БСП хвърля вината за провала на кабинета
01 Юни 2014, Неделя, 15:19 ч.
Източник: Преса„Не приемам упреци“, заяви вицепремиерът Даниела Бобева
Вместо покаяние и хвърлени оставки на „Позитано“ 20 започна поредно търсене на виновни извън ръководството на партията. Този път основният заподозрян за деветата поред изборна загуба на столетницата се оказа кабинетът „Орешарски“. В петък след близо петчасово заседание на оперативното ръководство на партията говорителят на ИБ на БСП Ангел Найденов обяви: „Голяма част от симпатизантите на БСП не припознават кабинета като правителство, в което участва БСП. Това е един от въпросите, който ще бъде сериозно дискутиран на разговорите и с нашите партньори в управлението в лицето на ДПС, и с министър-председателя.“Поискано бе и повече „политическо присъствие в кабинета“. Претенциите на червеното ръководство не срещнаха разбиране от вицепремиера Даниела Бобева. „Не приемам упреците. Ние сме програмно правителство. Имаме програма, която изпълняваме. Там е записано кое, кога и как трябва да се свърши. Тя е политически документ. За мен това е политиката“, отсече тя.
Останалата част от новите опорни точки за кръгова отбрана бяха следните: създаваме преговорен екип, ще има смени в кабинета, но подкрепата ни към Пламен Орешарски продължава. Пламенна реч в защита на Сергей Станишев дръпнал заместникът му Димитър Дъбов. Нито един от членовете на бюрото не поискал в прав текст оставката на партийния лидер.
Илияна Йотова призовала за пълен отчетно-изборен цикъл и заседание на конгреса, но идеята й била отхвърлена. За идната събота е насрочен Национален съвет, на който се очаква да продължи терапевтичният сеанс: „Нищо страшно не се е случило.“
В категории:
Политика
Водата свършва - кои първи ще платят цената
Каква е идеалната кариера за всяка зодия
Горивата в Германия поевтиняват, вижте цените
Иван Демерджиев: Ние ще накараме институциите да заработят и да спазват стриктно закона
Какво крие МВР за катастрофата в Ботевград
Как да приготвим агнешки котлети с мед и горчица: Лесна рецепта за празнична трапеза
Работници на протест, искат 13-а и 14-а заплата
Кошмар за Йокич в НБА
Арестуваха известна турска актриса за наркотици
Съдбовни промени за 3 зодии през май
01/05/2026, Петък 12:20
0
Слави Василев: Дневният ред ще го ръководим ние и другите ще се съобразят с това
Прост и евтин трик със сол прави чудеса по време на пране
