×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Детелин Лилов: Най-важни са хората и техните малки потребности


Детелин Лилов: Най-важни са хората и техните малки потребности
Детелин Лилов
19 Октомври 2015, Понеделник, 10:54 ч.

Ще се опитаме да направим детските градини в града безплатни, каза кандидатът за общински съветник от БДЦ в Поморие



Детелин Лилов е роден на 13 октомври 1975 година в гр. Поморие. Завършил е Електротехникума в Монтана, специалност  „Ел.обзавеждане и оборудване на промишлени предприятия“. Живее и работи в Поморие. Развива частен бизнес в сферата на търговията. През мандат 2011-2015 г. е общински съветник, председател на комисията по туризъм, търговия, спорт, младежки дейности и основни поминъци.Семеен, с две деца.
Детелин Лилов е кандидат за общински съветник в Поморие от листата на Български демократичен център.


- Г-н Лилов, след 4-годишен опит в Общинския съвет на Поморие какви приоритети ще очертаете за следващия мандат?

- В центъра на нашето внимание са  хората и техните малки потребности, защото за нас малки проблеми няма. Няколко са стъпките, които спешно трябва да предприемем.
Ще се опитаме да направим детските градини в града безплатни. Мисля, че при по-добре балансиран бюджет на общината, това може да се случи.
Искаме да осигурим и еднократни финансови помощи за млади семейства, които раждат децата си в града.
Надяваме се да получим широка подкрепа и на идеята в града да бъдат създадени профилирани спортни паралелки - няколко вида спорт да бъдат включени като  свободно избираеми предмети в учебната програма. Така ще осигурим необходимото движение на нашите деца, а и ще дадем възможност за откриване на спортните им заложби. Ще предложим в началото на учебната година да се прави анкета с родителите, в която да се посочва с какъв спорт биха желали да се занимава детето им.

- Кои проблеми определяте като първостепенни за решаване в областта на образованието?

- Спешни мерки трябва да се вземат в образователната система по селата. В много от тях има смесени паралелки, където учат едновременно 5, 6 и 7 клас. Нашата идея е на едно или две училища да се отпусне субсидия и в тях да се събират децата от смесените паралелки. Окрупняването ще даде възможност за обособяване на отделни паралелки на петокласници, шестокласници и седмокласници и ще осигури по-добро качество на обучението. За улеснение на родителите, предвиждаме целодневни занимания. Осигуряване на безплатен превоз е първата стъпка.
Друго наше предложение е създаване филиал на висше учебно заведение в Поморие в областта на туризма. Ние сме туристически град и тук се усеща недостиг на такива кадри.  Има гимназия по туризъм, но след като завършат, младите хора не остават в града.  Ако имат възможност да продължат образованието си в Поморие, може би ще решим проблема с кадрите и ще задържим младежите тук. Един от вариантите е отпускане на стипендии от бизнеса, срещу които студентите след завършването си остават на работа в съответната фирма.
В  Поморие, трети по големина морски  град след Варна и Бургас, това може да се реализира, защото има база за развитие. Основният поминък в града е туризмът и ние сме длъжни да работим  в тази област.

- Как ще осъществите реален икономически растеж?

- Можем да  помогнем на бизнеса чрез данъчни облекчения.  Намаляването на административната тежест вече е направено на 60-70%, а с прилагането на система Архимед времето за обработка на документи се съкрати, няма деление на „наши” и „ваши”. 
С всяка изминала година Поморие се посещава от все повече туристи, но платежоспособността им намалява и бизнесът реализира по-малки печалби. 
За да има пресечна точка между бизнеса и общината, местните данъци и такси трябва да бъдат намалени. Общинският съвет може да вземе решение и за намаляване наемите на общинските терени и сгради. Въпросът бе дискутиран с хотелиери и ресторантьори. Досега проблемът не беше решен заради пасива, който заварихме в общината - 9-10 млн.  лв. неразплатени сметки и задължения.  Този недостиг общината можеше да компенсира само от данъците. Сега, благодарение на хората, които си плащат данъците, пасиви няма. Формулата трябва да е следната: това, което общината получава от бизнеса и от хората, трябва да го реинвестира.
Бизнесът трябва да е наясно, че общината не взима пари за себе си, а ги влага обратно в инфраструктура,  задоволява потребностите на града и подобрява качеството на живот. По този начин тя дава възможност и за бизнес, за начин на препитание. Сега помещения, които от години не са били използвани, стават търсени и атрактивни.

- Каква оценка ще дадете на работата Общинския съвет през изминалия мандат?

- Бяхме позитивни и градивни. Разбира се, имахме дребни спорове и несъгласия, но те се изглаждаха в процеса на работа. Като цяло Общинският съвет беше конструктивен, от много години такова разбирателство в него е нямало. За четири години направихме толкова, колкото не са успели  за 12 години преди нас - улици, паркинги, алеята, която свързва стария и новия град и която хората чакаха от 30 години и др. Поморие наистина се промени.
Смятам,че най-важното е в Общинския съвет да има приемственост. Това, което ние сме градили, да бъде  надградено от хората след нас. Защото направеното остава за децата ни.
Ние не можахме да свършим всичко. Надявам се през следващите четири години да успея да реализирам идеите, които споделих с вас. За мен те са най-важните.

