Искам те в мен и до мен завинаги - пет сигурни начина да развалите една хубава връзка
30 Октомври 2015, Петък, 21:48 ч.
Чувството за собственост, което развиват партньорите, непременно отблъсква единия
Не, по принцип няма нищо лошо да имате някакви очаквания във връзката си, но само ако са реалистични. Защото ако очаквате твърде много, непосилно много от другия – ще се сблъскате с един куп разочарования и рано или късно един от двама ви няма да издържи – дали единият, защото не получава, каквото иска, или другият, защото от него искат невъзможни неща. Внимавайте, ето ги подводните камъни, които са сред най-честите причини за големите разочарования и краха в отношенията.
Мислите си, че в добрата връзка няма конфликти
Да очаквате, че връзката ви е перфектна и няма да се карате, не е реално. Защото истината е, че конфликтите се появяват във всяка връзка. Повтаряме, Всяка. Няма значение колко добре си живеят партньорите, рано или късно възниква ситуация, в която двамата няма да са на едно мнение и това няма да им се харесва. Да си мислите, че няма да се карате, означава да останете наранени и разочаровани, когато истината лъсне пред очите ви.
Половинката ви винаги трябва да разбира чувствата ви
Моля? А вие разбирате ли неговите? Отдавна се говори, повтаря и преповтаря – опорната точка на всяка добра връзка е откритата комуникация, в която партньорите си вярват и са спокойни, че могат да си споделят всичко. Под "всичко" се включва и това как се чувствате в тази или онази ситуация.
Двойките трябва винаги да са заедно
Не, това не е така и е адски нереално да го очаквате от половинката си. Най-добрите връзки са тези, при които двамата са запазили индивидуалността си, без другия да страда от това. Той има нужда да се занимава с неговите си мъжки работи, без да му мрънкате. А колкото и на вас да ви се иска да сте нонстоп заедно в началото на връзката ви, с времето ще настъпи един момент, в който отчаяно ще имате нужда да бъдете самостоятелна личност.
Веднъж "вречете" ли се, връзката е лесна за поддържане
Категорично не. И това е огромната грешка, която хората масово допускат. Те(и мъже, и жени) много често погрешно смятат, че щом вече сте си казали, че се обичате и имате сериозна връзка, да не говорим пък за брак, то значи половинката ви е в кърпа вързан и може да се отпуснете и да не си давате много зор. Нещата не стоят така. Връзката изисква много работа от страна и на двамата. Отношенията между двама души никога не са така лесни, както ги виждаме в романтичните филми. И ако очаквате да е супър-дупър-ийзи, не се учудвайте, че той току виж скоро изгубил интерес и се оказало, че не вие сте любовта на живота му.
В любовта няма нужда да казвате "Съжалявам"
Напротив, любовта и извинението вървят ръка за ръка. Винаги трябва да казвате "Съжалявам", когато сбъркате, защото това е човекът, с когото споделяте живота си. Ако не се извините на него, ако не сте склонни да помогнете за неговия душевен комфорт, като се осмелите да признаете грешката си, за кого тогава пестите извиненията си?/beu.bg
В категории:
Животът
София ще разполага с 1,523 млрд. евро до приемането на бюджета за 2026 г.
Заподозреният за тройната трагедия в Угърчин сменял два пъти дрехите си
Беларус обвини външни сили в опит да я въвлекат във войната в Украйна
Голям астероид преминава близо до Земята в събота
Над дузина медали от международни турнири за СК "Бушидо"-Несебър
От Chambao до Hells Kitchen: какво не бива да пропускаш в Бургас до края на юни
Промени: Трудовият стаж вече ще се изчислява по часове, а не по дни
Румъния направи първа крачка към закон за обединение с Молдова
България остава сред най-евтините държави в Европа... според европейците
Гърция върна на Египет древни статуетки, открити случайно в контейнер за боклук в Атина
ДАРА ще участва в кампания на Министерството на туризма за представяне на България пред света
Айтоският стрелец Иван Георгиев спечели бронз на националния турнир - влезе във финалната шестица за състава на България

Те не са в 1 клас!
Не е въпроса дали се разбира!
какво сгрешено има в правописа???