В тузарския „Гранд хотел Оазис” в Слънчев бряг не плащали заплати
Фирмата-собственик на луксозните хотели „Гранд хотел Оазис” и „Парк хотел Оазис” в Слънчев бряг и Несебър не е плащала заплати през лятото. Ужилени работници подават масово жалби в Инспекцията по труда в Бургас. Срещу работодателя – дружеството Дечи-СА АД има вече издадени над 15 акта, съобщи директорът на Инспекцията по труда Павлин Васков.
Справка в Търговския регистър показва, че зад „Дечи-СА” стои кипърската фирма „Делтонко Ентерпрайзес Лимитед”, а изпълнителен директор е Андрей Андреев.
Това не е единствената компания, която не е изплатила задълженията по трудовите договори. Дъжд от актове от Инспекцията по труда и съдебни дела заля и фирмата – „Хелио-тур- с” АД, зад която стои на милионера Николай Банев. Както вече писахме бизнесменът бавел заплатите на служителите си на созополските къмпинги „Каваци” и „Градина”. Обезверени работниците подали жалби в Инспекцията, а оттам извършили проверка през ноември м.г. До този момент заплатите не са изплатени, „Хелио-тур- с” АД оборва актовете в съда, а те са десетки, стана ясно още днес на пресконференция на Инспекцията по труда. Всеки акт на „Хелио-тур- с” АД е за 1500 лева.
От началото на годината до сега трудовите инспектори са извършили 2900 проверки в региона с близо 100 000 наети лица. Констатирани са 9837 нарушения. Най-много актове има издадени в строителството, хотелиерството, ресторантьорството и търговията.
Юксел Кадриев наистина е влюбен като ученик
Призив към пенсионерите: Плащайте само по този начин след Нова година
Радиаторът не топли? Водопроводчик разкри 3 лесни трика за повече топлина
Щастлив ерген празнува раздялата с ергенка
22/12/2025, Понеделник 21:15
0
Ако шофьорите пренебрегнат това, може да съсипят двигателя на колата
Pantone обяви цвета на 2026 г.: Носи вътрешен мир
5 безотказни рецепти за детоксикация на тялото
На трапезата в сряда задължително сложете тези ястия!
Любим водещ на NOVA с голям гаф в ефир
Лошо спите, а не подозирате защо – отговорът е в леглото ви
Във вторник празнуват „скъпоценни“ имена, може да приготвите ей тая уникална вкусотия
Асоциацията на банките в България с важна информация за еврото

И там горките работници не са взимали заплати от няколко месеца.
Флагман разнищете тази история.
Потърсете сметка от въпросния бизнесмен Андреев.