:18
2
3
Има търговски регистър влез ще прочетеш и тогава ще ти отговоря .
25.
созополски селянин
10.02.2016 13:36:04
3
4
Братле,няма смисъл да се препираме за глупости.Това беше през 90 те години на миналия век.
Хайде сега кажи,според тебе нормално ли е ВИП аджиите да печелят поръчката,а да използуват за по-евтино услугите на такива фирмички,щото в Бургас има много охранителни фирми,ама тази аз за сефте я чувам.
Нормално ли е с такова смешно бусче да се транспортират пари и ценности?А пък за 57 годишни охранители на инкасо да не говорим,сигурно е бил някой пенсиониран полицай или фатмак.
Този хлапак,Бойко е знеал на какво ниво е охраната и това е породило в него увереността,че ще успеят да се справят с грабежа,въпреки,че нямат никаква подготовка,екипировка и умения,все пак това са 20 годишни хлапета.Жалко за погубените животи!
24.
*********
10.02.2016 13:10:34
2
0
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
23.
вп
10.02.2016 13:04:22
1
3
созополски селянин
Явно на това което ти изнася вярваш. Що се отнася до охраната не си прочел внимателно не съм споменавал частна. Що се отнася до това да ти кажа че говоря за годините след 80те ако имаш по стари спомени това не мога да коментирам .Нямам информация за тогава .
22.
созополски селянин
10.02.2016 12:11:08
1
5
До 19
Братле,ето ти този линк да прочетеш,че се оказах прав като предположих,че охранителя е стрелял напосоки.
http://www.blitz.bg/news/article/392066
Не съм такъв страховит експерт по охрана и сигурност като тебе,ама знам какво съм видял и чул.Има си закон за БНБ,прочети го,за да и разбереш целите и функциите.
Явно охранителната фирма тогава се е казвала Полиция и са имали право да носят АК 47.Аз,доколкото знам,частни охранителни фирми нямат право да имат и работят с щурмови пушки или автомати,но ти си експерта все пак,щом казваш,значи е така.
21.
ПАСТЕТА
10.02.2016 10:42:46
2
7
НАЛИ ТОВА МУ Е РАБОТАТА КВО'ДА ПРАВИ ДА ЧАКА ЛИ
20.
do 18
10.02.2016 09:33:30
2
7
ve toia advokat da ne te ebal ve 4e go hvali6 tolkova
19.
вп
10.02.2016 03:36:36
5
6
до созополски селянин
За какво трябва да те слушаме ,че не ми стана много ясно .Това което си написал накрая е нещо което всеки нормален човек ще го разбере но всичко останало е много тъпо. Да ти разкажа за БНБ никога не е работила с полиция,всяка банка е имала собствена охрана от лица който имат право да боравят с оръжие.Паричните потоци са били в огромен размер и за това се е налагало да отговарят на определени изисквания включ.бронежилетки и автоматични оръжия . Много ясно, че в този случай и екипа ще е по голям а и параметари на отцепване .Времената се промениха хората боряват с дебитни и кредитни карти така, че и потока намаля .Сега нали се сещаш защо вратата на БНБ се затвори и остана само едно малко клонче брато и така нататък.
18.
БОЙКО МЕДЕН РУДНИК ДАВА СЪВЕТ
10.02.2016 00:53:54
13
4
НАЕМИ АДВОКАТ РОСЕН КОЖУХАРОВ ТОЯ ЩЕ ТИ ПОМОГНЕ НАЙ МНОГО ОТ ВСИЧКИ АДВОКАТИ БЪДИ РАЗУМЕН!!!!!!! ГАРАНТИРАМ ТИ НАЕМИ ГО !!! МИСЛЯ ТИ НАЙ ДОБРОТО !!!! ОФИСА МУ СЕ НАМИРА НА ОБОРИЩЕ N90
17.
созополски селянин
10.02.2016 00:47:22
1
20
Не съм философ,не съм завършил философия в Софийския университет.
През онази работа ми е на кого от какво му се повдига.То и на мен ми се повдига от много неща,ама никой не ме ебава.
Каквото и да спорим,много неща не се знаят.знае се само,че двама младежи са постъпили много лекомислено и платиха ужасна цена за това-единия в гроба,другия ще полежи малко в затвора и после как ще погледне в очите родителите и братята на убития си братовчед,не знам.не ми се иска да съм на негово място.
Млади момчета и момичета,преди да направите някоя глупост,моля ви,първо помислете за най-близките си,защото после те ще страдат най-много!
16.
До номер 2
09.02.2016 23:48:06
2
12
Извинявай,но като чета коментара ти или не си прочел добре или не си разбрал.В статията пише,че охранителя е произвел предупредителен изстрел със стоп патрон,нападателите не се отдръпват,даже единия се качва и опитва да подкара буса,следва втори изстрел който улучва в торса от ляво единия от тях.Следователно той е бил на шофьорското място,както пише автора през стъклото(друг е въпроса,че автомобила трябва и 100% е бил брониран)не знам тоя куршум как го е пробил,че да има сила и да проникне в тялото на крадеца.Но в крайна сметка всичко е станало за секунди и охраната е нямала избор,това е ясно защитили са живота си и парите.Няма никакво значение с какъв куршум е убит,важно е че е имало предупредителен изстрел.
