КЗП започва свирепи проверки по морето, засяда в Бургас, Слънчев бряг, Приморско и Китен
21 Юни 2015, Неделя, 20:48 ч.
Ще се проверяват алкохола, храната, категоризацията и достъпът на инвалиди до заведенията
Комисията за защита на потребителите (КЗП) започва масови проверки в заведенията с нощен режим на работа по морето. Акцентът ще бъде качеството на предлаганите спиртни напитки и храни. Това обяви председателят на контролния орган Димитър Маргаритов при официалното откриване на приемните по Черноморието за сезона Лято 2015 днес в к.к. „Слънчев бряг".
Друг акцент в контролната дейност на КЗП това лято ще бъде стриктното спазване на изискването на закона за осигуряване на безпрепятствен достъп на хората с увреждания в туристическите обекти – посочи Маргаритов.
От началото на сезона текат проверки за категоризацията и съответствието на предлаганите услуги с дадената категория на заведенията, разположени на територията на Черноморието. Проверките ще продължат до края на сезона.
Маргаритов припомни, че КЗП ще има постоянни приемни по морето във Варна, Бургас, к.к. „Слънчев бряг", Созопол, Приморско, к.к."Златни пясъци" и к.к. „Албена".
Той добави, че периодично ще работят временни открити офиси в Китен, Царево и Обзор, като така ще бъде обхваната максимално територията на почиващите по Българското Черноморие. На място туристите ще имат възможност да получат информационни материали за своите права, да получат консултация от експерт или да подадат сигнал за евентуални нарушения.
„Според мен най-важна е информираността и тя е първата крачка към по-голямата осведоменост на потребителите, че имат права и възможност да ги реализират. Радвам се, че години след като г-жа Меглена Кунева заговори за потребителска защита, България достигна нивото на останалите европейски държави в това отношение. Тези приемни на КЗП допринасят за по-голямата информираност." – заяви заместник-министърът на икономиката Даниела Везиева./pik.bg
В категории:
Бизнес
Русия преминава към нов модел на висше образование
Везенков наказа бившия си отбор
Църквата отбелязва много важен празник
Лудогорец продължава в Европа през пролетта, "орлите" победиха французи в ключов мач
Обилни дъждове блокираха два пътни участъка
Рецидивист опита да изнасили жена в магазин
Кралят на Дания ще посети Гренландия
Лъвовете ще усетят огромно облекчение на 30 януари - съдбата им поднася приятна изненада
Страховитите предсказания на Нострадамус за 2026-а
В Бундестага към Мерц: Обади се на Путин веднага
По 140 удара с камшик заради извънбрачна връзка, закъса и полицай
Росен Плевнелиев стана монархист и скастри Румен Радев, че е абдикирал
