20-годишни братовчеди са обирджиите на инкасо колата в Средец
08 Февруари 2016, Понеделник, 10:57 ч.
Автор: Флагман.бг снимка: Иван КОЛЕВВторият нападател успял да се укрие, но броени минути по-късно е заловен
Двама братовчеди от Черноморец са обирджиите, нападнали инкасо автомобил в Средец. Нападателите са – 20-годишния Б.Б. от Бургас и 20-годишния му братовчед Христо Б., който е и загиналият, съобщиха от пресцентъра на ОДМВР-Бургас.
Около 08.55 ч. в Районно управление - Средец е получено съобщение за въоръжен грабеж от двама мъже, извършван спрямо инкасо автомобил, превозващ пенсии, паркиран пред пощенски клон, разположен на ул. „Христо Ботев” № 12 в Средец.
Своевременно към мястото на инцидента се отправили полицейски служители, които констатирали, че охраната на инкасо автомобила оказала съпротива, тъй като забелязала, че нападателите са въоръжени с пистолет. Охранителите простреляли единият от нападателите, който заедно със съучастникът си се опитал да избяга, но на около 200 м паднал на улицата и починал. Вторият нападател успял да се укрие, но броени минути по-късно, в резултат на бързите заградителни мероприятия, предприети от полицейските служители, е задържан и отведен в Районно управление – Средец.
Към момента се извършва оглед на местопроизшествието, предстои да бъдат разпитани множество свидетели и назначени експертизи. Работата по случая продължава от служители на Районно управление – Средец.
По случая е започнало досъдебно производство под надзора и ръководството на Окръжна прокуратура – Бургас.
В категории:
Крими
Ценови шок: Козунакът удари 30 евро за под кило
Тир се обърна в Прохода на Републиката, шофьорът пиян и в болница
Сняг натрупа на ключова пътна артерия в България
Снежна виелица в страната преди Великден (ВИДЕО)
Аномалия: Сняг в голям роден град по средата на април
Лудница на мач в България: Обърнаха колата на съдия
Случаите на морбили в страната нараснаха до 101
Смразяващо: Мъже се обучават онлайн да упояват и изнасилват
Близо 100 убити в нападения в Нигерия
Нов опасен тренд: Жена на косъм от смъртта след венозни вливки
Ако войната в Залива продължи, се очертават в ЕС лимити на горива и дори режим на тока!
Колко по-скъпа е Великденската трапеза?