15.
вп
09.02.2016 22:54:07
8
8
Съжалявам братле за правописа но бързах да го напиша.
Но от такива като теб ми се повдига.
Философи...
14.
созополски селянин
09.02.2016 22:40:45
3
14
Като ти гледам правописа,братле,става ясно ти колко много разбираш,без съмнение си чудесен охранител,завършил с отличие професионалния Колеж по охрана и сигурност в Ст.Загора.Как пък не се обърка поне една запетая да сложиш в такова дълго изречение,нямам идея.
Влязли са в ръкопашен бой,защото са нямали избор,лапетата са ги запукали.
13.
вп
09.02.2016 22:10:48
6
7
до созополски селянин

Незнам в кви спомени живееш незнам какво си видял но явно доста неща неразбираш ако в тази ситуация не са били човеци това че са тръгнали и те в ръкопашен бой това означава че не са мислили само за себе си защото в създадената ситуация нямаше да има едно момче а две .Когато не си в час недей да споделяш неща който неразбираш.
12.
To6ko
09.02.2016 22:10:23
3
25
Bravo na ohranitelq samo taka
11.
оффф
09.02.2016 22:03:30
4
24
глупави, надрусани и мъезеливи. лека му пръст на момчето, но нека всички други гангстери се вразумят
10.
СТОП ПАТРОН
09.02.2016 21:28:55
1
2
https://www.google.bg/search?q=%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%BF+%D0%BF%D0%B0%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%BD%D0%B8&espv=2&biw=1242&bih=606&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjT3-GptOvKAhWDfiwKHd3CA_IQ_AUIBigB&dpr=1.1#imgrc=q1Cpc6_CN2ibiM%3A
9.
Митко
09.02.2016 21:23:54
3
5
Пистолета в мусората кво
8.
созополски селянин
09.02.2016 21:23:52
6
17
Не знам за кой път повтарям,да се благодарят тези "охранители",че пишлигарите са нямали никаква идея с какво се захващат,иначе нямаше да свърши така случката.Виждал съм истинска,професионална охрана как действа в такива случаи,като разтоварват пари в банка-единия е заключен в буса зад волана,другия е с бронжилетка и с ръка на пистолета,третия разтоварва парите.Хайде опитай такъв да го нападнеш или напръскаш със спрей.
Който помни преди време,когато данъчното на Александровска все още беше клон на БНБ,тогава пари се разтоварваха с охрана няколко полицаи с автомати и жилетки,около тях пиле не може да прехвръкне.
щом става въпрос за подизпълнители,значи Випаджиите вземат лъвския пай и са наели тази фирмичка да им върши работата за по-евтинко.Аз лично сефте я чувам тази световноизвестна охранителна фирма Бургас инк.
Няма да е зле флагманите наистина да разнищят тази далавера.
7.
До 2
09.02.2016 21:22:39
2
13
Ти направо ме уби! Представа си нямаш какви глупости написа! Явно нито си виждал нито чувал какво е стоп патрон! Стоп патрона представлява бризентена торбичка колкото 50 стотинки пълна с малки оловни съчми, навита на руло и вкарана в пластмасова черупка която има форма на куршум! Нужни са десетина метра разстояние тази торбичка да се отдели от пластмасовия ,,куршум,, за да удари като стоп патрон! от един-два метра разстояние има опасност да не се отдели от черупката и да проникне в тялото на човек. Което може да се окаже смъртоносно!
6.
asu
09.02.2016 21:20:14
6
2
к'во
5.
Митко
09.02.2016 21:18:23
6
18
Браво Дачо
4.
дддд
09.02.2016 21:18:01
4
13
георгиева спри да ровиш че започва да мирише аз ти казах че ще го наградим охранителя и ти затворих не димчо
3.
Митко
09.02.2016 21:11:59
6
12
Нека пробват
2.
Батка с Адидаска
09.02.2016 21:10:18
9
38
Убития разбойник е убит със стоп патрон,затова охранителя не носи никаква отговорност.Ако разбойника беше прострелян с боен патрон щеше да има кръв около и по него.Изгледайте клиповете и снимките по убития дори и върху дрехите му и по снега около него няма капка кръв.Това говори че е прострелян със стоп патрон и е починал от ударната вълна на проектила.С две думи охранителя си е свършил работата и по никой закон не носи отговорност.Разбойника си е получил това което търси.
1.
===
09.02.2016 20:47:13
7
74
така се прави . поздрави . никой да не е помислил да посегне на инкасо . и държавата да си е на място да не пипа служители като този. само така ще намалее този вид престъпност. сега да помислим и за оръжието в домовете ... макар че манталитета ни е рисков .
