×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • На 1 май отбелязваме Деня на труда
  • Април 2025 година се оказа значително по-студен от предходната – температурите се движиха между 8 и 14°C
  • Плащаме по-скъпи винетки от 1 май 2025 г.
  • 1 май идва с много слънце, следобед на места ще превали и прегърми
  • Без синя и зелена зона в Бургас днес
  • Отбелязваме 149 години от избухването на Априлското въстание
  • В Нови Сад се отбелязват шест месеца от трагедията на жп гарата
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Руснаци изкупиха 500 000 имота по нашето Черноморие


Руснаци изкупиха 500 000 имота по нашето Черноморие
Според Соловьов руснаците харесват страната ни заради климата и близкия език
28 Май 2014, Четвъртък, 01:40 ч.

Според руския консул тази година ще дойдат още повече туристи

Руснаци притежават около 500 000 имота по българското море. Това обяви консулът на Руската федерация във Варна Юрий Соловьов, чийто мандат приключва. "Нито един не е изразил притеснение пред мен, нито пък на някого му е хрумнало да се изнася от България", коментира Соловьов настроенията на сънародниците си заради позицията на ЕС спрямо Русия и кризата в Украйна."Всички продължават да си живеят както досега, миролюбиво и нормално", допълни консулът. Той смята, че това лято туристите от Русия по родното Черноморие ще са повече от миналата година. Соловьов пресметна, че 300 000 руснаци пребивават постоянно в Източна България, съобщава "Стандарт". Дипломатът уточни, че те живеят във Варна, Добрич, Бургас, Сливен и Ямбол.

Руското външно министерство все още не е посочило заместник на консула във Варна. Самият дипломат подчерта, че това лято няма да почива нито на Крим, нито във Варна. "Прекарах 4 години на морето, така че ще отдъхна във вилата си в Подмосковието", заяви дипломатът, който оглавява консулството на Русия от 2009 г. насам. "Винаги ще обичам Варна и никога няма да я забравя", каза Юрий Соловьов, след като кметът Иван Портних му връчи почетния знак на града с лента. Признанието се дава по повод завършването на дипломатическата му мисия в морската столица, както и за приноса му за развитието на българо-руските отношения в сферата на културния, икономическия и образователния живот.

