Флагман пръв съобщи: В Странджа масово избиват животни заради плъзнала зараза от шарка
В село Стоилово ще бъдат умъртвени всички овце и кози. Хората са покрусени, не искат да ги изкарват от домовете си
21 Септември 2013, Събота, 11:20 ч.
Автор: Радостина ГЕОРГИЕВА снимка Иван КОЛЕВНе е ясно как смъртоносната болест е стигнала сърцето на планината, след като не е регистрирана повече от половин век
Днес в село Стоилово били представители на Областна управа – Бургас, на Областната дирекция по безопасност на храните и полицаи. Вече е започнало извеждането на животните. Заповедта е всички да бъдат умъртвени, тъй като шарката се пренасяла много бързо и била смъртоносна. Ще се ликвидира цялото поголовие. Операцията се пази в тайна.
Потърсихме кмета на община Малко Търново Илиян Янчев за коментар, но негови служители казаха, че бил в Норвегия за подписването на проекти по енергийна ефективност. В Общината не знаели за случващото се в Стоилово. Очаквайте подробности.
В категории:
Малко Търново
Джордж Клуни се отказва от сцените с целувки във филмите си
Медиците от КОЦ-Русе: Спасяваме животи, но заплатите ни намаляват
Мъркането разкрива повече за котките от мяукането
Почина Карл Карлтън – легендата зад хита "She’s a Bad Mama Jama"
Уроки или стрес? Как да разпознаем негативната енергия и кога да потърсим лекар
Четири знака, че тялото ви има недостиг на витамин С
Украински подводен дрон удари руска подводница за 400 млн. долара в Новоросийск
Две лекарки осъдени за смъртта на дете в Сливен
16-годишна наръга ученичка с нож в Атина
Синът на Роб Райнер арестуван след смъртта на родителите си в имението им в Калифорния
Сватбена игра в Германия завърши с бой и ранена булка
Националния исторически музей връчи наградата „Лъв - Пазител на наследството“ на кмета на Царево
