Таксиджии пропищяха, че нямат стоянки в Бургас, търсят им места край БСУ и в ж.к. „Славейков”
Такситата на бул. "Тракия" в ж.к. "Славейков" ще бъдат преместени, заради ремонта за бъдещата бърза автобусна линия
28 Февруари 2015, Събота, 12:03 ч.
Автор: Флагман.бгНе можем постоянно да обикаляме улиците, крайно недостатъчни са пиаците, ядосват се шофьори
Таксиметрови шофьори пропищяха, че стоянките им в Бургас били крайно недостатъчни, за да удовлетворят нуждите на всички автомобили. С ремонтите съвсем ни оставиха без места , а ние не можем постоянно да сме в движение и да обикаляме улиците, оплака се водач пред Флагман.бг.
Общинска администрация трябва да предложи на Експертния съвет по устройство на територията подходящи места за стоянки в района на БСУ и край парка в ж.к. „Славейков”, тъй като досегашните не могат да бъдат използвани, поради ремонтите по проекта за интегриран градски транспорт. По този въпрос е внесена докладна записка в местния парламент от общинския съветник от ГЕРБ Димитринка Буланова.
Досега на тези места са можели да спират 15 автомобила. „По всяка вероятно за тях ще остане сегашната спирка на 211 край Бургаския свободен университет, а в ж.к. „Славейков” ще имат места по-навътре в междублоковите пространства”, каза Буланова.
Същевременно обаче жители на ж.к. Братя Миладинови заявиха, че ежедневно наблюдават нахални таксиметрови шофьори, които остават празна стоянката край блока ул. Вардар 1, а се струпват встрани, като се опитват да обхванат потока от хора край цветарските магазинчета.
„Защо им ги отреждат тези стоянки, когато стоят неизползвани?”, ядосват се хората.
Вижте къде са определените места за стоянки на таксита в Бургас:
![]()
|
В категории:
Бургас
Подпалиха дипломатически автомобили на българското посолство в Скопие
21-годишната Мария загина при бънджи скок от мост, забравиха да й сложат въже
Европейската комисия предупреждава: Пазете се от онлайн измами и фалшиви отзиви
Международният футболен турнир за купата "Созопол-Царево 2026" започна с елитни младежки отбори
Аз ще бъда най-отпред: Пеевски разсея слуховете за оттегляне и проведе чистка в ДПС
Община Несебър разширява образователната инфраструктура и подкрепя модерни иновации в професионалното обучение
Ипотечните лихви у нас се покачват до 3,5% след решението на ЕЦБ
16 ковчега за 10 дни: Черната статистика по пътищата, която МВР не може да скрие с пиар акции
Дизелът падна до 1.59 евро за литър
Най-дългото лятно събитие идва в Бургас: Boom Summer Fest събира над 400 артисти и инфлуенсъри
Фестивалът Етносфера продължава с Ден на ромската култура
България посрещна водещите германски туроператори и туристически компании на форума „Изживей България“ (Erlebe Bulgarien)




Ти да не си мелез между ялова вещица и скопен дявол, бе БОКЛУК
За бакшишите,не знам,но ти си не само тъп,прост и ограничен,но и стадаш от мозъчна недостатъчност.
Тъпи пишлигари ,като тебе не могат да дават оценки на цял един бранш,от който и хал хабер си нямат.
Между другото,погледнато от твоя гледна точка у нас няма работа и за - супермаркетите,кафенетата,ресторантите,адвокатите,сергиите,парфюмериите и т.н.ЗАЩОТО ВСИЧКИ СА МНОГОООООООООООООООО/
НО НАЙ-МНОГО Е ПРОСТОТИЯТА В ДЪРЖАВАТА........ГЛУПАКО