×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • През август се очакват жеги до 44 градуса, а след това рязко захлаждане и бури
  • Разработват нови инфрачервени колани за по-висока пътна безопасност
  • От 2027 г. пенсионните фондове влизат в инфраструктурни проекти и стартъпи
  • Започна ремонт на отводняването по магистрала „Тракия“
  • Финансови анализатори призовават за инвестиране на спестяванията вместо държане в банка
  • Американската армия разкри изпитанията на нова система за електронна война
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Да дойдат марсианците да ни оправят! Ние доказахме – не ставаме!


Да дойдат марсианците да ни оправят! Ние доказахме – не ставаме!
И да гласувам, и да не гласувам, нищо няма да се промени, разсъждават неполучилите кебапчета
08 Август 2014, Петък, 10:00 ч.
Автор: Илонка ИВАНОВА

Българинът мрази да „им гласува“, а после вие, мизерува и псува




Отново е есен. И отново идват избори. Някои ще отидат за гъби, други на гроздобер, а после ще писнат до Бога срещу новоизбрания парламент, какъвто и да е той. Ако ще да е от монаси и девственици.

Лайтомотивът на всеки читателски вопъл в коментарите е – 25 години нищо не се е променило! 25-години ни управляват алчни бездарници! 25 години отиват да лапат, а народът става все по-беден и по-болен!

Кажи ми, бедни ми народе, ТИ какво направи, за да не те управляват едни и същи муцуни? Ходи ли, гласува ли, стачкува ли, промени ли си мисленето, направи ли гражданско общество, направи ли алтернатива на управлението?  Протестираш ли когато ти намалят заплатата, увеличат данъците, одерат ти деветата кожа, или се снишаваш. И после виеш като койот, зад анонимния си ник в някой форум?

Всички чакат изборите като манна небесна и вярват, че нещата ще се оправят. И не забелязват, че играчите на политическата сцена са едни и същи, само малко пребоядисани, а някои леко прекрачили в друга партия, сложили  нови чепици и под вънкашност нова, но под име старо, отново се готвят да бозаят и разкостват?  Че до болка познатите ни физиономии пак ще ни се хилят от плакатите, ще ни обещават светло бъдеще и ще ни върнат пак в познатото минало, където тъпчем с бодра крачка четвърт век и то в кръг, или на място.
То след Мойсей да бяхме тръгнали, вече щяхме да виждаме края на пустинята, но и той не се появи в кандидатските листи.

Не забелязва ли никой, че мафиотите са си същите, олигарсите същите, монополистите същите и си остават непобутнати, като гранитни стълбове при всяка власт. И ни управляват безпроблемно, без значение чия политическа физиономия се кипри начело на поредното правителство.
Иначе всички българи имат мнение, всички са разделени, всички са наострени, борят се за ефимерното бъдеще, всички яко се вълнуват и яко се плюят, но...във форумите. На улицата няма нито един недоволен, 30 души протестъри изпиха малко шампанско пред парламента по случай оставката на правителството, макар че нямаха особена заслуга за нея, удариха се в гърдите и се разотидоха.

Пита ли се някой защо нашите така силно враждуващи уж антагонистични партии отказаха да променят Конституцията? Свикването на Велико Народно събрание и промяната в броя на депутатите на 120 беше едно от разумните предложения на част от протестиращите. Защо не се прие вотът да е изцяло или поне 75 процента мажоритарен? Защо пак ще е партиен? Защо всички привидно лаят срещу ДПС, а не се прие законът за уседналост? Така изборният туризъм щеше да секне и процентите на етническата партия да паднат значително. Да, ама Местан им намекна – за кривата краставица и миризливата слива, които очакват някои след това. Или в прав текст ДПС е в такава симбиоза с всички партии, че те не смеят да рискуват избирателите си и депутатските места, като и далаверите и фирмичките без него.

Пита ли се и защо електронното правителство и електронно гласуване аха при всяко правителство да се въведе и все не става?

Много просто, с него няма да могат да се правят фалшификации и манипулации, или ако се правят, лесно ще се хванат. Няма да има и толкова раздут административен щат, че хората, тръгнали да вадят някой документ с месеци да бродят по инстанции и да псувисват управляващите. Независимо кои са те. И да се създава изкуствено недоволство, режисирано от самите управляващи и с наслада туширано пак от тях. Демек – първо ще те бутнем в дупката, а после ще ти подадем ръка да те измъкнем, а ти ще си вовеки благодарен на този, който те е извадил, без да се сетиш, че той всъщност първо те е бутнал.


