Изложба „История, памет, съдба” бе открита в СОУ „Св.Св. Кирил и Методий”
Документалната изложба е поредната инициатива, която доказва желанието и амбицията на училищното ръководство да съхрани традициите живи
21 Май 2014, Сряда, 13:30 ч.
Директорът Снежана Няголова се надява експозицията да се превърне в традиция
Изложба „История, памет, съдба” бе представена вчера в бургаското СОУ „Св.Св. Кирил и Методий”. Документалната експозиция в снимки е по повод Денят на българската просвета и на славянската писменост - 24 май.Събитието се водеше от г-жа Петя Петрова, а специални гости бяха директорът на Регионален държавен архив – Бургас - Данка Георгиева, Деян Божинов - ст.експерт по обществени науки в РИО - Бургас, Петър Парушев – началник отдел „Култура,маркетинг и реклама” към община Бургас, отец Петър от храм „Св.Св.Кирил и Методий”, както и бивши преподаватели от училището.
Директорът на СОУ „Св.Св. Кирил и Методий” Снежана Няголова каза, че експозицията ще е постоянна и се надява тя да се обогатява с времето.
„Благодарение на подобни инициативи се свързват корените с бъдещето, защото без духовност не можем да вървим напред”, бяха думите на отец Петър към присъстващите ученици.
![]() |
че училището винаги може да разчита на тяхната подкрепа
Петрова благодари на Регионален държавен архив за помощта при организацията на изложбата и за предоставените материали и изрази своето желание да се изработи копие на знамето на Кирил и Методий, за да могат поколенията да се радват на тази жива история, която училището носи със себе си.
В категории:
Просвета
Бургас се превърна в център на бойните спортове
Рекордно нисък Дунав задейства мерки в АЕЦ Козлодуй
30/07/2026, Четвъртък 19:00
0
Софтуер засече 5000 пътни капана у нас, всяко пето преминаване е с превишена скорост
Съветниците отрязаха над половината бюджет за концерта в Деня на Варна
30/07/2026, Четвъртък 18:00
1
Дигитално възраждане: Как виртуалната реалност може да събуди спящото археологическо богатство на България
30 000 автомобила на ден през Кърджали: Готвят четири ленти и забрана на левите завои
Тихата катастрофа на пазара на труда: Как 90 % ще останат без работа
Капаро, блокиран профил и несъществуваща квартира: Българи изгоряха с оферти за Гърция
Жельо Вардунски посрещна 63-тия си рожден ден с изненада преди сесията в Камено
Дунав счупи историческия минимум: Реката падна до 23 см в Будапеща
Шок в детски лагер в Равда: Изведоха 17 деца заради опасни храни
17 млн. евро за МиГ-29: МО търси кой да ремонтира до 10 двигателя

