Циганите, нападнали полицаи в Комлука, се предадоха, но с двама адвокати
Трима от циганите дори започнали да се заканват и да заплашват полицаите, а по-късно се нахвърлили върху тях да ги бият
10 Декември 2015, Четвъртък, 10:40 ч.
След инцидента в гетото биячите се укриха и не се прибираха по домовете си
Тримата цигани от Комлука, който преди два дни нападнаха полицаи, днес са се предали доброволно в Първо районно полицейско управление. Биячите обаче водели със себе си не един, а двама адвокати, за да ги защитават.
Както „Флагман“ писа пръв, на 8 декември, около 14.20 ч. , автопатрул пристигнал в кв. «Победа», на ул. «Хан Телериг» №36, след оплакване на граждани, че компания от пияни цигани се веселят твърди шумно и са надули докрай музиката. Мургавите изобщо не се стреснали от органите на реда. Те не само отказали да намалят музиката, но и най-нагло я увеличили, чувствайки се недосегаеми и над закона. Трима от циганите дори започнали да се заканват и да заплашват полицаите, а по-късно се нахвърлили върху тях да ги бият. Това са 28-годишният М.С., 45- годишният П.И. и 42- годишният Р.М., всички от Бургас.
Днес сутринта униформени нахлули в домовете на биячите, за да ги арестуват, но от тях нямало и следа.
Няколко часа по-късно тримата пристигнали в Първо РУ, придружавани от двама адвокати.
Те ще бъдат задържани за 24 часа.
Това далеч не е първото нападение над полицаи от страна на комлушките цигани. През септември 2014 година пияни сватбари започнаха да хвърлят камъни, тухли и каквото друго намерят срещу полицаите, дошли да възстановят реда в квартала, след като пияните роми са изпокарали и започнали да се бият. При вида на полицаите обаче враждуващите групи веднага се обединили и се нахвърлили върху униформените. Трима от полицаите бяха ранени и откарани в болница.
В категории:
Крими
Доналд Тръмп: Спокойно, подписваме мира с Иран до няколко часа
Ново строителство срещу панелки: Големият сблъсък на имотния пазар у нас
С много емоции и зрелищни мачове приключи големият футболен уикенд в Приморско
Километрично задръстване по АМ "Тракия" в посока Пловдив заради продължаващите ремонти
Цените на Световното - 14,99 долара за 1 бира, вода - 5,99 долара, паркинг - 20 долара
Uber в Пхенян и BMW по улиците: Как Северна Корея се превърна в неочакван икономически хит
Илюзия за милиарди: Как Brexit сви британската икономика и загроби растежа
Куриозен инцидент в Пловдив: Шофьор забрави пистолета и отнесе колонка на метанстанция
Доналд Тръмп се скара на Израел заради атаката срещу Ливан
Скритата схема „Баба Алино“: Бойко Рашков осветли дубайска връзка, наркотрафик и разследване за милиони
Оръжия и списъци с проститутки: Какво откри МВР при зрелищната акция срещу „Калашниците“
МВР удари „Калашниците“ при зрелищна акция