Най-лесно се управлява невеж и разединен на хиляди партийни отбори народ. Затова сега хвърчат такива жестоки компромати, ту пускани от щатния компроматчик Яне, ту от самите партии за други, а понякога и за самите себе си.
Най-лесно се манипулира народ, който иска нещо, но не знае как да го постигне. Иска добри заплати, достъпно образование и здравеопазване, икономика, стабилно селско стопанство, но чака някой да му го поднесе на тепсия. И като овчица тръгва след поредния месия в очакване да го оправи.

Толкова ли сме наивни, наистина? Толкова ли сме безинициативни, инертни, равнодушни, чак до бездушност, та накрая и до глупост? 

Чакахме Русия да ни оправи. Чакахме САЩ да ни оправи. Чакахме ЕС да ни оправи. Даже Господ молехме да ни оправи, но той се направи на глух. Сега кого да чакаме? Да дойдат извънземните ли?
И те няма да успеят. Народ, който чака да бъде оправен, а сам не прави нищо, оправяне няма. Чипът наистина е дефектен. Затова и там Горе, пращаме все дефектен материал.

А всъщност друг дали изобщо има?

В категории: Политика


Автор
10
Коментара
Михаил ДИМИТРОВ 28 жертви след труса в Япония, още търсят оцелели 28 жертви след труса в Япония, още търсят оцелели 30/07/2026, Четвъртък 08:04 0
10
Коментара по темата
10.
младен
09.08.2014 18:10:24
0
0
БРАВО, ИЛОНКЕ!
9.
младен
09.08.2014 18:10:24
0
0
БРАВО, ИЛОНКЕ!
8.
trapera
09.08.2014 12:31:48
0
2
Винаги до СЕГА са съществували само ДВА вида диктатура наложена върху ВСЕКИ човек - ОТКРИТА (фашизъм и социализъм) и СКРИТА, маскирана като свобода, и представителна демокрация. Понеже хората НЕ въстават срещу това, че са свободни, когато МИСЛЯТ, че са свободни, тази форма е много по-опасна, защото тя МАНИПУЛИРА съзнанието на стотици милиони хора по света и ги ПРЕВРЪЩА в ПОСЛУШНИ роби. Основната сила, която решава КОЙ да спечели в днешно време при представителната демокрация (скрита диктатура) - това са насилието, парите и свобода (средствата за МАСОВО контролирано осведомяване и дезинформация - медии). С тези ИНСТРУМЕНТИ работят ШЕПА алчни и болни мозъци (политици и духовници) "представители" на представителната демокрация (скрита диктатура). Републиканската форма на управление е СЪЩО скрита диктатура, маскирана като свобода и демокрация, защото и тя включва ВИНАГИ ограничена форма на демокрация, при която ПЪЛНИТЕ й права се държат ВИНАГИ само от ОПРЕДЕЛЕНА група (шепа) хора (политици и духовници). С една дума - ПРЕДСТАВИ си демокрация, защото ДЕМОКРАЦИЯ и СВОБОДА има САМО в мислите Ви, но НЕ и реално. Реалната демокрация ВИНАГИ е само едно - постоянна ВЛАСТ за ВСЕКИ гражданин и ПРАВО на достъп до реална (пълна) ИНФОРМАЦИЯ за ВСЕКИ гражданин (ПРЯКА ДЕМОКРАЦИЯ). Чрез фалшиви и фасадни "избори" се изземва от ШЕПА представителни политици и духовници ЦЯЛАТА власт от ВСЕКИ гражданин, и те (шепа "хора") ВИНАГИ налагат ЗАБРАНА за достъп до реална (пълна) ИНФОРМАЦИЯ на ВСЕКИ гражданин, а това се нарича просто психо-соматична ДИКТАТУРА! Запомнете това добре, робите НИКОГА нямат право на ВЛАСТ и реална (пълна) ИНФОРМАЦИЯ. Робите имат САМО едно право, а то е: Tи робът, ВИНАГИ трябва да се подчиняваш (гласуваш) безусловно на господарят си (шепа "хора").
7.
Дидо
09.08.2014 10:06:04
0
0
Омагьосан кръг е. Искам да гласувам, но няма за кого. Всички "нови" действащи лица вече са били в управлението и са доказали, че не стават. Тогава да гласувам или да не гласувам?
6.
@
09.08.2014 01:56:09
1
3
Колко , около 3 милионa ли се откaзaхме и сменихме държaвaтa?
Не ни се дaде възможност дa искaме дa остaнем , сегa не искaме дa се върнем. Все пaк се нaдявaм избрaлите дa остaнaт , дa нaпрaвят кaквото трябвa , зa себе си , зa семействaтa си. Ние ( много от нaс) нямa дa остaвим възможностите , които ни се дaдохa нaвън , нямa дa си зaрежем устроен вече живот , зa дa се борим зa стрaнa , която ни прогони , не сaмо държaвници рaзни , бездушието нa хорaтa също.
5.
Един
08.08.2014 12:02:55
0
3
Браво хърби , освен на ракия и салата явно можете и пред компа да да обсъждате !
4.
Георги Бакалов
08.08.2014 11:48:04
0
6
Не е вярно, че за 25 години в България нищо не се е променило!За 25 години хората в България станаха най-бедния, най-болния, най-умиращия, най-корумпирания,най...най-безмозъчния народ в Европа!Избираме управниците заради симпатията си към едните и поради омразата си към другите.Симпатични са ни тези, които най-юнашки ни лъжат.ЛЪЖАТ НИ ВСИЧКИ, ЗАЩОТО ИМА КОЙ ДА ИМ ВЯРВА!
3.
bale
08.08.2014 11:38:59
1
7
Да пропъждаш насила млади, способни, изучени хора да работят за чужди държави какво се нарича.,,,геноцид! След 50 години сигурно няма да има българи и България. Горко за този добър народ и за тази над 1300 годишна държава.
2.
bgman
08.08.2014 11:15:03
3
9
С две ръце гласувам за тази статия - все едно аз съм я писал!!!
Докато народът псува управляващите само на ракийка и салатка - няма да се оправим!
Докато не вземем нещата в свои ръце - хак ни е всяко набито отзад колче!
Докато след Жорж Ганчев, царя, Бойко, Бареков и т.н. чакаме спасение от поредния красноречив празнодумец - децата ни ще бягат от България!
Докато кукловодите си правят каквото поискат - ще сме за смях на целия свят!!!
1.
az ve mur6i kradlivi
08.08.2014 11:12:22
3
4
Emi smurt za bsp I sds ama daje I napereniq boiko nemoje da gi barne s prust, grajdanska voina samo tova 6te pomogne,neka gi izbiem do krak
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Митничари откриха над 16 000 евро и златни изделия, скрити в бельото на жена Митничари откриха над 16 000 евро и златни изделия, скрити в бельото на жена Румънската гражданка опитала да напусне България с недекларирани 16 310 евро и 228 грама златни монети и слитъци Депутатите от Бургас Галя Василева и Жечо Станков искат задължителна екооценка за морските ферми край Черноморието Депутатите от Бургас Галя Василева и Жечо Станков искат задължителна екооценка за морските ферми край Черноморието Законодателната инициатива е продължение на ангажимента, поет преди няколко месеца по време на обществена среща в Бургас, посветена на инвестиционните предложения за изграждане на ферми за аквакултури край Южното Черноморие, каза тя Вицето на Йотова се пази в тайна, Иво Христов очаква победа на вота Вицето на Йотова се пази в тайна, Иво Христов очаква победа на вота Вицепремиерът защити Бюджет 2026, обвърза американските самолети в Безмер със санкциите срещу Лукойл и обяви Евровизия за шанс пред туризма Удар по джоба за 238 000 българи: Обедняваме ли Удар по джоба за 238 000 българи: Обедняваме ли Социалният министър защити орязването на трудовия стаж и отпуските при непълен работен ден като мярка в защита на служителите 42 процента одобрение за кабинета „Радев“ след 100 дни управление: Каква е ахилесовата му пета 42 процента одобрение за кабинета „Радев“ след 100 дни управление: Каква е ахилесовата му пета Правителството запазва положителен обществен баланс, а Илияна Йотова води рейтинга на политиците с 50 на сто доверие В Безмер: Не искаме американски самолети! В Безмер: Не искаме американски самолети! Радев беше против войната, но се извъртя, казва Стоянка Митева и добавя, че софиянци били елита, а хората в провинцията-робите на тази държава Гасене на пожар завърши с трагедия: Седем загинаха при падането на хеликоптер в Аржентина Гасене на пожар завърши с трагедия: Седем загинаха при падането на хеликоптер в Аржентина Сред жертвите са висши ръководители на полицията, пожарната и гражданската защита, пилотът и двама федерални спасители Юли си отива без облаци и дъжд, август започва с 37 градуса Юли си отива без облаци и дъжд, август започва с 37 градуса НИМХ прогнозира сухо време до събота, а Черноморието остава по-прохладно с температури до 30 градуса Родители търсят 48 депутати, за да оспорят Бюджет 2026 пред Конституционния съд Родители търсят 48 депутати, за да оспорят Бюджет 2026 пред Конституционния съд Те настояват за проверка дали спорните бюджетни текстове нарушават конституционната закрила на семейството, майчинството и децата Асен Блатечки лично покани бургазлии на театър под звездите на Морска гара Асен Блатечки лично покани бургазлии на театър под звездите на Морска гара Хитовата комедия „Мръсното копеле“ с Николай Урумов, Светлана Бонин и Христо Бонин ще се играе на 19 август от 20:30 часа
