Шок! Ще лекуват рак с...аспирин
18 Януари 2015, Неделя, 21:22 ч.
Лекари предричат пълното изцеление и изчезване на болестта след 30 години
Британски учени прогнозират, че към 2050 година хората ще спрат да умират от рак.
Този резултат ще бъде постигнат благодарение на развитието на медицината, създаването на нови лекарства и технологии за лечението на онкологичните заболявания.
Отделно от това голямо внимание ще се отделя на профилактиката срещу рака. При това става дума не само за здравословен начин на живот, но и за лекарствата. Например, аспиринът е способен да намали развитието на рака. Коментира Джек Кузик, авторът на прогнозата: "Оскоро предписвам на пациентите над 40-годишна възраст аспирин като профилактика на раковите тумори. Става дума за малки дози. Това ще позволи да се избегне развитието на раковите клетки в организма на човека в най-уязвимия му период - от 50 до 65 години".
Известно е още, че аспиринът предотвратява болести на сърцето и инсулти, пише БГНЕС. Приемането на аспирин в малки дози в продължение на 15 години гарантира спад на риска от болести със 7-9%, а на риска от преждевременна смърт с 4% процента.
В категории:
Здраве
Ченгета от РУ-Малко Търново спипаха дрогиран шофьор край село Извор
Един от изпълнителите на „А дано, ама надали“ навършва 38 години
Пътят, по който можеш да поемеш, ако си студент или млад творец с дух на предприемач
Нямаме никакви сили повече да се борим - съобщение до майката на собственика преди трагедията в хижа „Петрохан“
Кметът Николай Димитров представи стратегията за туризма като основа за устойчивото развитие на Несебър
Уроци за хигиена хранене и отношения влизат в училище
Дубайски "принц" отмъкна 2,5 млн долара от румънска бизнесдама, ето как я оплете в мрежите си
Бургас посреща елита на шаха за 17-ия турнир „Купа Янко Гюзелев“
ДПС Ново начало изпрати изцяло женска делегация на консултациите при Илияна Йотова
МВР тотално е проспало случващото се около хижа "Петрохан", смята топ криминалистът Ботьо Ботев
22-годишна увисна във въздуха и получи сърдечен арест
Български град завря заради освободен педофил