В категории: Поморие


4
Коментара
Флагман.БГ Огромна драма в "Ергенът" Огромна драма в "Ергенът" 30/04/2025, Сряда 08:33 0
Отиде си голям рокаджия
Отиде си голям рокаджия 30/04/2025, Сряда 08:00 1
Флагман.БГ Взе награда от 20 бона Взе награда от 20 бона 29/04/2025, Вторник 22:00 0
Флагман.БГ На десния си крак носи бижута за... На десния си крак носи бижута за... 29/04/2025, Вторник 21:03 2
Големи проблеми с водата в...
Големи проблеми с водата в... 29/04/2025, Вторник 20:40 0
Млада жена нападна полицаи
Млада жена нападна полицаи 29/04/2025, Вторник 20:00 1
4
Коментара по темата
4.
Данъците
20.10.2015 12:33:57
0
2
Защо не свалихте данъците когато покрихте дупката от предишното управление. Я кажи ти на колко дистрибутори дължиш пари, колко наема остана да плащаш за магазина на центъра. Това са казва измамник да говори за морал.
3.
Възмутен от тъпотията Детелинова
19.10.2015 21:02:39
0
3
Честит ви университет в Поморие, Детелин ще го стопанисва! То млади не останаха в страната, а по университети на глава от населението сме на първо място и без да има такъв в Поморие.
2.
Местен
19.10.2015 15:53:38
0
6
Детелинчо всичко до което си се докоснал е фалирало,а ония баничар също много пъти се е провалил. Следващите 4 години си стойте вкъщи да не фалира Поморие . А за комисията по търговия дадохте всичко на наши и ваши. Вземи се скрий някъде че вашите далаверки скоро ще излязат наяве.
1.
????
19.10.2015 14:50:57
0
4
и за какво да им се намалят данъците на тези хотелиери и ресторантьори, като техните цени за услугите все павече растат
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Републиканският път Ямбол-Средец е в критично състояние! Готви се протест Републиканският път Ямбол-Средец е в критично състояние! Готви се протест "Търпението на хората се изчерпа", каза кметът на село Войника Мария Георгиева   Топло време в София, по Черноморието не чак толкова Топло време в София, по Черноморието не чак толкова Слънчев ден като цяло в страната 800 лева за 5 километра: Фирма за пътна помощ ужили 18-годишно момче след тежка катастрофа 800 лева за 5 километра: Фирма за пътна помощ ужили 18-годишно момче след тежка катастрофа Лелята на младежа разказа за скандална схема   Тоби се огъна пред напористия Владов, обеща му вечеря за двама Тоби се огъна пред напористия Владов, обеща му вечеря за двама Отстраненият от шоуто готвач се появи на вечерната резервация с цветя и любовно послание Добра новина за България! Беларуските туристи се завръщат в морските ни курорти Добра новина за България! Беларуските туристи се завръщат в морските ни курорти Вече са договорени първите групи и стартираха резервациите за организираните пътувания Взе награда от 20 бона Взе награда от 20 бона Добрин не завоюва колата от Турнирите, но получи награда за атрактивност Световен шампион пристига в Бургас Световен шампион пристига в Бургас Нафтата със силен трансфер Токът на Иберийския полуостров спрял заради фотоволтаици Токът на Иберийския полуостров спрял заради фотоволтаици 60% дял на ВЕИ в мощностния баланс е критичен, поясни енергийният експерт Иван Хиновски Жечо Станков: Енергийната ни система е добре защитена от удар като този в Испания Жечо Станков: Енергийната ни система е добре защитена от удар като този в Испания Той сподели, че се съмнява кибератака да е причината за аварията на Иберийския полуостров, заради която няколко държави останаха без ток Големи проблеми с водата в... Големи проблеми с водата в... Хората във врачанско село бедстват
Доналд Тръмп: Целият свят се смееше на САЩ Доналд Тръмп: Целият свят се смееше на САЩ Лидерът на републиканците изрази тежко мнение за Байдън Трима убити и много ранени при стрелба в Швеция, спряха и влаковете Трима убити и много ранени при стрелба в Швеция, спряха и влаковете Терористът е избягал със скутер Медведев отсече: Русия и САЩ са... Медведев отсече: Русия и САЩ са... Политикът счита, че няма да има крайно изостряне на отношенията между Москва и Вашингтон Драмата с тока не спря Григор Димитров Драмата с тока не спря Григор Димитров Българинът победи чисто великобританец Тръмп си призна: Управлявам САЩ и света Тръмп си призна: Управлявам САЩ и света Знаете ли, това, което правя, е изключително сериозно, заяви президентът на САЩ Енергиен експерт посочи как Испания можеше да избегне кризата с тока и намеси България Енергиен експерт посочи как Испания можеше да избегне кризата с тока и намеси България "Европа трябва да защитава физичната среда, но и мрежовата", каза пък специалистът по киберсигурност Ясен Такев Почина Ирина Мутафчиева Почина Ирина Мутафчиева Тя е автор на множество публикации в централния периодичен печат и в специализирани издания А ако токът спре в такъв момент? А ако токът спре в такъв момент? Хаосът в Испания можеше да е още по-голям Най-малко 26 души загинаха при експлозия Най-малко 26 души загинаха при експлозия Починали са и деца В Мадрид тече грандиозно изкупуване на... В Мадрид тече грандиозно изкупуване на... По неволя: Транзисторите се връщат на мода
Володимир Зеленски, президент на Украйна Володимир Зеленски, президент на Украйна Ние ценим живота на хората, а не парадите Виц на деня Виц на деня Тя разбра, че трябва да си обръсне краката, когато Той я погали и каза:
- Шаро, махай се!
Виц на деня Виц на деня - Като малък исках да стана гробар...
- Защо?
- Спокойна работа, клиентите не се оплакват.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Село - място, където кокошките ходят сурови по улиците.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори