×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Новата агенция на ЕС срещу прането на пари може да заработи през 2028 г.
  • Разговорите в Абу Даби за край на войната в Украйна продължават
  • Венецуелското правителство освободи още затворници
  • Скандал в НС: Покушение ли е сънародниците ни зад граница да финансират предсрочните избори?
  • Продължава издирването на собственика на хижа "Петрохан" и още две лица
  • Инцидент край остров Хиос: Най-малко 15 мигранти са загинали
  • Буря нанесе щети на гръцкия остров Корфу
  • Българските заводи вдигат най-много цените
  • Благородните метали и петролът с понижение, медта също поевтинява
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Готвят д-р Красимира Каракашева за лидер на БСП Бургас


Готвят д-р Красимира Каракашева за лидер на БСП Бургас
Д-р Красимира Каракашева(в средата) може да наследи Евгений Мосинов(вляво), но проблемът е, че зад нея прозира сянката на червения хардлайнер Стоян Колев(вдясно)
13 Ноември 2015, Петък, 15:38 ч.
Автор: Иван КОЛЕВ

Другите мераклии за поста на Евгений Мосинов са Живко Господинов и Христо Панайотов
Досегашният зам.-председател на БСП Бургас д-р Красимира Каракашева е фаворит за общински лидер на партията, научи Флагман.бг от изключително достоверен източник. Както е известно, Евгений Мосинов се закани да подаде оставка, която се очаква да бъде приета от Пленума в понеделник (ВИЖ НАШАТА ТЕМА В РАЗВИТИЕ).

След това започва процедура за определянето на негов заместник, който да го наследи до провеждането на редовната общинска конференция през 2016 година. Тя вече трябва да даде пълен мандат на новия председател. Т.е. в понеделник Пленумът ще вземе решение за извънредно свикване на общинската конференция в края на ноември или началото на декември, която да избере лидер в краткосрочен план – за най-много половин година. На Пленума ще могат да гласуват само делегатите от последната общинска конференция (през февруари т.г.)

При всички положения д-р Каракашева се спряга и за временен, и за постоянен лидер на Столетницата, която е изпаднала в невиждана криза. Зад кандидатурата й седят червеният хардлайнер Стоян Колев и уважаваният юрист Димитър Стоянов, който се дистанцира от партийните дела в последните няколко години, но си остана верен на БСП.

Д-р Каракашева има своите силни страни – слави се с добро име в лекарските среди, поне на пръв поглед е политически необременена е и не на последно място баща й е бивш Първи секретар на ОК на БКП в Сливен, което и печели симпатиите на по-възрастните членове на партията.

Единственият й недостатък са съмненията доколко би могла да бъде самостоятелна в управлението на БСП и дали точно тя е човекът, който ще изведе от безпрецедентната криза БСП. Проблемът при д-р Каракашева е, че зад нея прозира силно сянката на Стоян Колев. Той сякаш менторски е застанал до д-р Каракашева, покровителства и я подготвя за по-сериозна политическа кариера.

Не е ясно дали това е в основата на бойкота на д-р Каракашева срещу Евгений Мосинов в последните два месеца. Мосинов дори искаше да свика заседание на Пленума и Изпълнителното бюро, за да я отстрани от зам.-председателското място.

Освен д-р Каракашева за лидер на БСП Бургас се спряга и друга дама, отдала се на червената кауза – журналистът Дарина Стоянова, която е партиен член от 20 години и един от мозъчните тръстове на местната структура.

Част от средите в БСП със сигурност ще се опитат да лансират и някои от по-младите, за да се създаде измамното усещане, че партията тръгва по нов път. Спрягат се имената на бившия младежки лидер Живко Господинов, който бе четвърти в листата, но изпадна от ОбС заради ниския си преференциален вот, както и на бившия шеф на пощите в Бургас Христо Панайотов.

Макар и минимален съществува вариантът общинската конференция да гласува доверие на някой от бившите лидери – Павел Маринов и Стойко Танков, които да поемат организацията до провеждането на пълния цикъл от избори – през февруари-март 2016 година.