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Защо не трябва да сушим прането върху радиатора Защо не трябва да сушим прането върху радиатора Какви проблеми може да си навлечем Плъзна жестока мълва за Сияна от Биг Брадър Плъзна жестока мълва за Сияна от Биг Брадър Фенове реагираха като ужилени Защо Борисов се отказа да изтегля бюджета? Объркан е и за осигуровките Защо Борисов се отказа да изтегля бюджета? Объркан е и за осигуровките Забърка се в глупав спор за това кой му дърпа ушито и накрая пак се извъртя. „Ако трябва ще го изтеглим“, каза той Носи ли Марко Рубио президентски жезъл в раницата си? Носи ли Марко Рубио президентски жезъл в раницата си? Кметът Коцев,  у дома кадър от семейната му идилия Кметът Коцев, у дома кадър от семейната му идилия По-рано днес той беше пуснат на свобода след платена гаранция В кои общини ще има повишаване цената на водата В кои общини ще има повишаване цената на водата В Ямбол,  Сливен, Пазарджик и Перник ще има намаление на цените Социалните работници в Бургас излязоха на протест-настояват за 20% увеличение заплатите  Социалните работници в Бургас излязоха на протест-настояват за 20% увеличение заплатите  В бюджета до сега бяха предвидени само 5% от догодина, както и за подобряване на условията на труд. Фотографът Милуш Киряков дари част от изгревите си на Колежа по туризъм в Бургас Фотографът Милуш Киряков дари част от изгревите си на Колежа по туризъм в Бургас „Надявам се тези изгреви да им вдъхват увереност, че всяко трудно начало си струва“, допълни авторът Десерт чудо и то само с три съставки Десерт чудо и то само с три съставки Без фурна, желатин и нишесте Кметът на Варна от дома си: Моята свобода е ваша победа Кметът на Варна от дома си: Моята свобода е ваша победа Някои битки си избираме сами, други – ни поднася животът. Последната ми отне 142 дни, а победител в нея дори не съм аз, написа Благомир Коцев
Глупак ли брои 288 001 евро за стоманен Ролекс на половин век Глупак ли брои 288 001 евро за стоманен Ролекс на половин век Редкият Rolex Daytona „Paul Newman“ Ref. 6262, произведен само една година, се издирва от колекционери с десетилетия Как притиснаха бедните България, Румъния и Молдова да участват на „Евровизия“ Как притиснаха бедните България, Румъния и Молдова да участват на „Евровизия“ Трите страни са били почти насила вкарани във фестивала, за да го спасят след масовите бойкоти заради Израел, твърди източник Историческо завръщане на Клоп във футбола? Историческо завръщане на Клоп във футбола? Ливърпул може да се обърне за помощ към специалиста Путин изрази благодарност към Орбан за домакинството му за срещата на върха Путин изрази благодарност към Орбан за домакинството му за срещата на върха Руско-американските преговори ще се проведат в Будапеща Абсурден експеримент на инфлуенсър доведе до смъртта му Абсурден експеримент на инфлуенсър доведе до смъртта му Той почина от сърдечен арест, след като се подложи на екстремно предизвикателство с преяждане - за да промотира новата си програма за отслабване. 40 български туристи са блокирани в Шри Ланка 40 български туристи са блокирани в Шри Ланка Заради наводнения в страната Това е 25-годишната туристка загинала при ужасяваща атака на акула в Австралия Това е 25-годишната туристка загинала при ужасяваща атака на акула в Австралия Нейният приятел отчаяно се борел да я спаси Ето как младоженец изкара хиляди долари в сватбения си ден Ето как младоженец изкара хиляди долари в сватбения си ден Френски предприемач превърна най-романтичния ден в отлично платена сделка – и вече всички говорят за него Орбан пътува за Москва, за да осигури енергийните доставки на Унгария Орбан пътува за Москва, за да осигури енергийните доставки на Унгария Той напомни, че американците въведоха санкции срещу руските енергийни компании и ние бяхме във Вашингтон неотдавна, за да постигнем освобождаване от тези санкции  Ето коя държава изпреварва България по поскъпване на имотите Ето коя държава изпреварва България по поскъпване на имотите Малко не ни достига да бъдем водещият европейски пазар по поскъпване на жилищата
Благомир Коцев Благомир Коцев Докато гражданите писаха история по площадите, аз можех само да гледам от килията Виц на деня Виц на деня Вчера с детето рисувахме котенце. Сутринта пред вратата си намерихме пухкаво коте. Днес рисуваме къща с басейн, Ферари и сейф със зелени банкноти. Виц на деня Виц на деня Счетоводството е наука, която е възникнала на границата между математиката и черната магия. Статус във фейсбук Статус във фейсбук Време е да направя почистване на "приятели".
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори