Жълт код в цялата страната заради сняг, поледици и бурен вятър
29 Декември 2014, Понеделник, 09:52 ч.
От Агенция пътна инфраструктура предупреждават шофьорите да тръгват на път само с подходящи гуми, да карат със съобразена скорост и повишено внимание
Сняг и силен вятър се очакват днес у нас. В столицата цяла нощ валя. Рано тази сутрин движението бе силно затруднено заради непочистени улици, съобщава БНТ.Жълт код заради сняг, поледици и снегонавявания е обявен на територията на цялата страна. Очаква се силен до бурен вятър от запад – северозапад с пориви до 20-25 метра в секунда. Предвиждат се виелици.
От Агенция пътна инфраструктура предупреждават шофьорите да
тръгват на път само с подходящи гуми, да карат със съобразена скорост и повишено внимание. Снегопочистващите фирми в цялата страна работят на 24-часов режим. Всички граждани могат да получават актуална информация за пътната обстановка на горещия телефон на сайта на агенцията.Снежна остава обстановката в почти цялата страна. В крайните западни и в централните райони на страната валежите са от сняг, а в източните части вали дъжд, който постепенно също ще преминава в сняг. Температурите в момента са в интервала от -2 градуса на северозапад до +9 в крайните източни части.
В категории:
Пътна обстановка
Двaмa нoви милиapдepи ce "paждaт" вceĸи дeн
Променливо време в страната с предиобедно слънце и следобедни летни порои
Випуск 2026 на Гимназията по туризъм в Слънчев бряг получи дипломите си
Випуск 2026 на Гимназията по туризъм в Слънчев бряг получи дипломите си
Промени в диетата и физическа активност помагат за трайно понижаване на нивата на холестерола
GPS подведе български шофьор и блокира центъра на Кавала, лепнаха му скъпа глоба
71 зрелостници от най-голямото училище в Несебър получиха дипломите си
Учени коригираха възрастта на най-стария метеоритен кратер на Земята
Остров Света Анастасия се превръща в театрална сцена – смехът е гарантиран
Тръмп открива 16-дневните чествания за 250 години от създаването на САЩ
Предполагаемият убиец от Угърчин излязъл от затвора преди дни
Черна гора шокира туристите с плажни цени от 240 евро на ден
