Хитър бургазлия инсценира обир, за да скрие загуба на служебни пари
Полицаите разкрили измамата след близо едноседмично разследване
Ключови думи:
инсценировка, кражба, обир, служебни пари, полиция, разследване, заблуда, Бургас, Флагман
25 Август 2015, Вторник, 20:21 ч.
Автор: Флагман.бгИлчо А. загубил близо 10 000 лв.
66-годишен бургазлия изфабрикува обир, за да заблуди ченгетата и своя работодател, след като изгуби 7 300 лв. служебни пари. На 16-ти август Илчо А. се обадил в полицията, за да сигнализира за кражба от квартирата му на ул. „Сливница” 5.Възрастният мъж разиграл сцена, на която може да завидят и най-добрите сценаристи на криминални филми в Холивуд. Той обърнал жилището с „краката нагоре”, за да изглежда, че е тарашено от крадци. Дори подхвърлил улики, с които се надявал да заблуди разследващите, научи Флагман.БГ от отлично осведомени източници.
Всичко било толкова добре подготвено, че на криминалистите им била необходима близо седмица, преди да разкрият инсценировката.
Оказало се, че Илчо нямал никаква представа къде и кога може да е загубил оборотните пари. Сега освен, че ще трябва да връща сериозната сума, бургазлията по всяка вероятност ще остане и без работа. Грози го и наказание за заблуждаване на разследващите.
В категории:
Крими
Независимият културен сектор под силен финансов натиск, заради забавените плащания по ПВУ
Фатих Бирол: Светът е в енергийна криза, по-тежка от шоковете през 70-те
Почина бившият премиер на Франция Лионел Жоспен
Пътната помощ излиза на протест на АМ "Тракия "заради съмнения за непрозрачни разходи
Последната седмица на март ще бъде неочаквана добра за 5 зодиакални знаци
Седем от осем деца, които са с морбили са без ваксина
Повишаването на цените при основните храни влияе на семейния бюджет и все повече хора свиват покупките
Тутманик, който се къса на конци - рецепта стъпка по стъпка
Лора Христова се завръща в България след историческия бронз в Милано-Кортина
24 часа остават до изтичането на срока на Тръмп към Иран за Ормузкия пролив
Самолет се удари в пожарен автомобил на летище Ла Гуардия в Ню Йорк
Washington Post: Унгария е предавала чувствителна информация на Русия от срещи на Съвета на ЕС
