Георги Първанов обяви съюз между АБВ и БДЦ в парламента, началото е поставено в Сунгурларе
След като заедно подкрепят кандидата за кмет Георги Кенов в Сунгурларе, Стефан Кенов и Георги Първанов погледнаха в една посока и в парламента
20 Октомври 2015, Вторник, 19:00 ч.
Автор: Флагман.бг, снимка Евгения ДЖАМБАЗОВААко ние сме заедно наистина бихме могли да респектираме голяма част от парламентарните групи, каза президентът
Лидерът на АБВ Георги Първанов обяви, че се поставя началото на съюз с БДЦ в парламента. Това стана ясно днес при посещението му в Сунгурларе, където той пристигна, за да подкрепи кандидата за нов мандат Георги Кенов, издигнат от БДЦ, чийто съпредседател е Стефан Кенов.
„Впечатлен съм от еднопосочното действие и добро взаимодействие между групите на АБВ и БДЦ в парламента. Това е едно модерно партньорство, знаете, че когато става дума за коалиционна политика, за култура на политиката, имам претенциите да зная кога да си позволя да прогнозирам няколко стъпки напред. При нас има воля това да прерасне в политическо взаимодействие, публично огласено в един своеобразен политически съюз, защото 2 е повече от 1. Ако ние сме заедно, наистина бихме могли да респектираме голяма част от парламентарните групи, дори и от мнозинството. Ние слагаме началото тук на едно взаимодействие, ако стане и в парламента, би могло да роди една нова перспективна сила. Заявявам, че когато става дума за подкрепа в социалната сфера, така както най-добрия министър на това правителствато Ивайло Калфин, е помагал до сега, така и за в бъдеще ангажиментите му ще се запазят, развият и разширят, защото Сунгурларе заслужава това”, каза Първанов.
Стефан Кенов заяви, че в 43-тото Народно събрание може би няма две по-близки политически партии от тези на АБВ и БДЦ. „Ако сравните гласуванията на тези две групи ще видите, че те почти се припокриват. Може да имаме малки различия, но винаги сме уверени с колегите от АБВ, че заемаме страната на българските граждани. Радвам се, че центристите и левите можаха да намерят общ път за Община Сунгурларе”, заяви съпредседателят на БДЦ Стефан Кенов.
Какви послания отправиха лидерите на АБВ и на БДЦ в Сунгурларе и как кметът Георги Кенов ще управлява през следващите 4 години – очаквайте
В категории:
Политика
Краят на август сбъдва стара мечта на две зодии
Емили Тротинетката показа новия си любим от Истанбул: Казва се Танк
Ограничават движението по АМ "Тракия" към Бургас на 6 август
Слънчевото затъмнение на 12 август отваря нов път пред 5 зодии
Шокиращо: Син държал тялото на баща си във фризер 2 години и половина заради пенсията
Държавата затяга контрола: Треньорите вече упражняват регулирана професия
Парламентът заделя над 1 млн. евро за самолетни билети, в списъка е и Москва
Екшън: Мъж бяга от полицията със самоделно електрическо бъги (СНИМКА)
Германия губи работниците от Източна Европа: 45 000 повече си тръгнаха
Пленерът „Добротворци“ в Поморие събра над 3500 евро за деца в нужда
Родители след първите профилактични прегледи в Детската болница: Бургас се гордее с вас!
Пилот на "Малайзия Еърлайнс" заловен със 70 114 таблетки екстази след полет
