Валери Симеонов: Не сме убедени в независимостта на Константин Пенчев
17 Септември 2015, Четвъртък, 21:04 ч.
Имаше случаи, в които на няколко пъти си променяше позицията, посочи съпредседателят на НФСБ
Няма логика да подкрепим кандидатурата на Константин Пенчев, след като не сме убедени в неговата независимост. Това заяви в предаването „Лице в лице” по bTV лидерът на НФСБ и съпредседател на Патриотичния фронт Валери Симеонов, коментирайки решението на Фронта да не подкрепи предложението на ГЕРБ за конституционен съдия и да издигне свой кандидат в лицето на Михаил Кожарев.
„Нашата преценка за г-н Константин Пенечев не е достатъчно ласкава. Имаше случаи, в които на няколко пъти си променяше позицията. В началото беше от НДСВ, след това добре се сработи с ГЕРБ”, посочи той.
„Михаил Кожарев е безспорен патриот. Постарахме се да намерим подходяща кандидатура и се спряхме на него”, каза още Симеонов.
Той коментира и отказа на ПФ да подкрепи антикорупционния закон на вицепремиера Меглена Кунева. „Този закон не беше приет от нас, защото беше калпав. Абсолютно калпав е: с неговите клаузи, с неговите членове, които предполагат анонимно разследване. Законът не трябва да бъде връщане в мракобесието”, подчерта той.
„На заседание на комисия сме предложили много текстове. Те не приеха и буквичка от тях. Просто упорито си го бутат напред”, каза още депутатът. /БЛИЦ/
В категории:
Политика








Зодиите, които удрят първи и си отмъщават жестоко
30/04/2025, Сряда 18:00
0

Няма да повярвате с каква двуметрова риба зарибиха река Тунджа
30/04/2025, Сряда 17:40
0

Важно! Обявиха кога влиза в сила зелената зона в Бургас
30/04/2025, Сряда 17:20
0

Тази зодия е най-рядката в света
30/04/2025, Сряда 17:00
0



Признаци на безсъние и сънна болест
30/04/2025, Сряда 16:24
0







Мъжете от тези зодии са склонни към изневяра
30/04/2025, Сряда 15:40
0

Вкъщи правим само стъргана мусака, става много по-бързо, а е още по-вкусна
30/04/2025, Сряда 15:20
0