Учителка се нуждае от 168 хиляди евро за лечение, ученици й помагат

Средства за лечението на Любомила Ангелова се събират чрез дарителски SMS с текст DMS LUSI на номер 17 777.
04 Ноември 2015, Сряда, 14:35 ч.
За Любомила Ангелова, която страда от левкемия, вече е намерен подходящ донор за костно-мозъчна трансплантация, но тя и приятелите й са успели да съберат само половината от средствата за операцията
Учителката по английски език в асеновградската професионална гимназия „Иван Асен II" Любомила Ангелова, се нуждае от 168 хиляди евро за животоспасяваща операция. Преди шест месеца животът й се преобръща, когато е диагностицирана с левкемия. Тя сподели пред камерата на бТВ, че отчаяна се е затворила в себе си, но нейните ученици са й върнали вярата в доброто. Те се превърнали в последната й надежда.
Децата от 9-ти „Б” клас са започнали благотворителна кампания за спасението на своята учителка. Те се обръщат с призив към всички хора да помогнат със средства за лечение на обичаната от всички Люси. За много от тях тя е не просто учител, но и техен приятел, който помага в трудните моменти.
„Изневиделица се случи всичко. Бяхме на екскурзия, чувствах се леко неразположена. Като се прибрахме, си направих изследвания… Беше точно по Великден. Като ми видяха изследванията, веднага ме изпратиха в Пловдив в хематологията и сложиха диагнозата”, разказва Ангелова.
„Като разбрах, не можех да повярвам. Беше много гадно…", споделя ученичката й Елена Богданова. Христо Йовев пък си спомня как учителката го е карала рано сутрин на училище със своята кола. Винаги ни е помагала, добавя той.
Вече са набавени повече от половината от нужните 168 хиляди евро за лечението на Ангелова в Германия. Намерен е подходящ донор за костно-мозъчна трансплантация, но всеки ден забавяне е критичен.
Средства за лечението на Любомила Ангелова се събират чрез дарителски SMS с текст DMS LUSI на номер 17 777.
В категории:
Лична драма








Зодиите, които удрят първи и си отмъщават жестоко
30/04/2025, Сряда 18:00
0

Няма да повярвате с каква двуметрова риба зарибиха река Тунджа
30/04/2025, Сряда 17:40
0

Важно! Обявиха кога влиза в сила зелената зона в Бургас
30/04/2025, Сряда 17:20
0

Тази зодия е най-рядката в света
30/04/2025, Сряда 17:00
0



Признаци на безсъние и сънна болест
30/04/2025, Сряда 16:24
0







Мъжете от тези зодии са склонни към изневяра
30/04/2025, Сряда 15:40
0

Вкъщи правим само стъргана мусака, става много по-бързо, а е още по-вкусна
30/04/2025, Сряда 15:20
0