Почивката е лукс: Гърция се нареди сред най-скъпите дестинации в Средиземноморието Почивката е лукс: Гърция се нареди сред най-скъпите дестинации в Средиземноморието Близо половината гърци няма да пътуват това лято, а високите цени на нощувките, фериботите, горивото и храната ги принуждават да съкращават ваканциите си 28 жертви след труса в Япония, още търсят оцелели 28 жертви след труса в Япония, още търсят оцелели Жертвите след земетресението с магнитуд 7,1 в Кумамото достигнаха 28. Спасители търсят хора под рухнал търговски център и фабричен комин Дрон подпали американски газов танкер в Средиземно море, огънят обхвана втори кораб Дрон подпали американски газов танкер в Средиземно море, огънят обхвана втори кораб Няма жертви, никой не е поел отговорност, а египетските власти още не потвърждават официално причината за експлозията Дженифър Анистън обмисля трета сватба, но годеж още няма Дженифър Анистън обмисля трета сватба, но годеж още няма Актрисата и Джим Къртис са заедно повече от година, а близки до двойката твърдят, че вече разговарят за общото си бъдеще BMW реже 8000 работни места, Германия ще понесе основния удар BMW реже 8000 работни места, Германия ще понесе основния удар Служителите в производството няма да бъдат засегнати, а преструктурирането ще обхване администрацията, развойните звена, планирането и част от мениджмънта Почина Том Чадбън - актьорът от Игра на тронове, Доктор Кой и Казино Роял Почина Том Чадбън - актьорът от Игра на тронове, Доктор Кой и Казино Роял Британският артист си отиде на 80-годишна възраст след кариера с повече от 120 роли в киното и телевизията Кол центровете започнаха да изчезват: ИИ вече съкращава хиляди работни места Кол центровете започнаха да изчезват: ИИ вече съкращава хиляди работни места Microsoft, Uber, банки и хотелски вериги прехвърлят рутинните разговори към чатботове и гласови агенти, а човешките оператори остават за най-сложните случаи Иран удари 3 петролни танкера в Ормуз, САЩ и Саудитска Арабия бомбардират проирански проксита в Ирак Иран удари 3 петролни танкера в Ормуз, САЩ и Саудитска Арабия бомбардират проирански проксита в Ирак Ракети полетяха към американска база в Йордания Тръмп смъмри Нетаняху преди Белия дом, а той излезе възторжен: Това бе един от най-добрите ни разговори Тръмп смъмри Нетаняху преди Белия дом, а той излезе възторжен: Това бе един от най-добрите ни разговори Иран и ядрената му програма останаха в центъра на 90-минутната среща, определена от Белия дом като положителна и продуктивна Магнитни бури през август: NOAA посочи най-рисковите дни Магнитни бури през август: NOAA посочи най-рисковите дни Прогнозата не потвърждава буря в началото на месеца, а най-сериозно смущение засега се очаква на 19 август
Томислав Дончев Томислав Дончев В политическия живот понякога трябва да можеш да гълташ жаби, за да върви държавата Виц на деня Виц на деня - Честито! Отдалеч се познава, че си се оженил! Ризата ти е перфектно изгладена!
- О, да! Това е първото нещо, на което жена ми ме научи!
Виц на деня Виц на деня Срещат се двама плейбоя.
- Кажи, с коя спиш сега?
- Срам ме е да ти кажа...
- Хайде бе какво толкова!
- Ами... с жена ми.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук В България сглобките и коалициите се разпадат по-бързо от евтините мебели.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори