БСП не мисли за правителство, различията с ГЕРБ са непреодолими
БСП е алтернатива на ГЕРБ. Различията ни са прекалено големи, за да може да се говори за възможна коалиция, каза Жельо Бойчев.
06 Октомври 2014, Понеделник, 13:55 ч.
Според Жельо Бойчев, избирателят иска да види не безпринципни коалиции, а обединение. Янаки Стоилов пък прогнозира големи изпитания и за партията, и за държавата
БСП е в много тежка ситуация заради рекордно ниската подкрепа от българските избиратели, но тя е алтернатива на ГЕРБ. Прекалено лош е резултатът, за да мислим обаче за правителство. Това каза Жельо Бойчев от БСП в „Здравей, България“.
Според него различията с ГЕРБ са прекалено големи, за да може да се каже дали е възможно двете партии да управляват заедно страната. Той даде пример със споровете за бюджета. Партията на Бойко Борисов смята, че актуализацията е неизбежна, докато от левицата са на коренно противоположната позиция.
„При тези осем партии в парламента ще е много трудно оттук нататък да се постигне съгласие по каквото и да е законодателно решение. Всички политици трябва да си направят извод от това, което се случи на тези избори. Подобен тип политическо говорене и конфронтация ни довеждат до такава ситуация като днешната, в която няма откъде да започнем разговора”, каза още Жельо Бойчев.
В „Денят започва” по БНТ пък заместник-председателят на НС на БСП Янаки Стоилов призна, че БСП е постигнала най-лошия резултат от всички избори проведени през последните 25 години. Силно е накърнено доверието към БСП и това поставя на изпитание и партията, и страната, коментира той.„Проблемът не е толкова в подреждането, а в това, че ние загубихме около половината от хората, които гласуваха за нас преди година и половина. Резултатите от евроизборите бяха неблагоприятни, но бяха в границите, които обикновено се получават на такива избори поради по-ниския интерес. БСП е стигнала до границата от около половин милион избиратели, което е критично за партията. Явно гражданите са гласували по такъв начин, за да покажат, че БСП не е изпълнила своята роля на мандатоносител“, каза още Стоилов.
В категории:
Политика
Певецът Коцето каза "не" на алкохола
Линдзи Вон съобщи колко тежка е контузията й
Известна водеща е в шок, отвлякоха майка й
Международен скандал: Нашенец предложи 120 евро подкуп на чужди граничари
Ужас в час: 14-годишен наръга госпожата, тя бере душа в болница
10 мъже обвинени в изнасилване на 5-годишно дете, може да изгният в затвора
Взривиха къщата на "турбо" легендата Здравко Чолич - вижте първата му реакция
Фурията Кукурея с добри думи за България въпреки общото 7:0
Задържаха българи, изтезавали животни
Конфликтът Златева - ЦСКА съсипва борбата: класиранията говорят
20-годишна получи 85 предложения за брак в рамките на ден
Ученици от бургаското Механо сложиха десетки училища в малкия си джоб, в Топ 3 са на престижен конкурс