В категории: Животът


Плащаме по-скъпи винетки от днес
Плащаме по-скъпи винетки от днес 01/05/2025, Четвъртък 10:20 0
Сбъдва се пророчество на Ванга
Сбъдва се пророчество на Ванга 01/05/2025, Четвъртък 09:40 1
149 години от Априлското въстание
149 години от Априлското въстание 01/05/2025, Четвъртък 08:00 0
Нафтата с ново попълнение
Нафтата с ново попълнение 30/04/2025, Сряда 22:00 0
Каза, че има опит с...
Каза, че има опит с... 30/04/2025, Сряда 21:48 0
11
Коментара по темата
11.
До Жеко
29.05.2014 09:19:57
1
3
Сирийците са си в лагерите и ще си ходят, не купуват апартаментите ни и не пазарят в магазините ни , не ни обсеват живота, глупако
10.
жеко
28.05.2014 22:59:25
4
2
то всеки ден през границата от турция влизали средно по 400 сирийци вече от 1 година,а вие сте се загрижили за руснаците, глупаци
9.
GSM
28.05.2014 22:51:46
3
3
Вчера пък аз ях в един офис за джиесеми. Един руснак беше се кюфнал на руски на висок глас не спираше да говори на консултанта, да гледа лошо всички наоколо и да им прави забележки. момчето му отговаряше и то на руски горкото, доколкото може. Накрая оня си тръгна без нищо да купи след като навъртя опашка от 10 българи след него и обиди всеки един от тях
8.
До 7
28.05.2014 22:49:25
1
7
Абе я не ни обиждай, като толкова ти харесват руснаците ходи си с тях да живееш в Русия. Недей да ми съдиш от един професор. Всички са нагри и гадни. Ще си пренесат тук престъпността, от която всъщност бягат
7.
до троловете
28.05.2014 22:35:57
4
8
Съсед ми беше руснак проф.д-р на медицинските науки /умишлено не пиша името му/ под наем. Купи си апартамент в близост до Бургас преди няколко месеца. Изключително ерудиран, възпитан и човечен съсед. Не отказа мед.помощ на нито един , помолил го за такава в кооперацията ни ! Без да поиска нито една стотинка ! В един момент спрях да ходя при джи-пито си - каква по добра диагноза от неговата - а професора, бивш "афганец"х - военен лекар от Афганистан, Етиопия, Чечня.... Разберете ЧАЛГАРИ, руснаци мърльовци , закупили имоти в България няма ! Дори и избягали от режима на Путин ! Това не са инвеститорите "кочияши" от Англия ! Тук идват само елита на Русия/дори и прогонените от режима на Путин/. По добре руснаци, отколкото сирийци, турци и арабо-африканци, дошли да ни "подобряват" геннофонда според еврокомисарката ни Кристалина ! А нашия Ганьо му риташе джипа !
6.
Ясно Е
28.05.2014 22:27:33
2
2
блядистански боклуци-да работиш с тях не може, понеже са крадливи и свидливи и много алчни, на маса не се търпят-държат се като животни...те що разни натурализирани ор 50 години рускини не са си ходили никога обратно до кочината и се правят че не съществува задунайската тоалетна.
5.
Ха
28.05.2014 21:50:51
4
7
Руснаците са нагли и са заплаха за българите, точно като в Крим ще стане и тука
Идват карат се с българите, и то на руски, не научават и една дума български, защо търпим това
4.
Въх!
28.05.2014 21:15:30
7
9
Руснаците са тъпи пияндета и наистина не ги щем, но също като мангалите арабески имат петрол и други залежи, съответно - кинти! А кинтите им ги искаме :)
Само да не стане като с Крим, че много руснаци живели там, и пиянката Путин да реши да анексира, че тогава ще станем на кълбо.
Да си седят тук и да се учат на европейски обноски и няма да има проблем :)
3.
ат
28.05.2014 21:14:52
3
7
за не много дълъг период от време ще се усетите,че руснаците са новите икономически поробители на бургас
2.
do 1
28.05.2014 21:09:07
12
7
Ei malko gnusno pedalche, koi ti kaza 4e ne iskame Rusnacite ???
Dobre ste doshli bratq rusnaci !!!
1.
1
28.05.2014 21:00:47
7
8
не ги щем, да се махат руснаците!!!!!И спрете с тези спекулации че българите или русофили. Срам! Не ги щем!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Плащаме по-скъпи винетки от днес Плащаме по-скъпи винетки от днес С 10 лева поскъпва тази за леките автомобили Април 2025 - по-студен от миналогодишния Април 2025 - по-студен от миналогодишния Месецът донесе щети от слани и сняг, ураганен вятър и наводнения 149 години от Априлското въстание 149 години от Априлското въстание 160 самодейци пресъздават епизоди от въстанието в Копривщица Пенсионната възраст или социалните вноски да вдигнат управляващите? Гуцанов предлага трети вариант Пенсионната възраст или социалните вноски да вдигнат управляващите? Гуцанов предлага трети вариант Социалният министър очаква парите да се вземат като се удари сивата икономика и се повиши събираемостта Нафтата с ново попълнение Нафтата с ново попълнение Отборът взе Димитър Василев Димитър Николов: Едва ли синът на Райна Княгиня е предполагал, че в Бургас ще учат за техници на самолети Димитър Николов: Едва ли синът на Райна Княгиня е предполагал, че в Бургас ще учат за техници на самолети Кметът припомня, че инициатор за създаването на Механотехникума, който днес празнува 100-годишен юбилей, е Георги Дипчев  (М)истерия с арестувания шеф на „Митници“ в Пловдив! Банкова го назначила, но Петков се оправдава с ГЕРБ (М)истерия с арестувания шеф на „Митници“ в Пловдив! Банкова го назначила, но Петков се оправдава с ГЕРБ Хайде да изслушаме полицаите от Пловдив, призова депутатът. Управляващите пускат пиар стратегиите и се крият, за да няма реални действия, коментира той Откриха трупа на Магдалена, която изчезна след купон, а телефонът ѝ бе открит захвърлен Откриха трупа на Магдалена, която изчезна след купон, а телефонът ѝ бе открит захвърлен Задържан е 17-годишен ученик, заподозрян за убийството на девойката Край на хаоса! От петък ще има синя зона в цялото ж.к."Възраждане" Край на хаоса! От петък ще има синя зона в цялото ж.к."Възраждане" От 2 май улиците в района влизат в платен режим – жителите ще могат да паркират с локален стикер Лоша новина за ГЕРБ от Валенсия! ЕНП не прие кандидатурата на Мария Габриел Лоша новина за ГЕРБ от Валенсия! ЕНП не прие кандидатурата на Мария Габриел За първи път партията на Бойко Борисов няма да има представител в ръководството на Европейската народна партия 
Терористична атака вероятно е причинила огненото бедствие в Йерусалим Терористична атака вероятно е причинила огненото бедствие в Йерусалим Към тази сутрин 119 пожарни екипа все още работят по всички пожари в Израел Историята на първи май – Деня на труда Историята на първи май – Деня на труда В България Първи май се чества за пръв път още през 1890 г. – само година след решението в Париж Израел поиска помощ от България заради огнения ад край Йерусалим Израел поиска помощ от България заради огнения ад край Йерусалим Наложи се евакуация на жители от поне пет общини заради горските пожари Хвана си 2 пъти по-млада жена и разкри, че... Хвана си 2 пъти по-млада жена и разкри, че... Много я прегръща Тръмп с интересно изказване за Путин Тръмп с интересно изказване за Путин От Белия дом считат, че... Огромна трагедия в Индия Огромна трагедия в Индия Хотел се превърна в "газова камера" Путин с показателен ход Путин с показателен ход Преименува летище на "Сталинград" Зеленски с притеснителни думи за Русия Зеленски с притеснителни думи за Русия Президентът на Украйна твърди, че... Срина се при Гала Срина се при Гала Поводът за драмата му е внезапната смърт на оперния певец Борислав Спиров, който загина след нелепа катастрофа с камион Трагедия на военно летище, загина известен парашутист Трагедия на военно летище, загина известен парашутист Загиналият парашутист е бил член на 63-та парашутна бригада и е починал тази нощ във военната болница в Ниш от наранявания
Доналд Тръмп Доналд Тръмп Луди искат да ме отстранят! Щяха да превърнат САЩ в пропаднала дупка от третия свят Виц на деня Виц на деня - Какво е шведска маса по нашенски?
- Запой в гараж, върху щайги.
Виц на деня Виц на деня България е единствената държава, в която даже и неодушевените предмети си имат майка. Статус във фейсбук Статус във фейсбук Горещото кафе в пластмасова чашка отнема 2/3 от мъжката потентност. Първо изгаря пръстите, а после и езика...
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори