Герман Костин пречукал цяло село в Афганистан заради ранен приятел
12 Май 2015, Сряда, 01:19 ч.
Експертиза показала, че Никита е убит 5 дни преди намирането му
Задържаният за убийството на детето в куфара Герман Костин се хвалил пред познати, че когато бил командос в Афганистан, наредил да бъде избито цяло село. Причината била раняването на негов боен другар. За този момент от биографията на 51-годишния московчанин се разбра в нощта срещу вторник в Софийския градски съд, където се гледаше делото за мярката му за неотклонение. Същия ден - 11 май, Костин имаше рожден ден.
“Ужасно съжалявам, че за такова трагично събитие трябва да разсъждавам на рождения ден на задържан гражданин”, каза съдия Мими Петрова. Пет минути след полунощ тя го остави в ареста, съобщава "24 часа".
Делото започна в 22 ч, след като адвокатката му Капка Гиргинова чете близо 9 часа 10-те тома с доказателства срещу него. Той бе доведен в зала 11 на Съдебната палата при засилени мерки за сигурност.
Руснакът бе обвинен, че между 8 и 10 февруари е убил 5-годишния Никита Плотников. Детето починало от механична асфикция, причинена от притискане на гърлото и устата. После го напъхал в куфар, който изхвърлил край Пасарел.
Бившият военен е заподозрян и за смъртта на майката на детето - Анна Леонтиева от град Перм, чиито останки бяха намерени край Приморско в началото на март.
Прокуратурата му повдигна обвинение за убийството на детето в петък, след като ДНК анализ показа, че има биологични следи от Костин по синята кърпа, с която било увито телцето на детето.
“Вие сте бивш военен, били ли сте в Афганистан, вярно ли е, че сте заповядали да убият цяло село?", попита съдия Петрова. Още в началото на делото тя засипа Костин с куп въпроси. “Не е вярно, никога не е имало такъв случай”, отрече той. Съдия Петрова се поинтересува и дали може да разглобява пистолет “Макаров” за 3 секунди, както твърди друг негов приятел, също свидетел. Костин отрече, като каза, че военен е бил преди 30 г.
В категории:
Крими








Ето защо го връщат в “Игри на волята”
01/05/2025, Четвъртък 22:00
2

Мериш по 3 супени лъжици от всичко и накрая заливаш с мляко – бърз и сочен сладкиш за 20 минути
01/05/2025, Четвъртък 21:40
0

Настъпи времето на 2 зодии – от 1 май ги очаква безпрецедентна трансформация
01/05/2025, Четвъртък 21:20
0

Търговци с мрачна прогноза, задава се нов удар по джоба
01/05/2025, Четвъртък 21:00
2



Имах малко останал козунак и спретнах тази вкусна торта с ягоди
01/05/2025, Четвъртък 20:40
0



Важно: Това са най-търсените професии и умения у нас
01/05/2025, Четвъртък 19:59
2

Взех няколко топчета черен пипер и ги хвърлих в прането в пералнята, резултатът беше изумителен
01/05/2025, Четвъртък 19:40
2

Толкова проста тайна прави тази баница най-апетитната
01/05/2025, Четвъртък 19:21
0

Вчера започна ерата на изобилието за 3 зодиакални знака
01/05/2025, Четвъртък 19:00
0
ако не бяха тея "прости" руснаци сега ти щеше да се казваш мюмюн