ОЧАКВАЙТЕ САМО ВЪВ ФЛАГМАН.БГ – ЩЕ ПОДАДЕ ЛИ ОСТАВКА НИКОЛАЙ ТИШЕВ И КОЙ СЕ ГОТВИ ДА СТАНЕ ОБЛАСТЕН ЛИДЕР НА БСП!

В категории: Политика


Иван КОЛЕВ Автор
Иван КОЛЕВ
17
Коментара
Светлозария КИДЕРОВА СЗО зове: колбасите убиват както цигарите и азбеса СЗО зове: колбасите убиват както цигарите и азбеса 05/02/2026, Четвъртък 14:00 2
Тервел ИЛИЕВ Филип Кръстев вече е при Мъри Стоилов Филип Кръстев вече е при Мъри Стоилов 05/02/2026, Четвъртък 13:51 0
Светлозария КИДЕРОВА Един висш магистрат взима близо 5 бона евро заплата Един висш магистрат взима близо 5 бона евро заплата 05/02/2026, Четвъртък 13:40 0
Мария АРНАУДОВА Персийският тутманик на баба Йоанна Персийският тутманик на баба Йоанна 05/02/2026, Четвъртък 13:00 0
17
Коментара по темата
17.
Старите кучета в БСП
14.11.2015 13:37:40
2
6
Тя тази работа е почти сготвена, ама манджата е много кисела, само рагу и малко провиснали кожички, бе демек пенсионерска гозбичка .
16.
Каракашева
14.11.2015 13:15:49
2
6
Митко вече няма да се чу*аме шото трябва да са спазваме дистанция. Пък и кото беше вече е минало, как та удуших и използвах, ама и здраво стисках сапа на байряка, помниш ли ве а. Ако много загориш милия ми и самотен той, ще направим обучение на карандила да удариш пак миндила ...
15.
Чанко Мирчев
14.11.2015 13:07:48
2
5
Ай стига бе пак ли тоя увехнал лубовен филм ще гледаме Ченгето с докторицата. Егати и деградацията.
14.
Д-р Сайян
14.11.2015 13:03:55
1
6
Христо, моето момче да си пиеш хапчетата редовно щото забравяш как та назначиха за 1 год само управител на пощата, и как с Живето доскоро си купувахте дрехи втора употреба и си мислехте че сте върха на сладоледа. И да на прекаляваш щото ефекта е обратен и няма да та прокарат и за областен.
13.
BSP
14.11.2015 12:45:42
1
5
Всички тия уж кандидатури са толкова бледи и слаби че няма накъде повече и показват голямо падение на тази партия, което с тези предложения ще продължи надолу. Каракашева може наистина да не става, но другите двама са пълен абсурд и смях. Такива мижитурки, калпави недоказани същества са че освен с някое партийно назначение при краткото управление от 2013 няма друго. И сег са на щат от по няколкостотин кинта партийни пари щото в професоинален план няма къде да отидат освен при своя учител Тищев /коментарите са излишни/. По скоро Тишев е за смяна независимо по какъв начин и тези смешки Ицо питанката и Живко секретарката да се изринат с него, дори не заслужават коментар по темата. А Дарина ако не е приятелка на Касабова едва ли ще я пишете.
12.
12
14.11.2015 11:18:31
6
8
Изберете Павел Маринов- един млад, представителен, умен човек! Стига с тези измислени фигуранти!
11.
кокото
14.11.2015 07:46:50
2
6
Щом опряха до тази неосъществила се в професията докторица,значи много са я закъсали.А като й знам колко й е акъла на хирургоидката,най-вероятно ще е жертвеното агне,върху което ще се хвърлят неудачите.Но простия човек винаги е жаден за власт,независимо на каква цена и каква е властта.Като се разбра какъв е бил баща й,явно комунизма е генна мутация.
10.
Дзержински
13.11.2015 19:41:16
1
8
Защо Червеният хардлайнер, за който от години говорят, че е Сивият кардинал на БСП в Бургас никога не се кандидатира за депутат или съветник? При неговото влияние е ясно, че биха го избрали от раз..
9.
dimityr stoqnov
13.11.2015 19:15:37
0
6
nqkoi sym gi ebal.nqma da kaja dali muje ili jeni sa.vij za pomaka stoiko e qsno.
8.
tishev pedraza.
13.11.2015 19:09:31
2
6
vsichki kandidati sa prostitytki ili debili
7.
Учуден
13.11.2015 17:11:33
1
9
Предимството на кандидат-лидер на партия е ,че не е обременен политически?!? Какъв политически лидер ще е на партия,като няма политическа принадлежност? Особенно на лява партия?
6.
зойкащйкъг8бюбдэ чъбкэвхмт
13.11.2015 16:39:46
6
5
КАКВОТО И ДА ПРАВИ БСП ОТ ТУК НАТАТЪК , ПРОСТО НЕ СЕ ВПИСВАТ В НОВИЯ СВЕТОВЕН РЕД , ГУБЕНЕ НА ВРЕМЕ ,АКТУАЛНИТЕ ЗА СИЛНИТЕ НА СВЕТА В МОМЕНТА СА ГЕРБ, И НА ТЯХ ЩЕ ИМ МИНЕ ВРЕМЕТО НО СЛЕД ВРЕМЕ
5.
kircata
13.11.2015 16:11:37
15
5
Панайотов е млад,интелигентен и добър финансист.определено е няколко нива над другите
4.
3 A
13.11.2015 16:03:45
0
5
Айде бе Флагман пред бл.3А в изгрев има протест. Вие къде сте??
3.
Цеца
13.11.2015 15:54:01
6
4
Във затвора!!!!!
2.
уууууу!!!
13.11.2015 15:53:37
9
5
Cоциализма е болест на слабите народи. Ние се излекувахме. Свършено е с тези.
1.
*********
13.11.2015 15:47:27
1
2
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
СЗО зове: колбасите убиват както цигарите и азбеса СЗО зове: колбасите убиват както цигарите и азбеса Редовната консумация на кренвирши салами и бекон увеличава риска от рак според международни здравни анализи В София светкавично арестуваха гинеколога и съпругата му заради снимаща камера в кабинета. В Бургас кога? В София светкавично арестуваха гинеколога и съпругата му заради снимаща камера в кабинета. В Бургас кога? Засечени са кадри на пациентки по време на прегледи от 2024 г. в сайт за възрастни Несебър ще празнува любовта и виното с Веселин Маринов, Венамин и богата тридневна програма Несебър ще празнува любовта и виното с Веселин Маринов, Венамин и богата тридневна програма Ритуал за „Златна и сребърна сватба“, конкурс за най-добро вино и концерти с любими изпълнители превръщат 13–15 февруари в празник на чувствата край морето   Филип Кръстев вече е при Мъри Стоилов Филип Кръстев вече е при Мъри Стоилов Националът подсили Гьозтепе  Украинска певица се възмути от Виетнам: Пълно е с боклуци, има и много руснаци Украинска певица се възмути от Виетнам: Пълно е с боклуци, има и много руснаци Певицата написа в Threads, че пътуването ѝ до страната е било лош избор, въпреки че е имало някои положителни аспекти Защо 4 държави спорят вече половин век за тази необитаема скала насред океана Защо 4 държави спорят вече половин век за тази необитаема скала насред океана Малката скала Рокол е постоянен източник на конфликти между съседните държави в продължение на много години Тръмп: Отношенията ми с Китай и с президента Си са изключително добри Тръмп: Отношенията ми с Китай и с президента Си са изключително добри Китайският лидер акцентира върху Тайван, а Тръмп увери, че личните и дипломатическите им отношения са „изключително добри“ Георги Терзиев превърна тавана си в наркокухня, спипаха го с 320 грама пико, канабис и бучки екстази Георги Терзиев превърна тавана си в наркокухня, спипаха го с 320 грама пико, канабис и бучки екстази Мъжът е задържан за срок до 24 часа, иззети са множество прекурсори и съоръжения, служещи за производство на метамфетамин Персийският тутманик на баба Йоанна Персийският тутманик на баба Йоанна Запазена семейна рецепта с неповторим аромат и вкус, която искате да споделите Остри спорове в парламента заради ограниченията на изборните секции в чужбина Остри спорове в парламента заради ограниченията на изборните секции в чужбина БСП настоя, че държавата не бива да финансира вота на българите, живеещи постоянно в чужбина
Русия твърди, че може да превърне гълъбите в киборги, ще ги праща на разузнаване на фронта Русия твърди, че може да превърне гълъбите в киборги, ще ги праща на разузнаване на фронта Малки електроди се вмъкват през черепите на птиците и се свързват със стимулатор, монтиран на главите им, което позволява на операторите да ги направляват наляво или надясно чрез дистанционно управление 32-годишен е задържан за хвърлянето на граната в дома на Здравко Чолич в Белград  32-годишен е задържан за хвърлянето на граната в дома на Здравко Чолич в Белград  Единият заподозрян е арестуван, а втори се издирва след експлозията в дома на известния певецю Наследството на Карл Лагерфелд предизвика война, само котката "Шупет" е в безопасност Наследството на Карл Лагерфелд предизвика война, само котката "Шупет" е в безопасност Завещанието на легендарния немски дизайнер е оспорено от неизвестен ищец Прокуратурата претърси 8 адреса заради скритата камера в АГ кабинет Прокуратурата претърси 8 адреса заради скритата камера в АГ кабинет Министерство на здравеопазването вчера потвърди, че при проверка е установено наличието на камера в кабинета Скица на Рембранд се продаде на търг за 18 милиона долара в Ню Йорк Скица на Рембранд се продаде на търг за 18 милиона долара в Ню Йорк Само шест подобни рисунки на лъвове от холандския майстор са известни в света, а приходите от продажбата ще подкрепят опазването на диви котки "The Washington post" с драстични съкращения, за да оцелее - закри цялата спортна редакция, уволни десетки журналисти "The Washington post" с драстични съкращения, за да оцелее - закри цялата спортна редакция, уволни десетки журналисти Това е сериозен удар за вестника, известен в историята с разкритията си за аферата „Уотъргейт“  Масови евакуации и транспортен хаос в Испания и Португалия заради бурята „Леонардо" Масови евакуации и транспортен хаос в Испания и Португалия заради бурята „Леонардо" Над 3000 души са евакуирани в Андалусия, затворени са училища и железопътни линии, а властите предупреждават за риск от тежки наводнения и свлачища Киър Стармър призна: Знаех за връзката Манделсън - Епщайн при назначаването му Киър Стармър призна: Знаех за връзката Манделсън - Епщайн при назначаването му Премиерът е под натиск на бунт в Лейбъристката партия и обвинения в прикритие Ким Кардашиян и Луис Хамилтън навлизат в нов етап Ким Кардашиян и Луис Хамилтън навлизат в нов етап Риалити звездата и пилотът от Формула 1 прекарват все повече време заедно, твърдят източници на британския таблоид SUN И в Гърция ситуацията не е розова, домакинства се борят да свържат двата края И в Гърция ситуацията не е розова, домакинства се борят да свържат двата края Шест от всеки десет семейства остават без пари две седмици преди края на месеца
Зорница РУСИНОВА, Икономически съвет Зорница РУСИНОВА, Икономически съвет Цените се покачват и това притеснява хората
Виц на деня Виц на деня Двама мъже си говорят:
- Когато искам с*кс, само свирвам и тя идва...
- А, когато тя иска?
- Идва и ме пита "Свирна ли, или така ми се стори?"
Виц на деня Виц на деня - Тате, как се казва жена, която не я боли главата?
- Любовница, сине...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Много ергени мечтаят за красива, умна и грижовна съпруга. Много женени мъже мечтаят за същото.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори