×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

На търг нови 8 хотела по морето за над 6 млн. лв., бизнесът изнемогва


На търг нови 8 хотела по морето за над 6 млн. лв., бизнесът изнемогва
Националния център за социална рехабилитация – „Свети Георги” в Поморие се продава от „Интернешънъл Асет Банк” АД. Брокери очакват масови разпродажби на хотели след края на туристическия сезон
24 Август 2013, Събота, 13:18 ч.
Автор: Флагман.БГ

Брокери очакват същинските разпродажби след края на туристическия сезон

Осем хотела от Лозенец до Обзор се продават от банки, заради лоши ипотеки. Необслужван кредит 350 000 лева сложи на тезгяха и Националния център за социална рехабилитация – „Свети Георги” в Поморие. Колосалната сграда се продава от частния съдебен изпълнител Станимира Николова. Търгът е обявен за октомври. Първоначалната цена, от която кандидатите ще наддават, е 2025300 лв. Имотът, който 1234 квадратни метри, се намира на улица Търговска № 5. Задълженията на сдружението-собственик са към „Интернешънъл Асет Банк” АД.

Дълг към Българо-американската кредитна банка извади на търг хотел „Елири”, който се намира на главния път между Равда и Несебър. Той е оценен за 1 416 000 лева.

В сайта на частните съдебни изпълнители се предлагат и хотел в Кошарица за 375 000 лева, хотел в Свети Влас за 517 600 лева, в Ахелой за 603 000 лева и хотел в Обзор за 551 700.  

На публична продан е и хотел „Соня” в Равда. Собственикът – дружеството „КИС 2003” дължи пари на „Райфайзенбанк”. Стойността му е 457 700 лева. 

Частният съдебен изпълнител Делян Николов обяви публичен търг за семейния хотел „Яневи” в Лозенец, заради лоша ипотека към „Райфазенбанк”. Длъжник по изпълнителното дело е „Янев и Янев” ООД, имотът се продава с първоначална цена от 521 220 лева.

Според брокери тепърва през есента започва разпродажбата на хотели, тъй като бизнесът изнемогва поради ниските цени на нощувките и високите разходи.

На пазара на имоти в района на Царево и Приморско се продават десетки семейни хотели. Огледи обаче се случват на сгради под 200 000 евро. Въпреки това в Приморско се продават два хотела на цени от 370 000 евро и 420 000 евро. В Лозенец има оферти, които задминават 1 млн. лв.

Многобройни са офертите и в Равда, където всеки метър около морето е застроен.


В категории: Бизнес


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
2
Коментара
2
Коментара по темата
2.
Няма страшно
24.08.2013 20:33:55
1
3
парите са изпрани.
1.
той
24.08.2013 13:48:35
0
4
А Вие какво смятате,че се очаква, след като инвестициите,не са пресметнати добре и са според модата към даден момент.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Най-грандиозното заведение на българското Черноморие отваря врати този уикенд! Най-грандиозното заведение на българското Черноморие отваря врати този уикенд! NAKED Beach посреща 3000 души на плажа в Бургас с DJ Gorro, DJ Pokera, Светлин Къслев, Manuel Riva, Dan Tanev и Matizze   Подпалиха дипломатически автомобили на българското посолство в Скопие Подпалиха дипломатически автомобили на българското посолство в Скопие Неизвестен извършител е подпалил служебните коли, които са били паркирани в централната част на македонската столица Старозагорските предприемачи братя Ангелови се завърнаха в Бургаско с мегасделка за милиони Старозагорските предприемачи братя Ангелови се завърнаха в Бургаско с мегасделка за милиони Закупиха птицефермата в село Черни връх  Пеевски отстрани Йордан Цонев и Хамид Хамид от ръководството на ДПС Пеевски отстрани Йордан Цонев и Хамид Хамид от ръководството на ДПС Чух хората и винаги ще ги чувам, заяви лидерът Европейската комисия предупреждава: Пазете се от онлайн измами и фалшиви отзиви Европейската комисия предупреждава: Пазете се от онлайн измами и фалшиви отзиви Потребителите трябва да внимават за подвеждащи оферти и съмнителни сайтове при пазаруване в интернет Международният футболен турнир за купата "Созопол-Царево 2026" започна с елитни младежки отбори Международният футболен турнир за купата "Созопол-Царево 2026" започна с елитни младежки отбори Кметът Марин Киров откри престижното състезание, което събира млади спортни таланти от четири държави Община Несебър разширява образователната инфраструктура и подкрепя модерни иновации в професионалното обучение Община Несебър разширява образователната инфраструктура и подкрепя модерни иновации в професионалното обучение ПГТ „Иван Вазов“ в Слънчев бряг събра водещи експерти от Южна България за обмен на успешни бинарни практики Внезапно си отиде топ мениджърът на туризма по Южното Черноморие Внезапно си отиде топ мениджърът на туризма по Южното Черноморие Това  е българинът, който въведе у нас ол инклузив обслужването в големите хотели Ипотечните лихви у нас се покачват до 3,5% след решението на ЕЦБ Ипотечните лихви у нас се покачват до 3,5% след решението на ЕЦБ Прогнозираното увеличение от 0,5 до 1 процентен пункт слага край на ерата на свръхевтиното жилищно кредитиране в България 16 ковчега за 10 дни: Черната статистика по пътищата, която МВР не може да скрие с пиар акции 16 ковчега за 10 дни: Черната статистика по пътищата, която МВР не може да скрие с пиар акции Институтът за пътна безопасност с брутална диагноза за властта – сегашният модел е напълно изчерпан и опасен
Реферите на Световното първенство по футбол прибират по над $100 000 Реферите на Световното първенство по футбол прибират по над $100 000 Това е минималната премия за главните съдии от Мондиал 2026 21-годишната Мария загина при бънджи скок от мост, забравиха да й сложат въже 21-годишната Мария загина при бънджи скок от мост, забравиха да й сложат въже Тя е паднала от около 40 метра (131 фута) височина Аз ще бъда най-отпред: Пеевски разсея слуховете за оттегляне и проведе чистка в ДПС Аз ще бъда най-отпред: Пеевски разсея слуховете за оттегляне и проведе чистка в ДПС Напук на разпада в регионалните структури, лидерът бетонира властта си и пенсионира Йордан Цонев и Хамид Хамид от тясното партийно ръководство Фестивалът Етносфера продължава с Ден на ромската култура Фестивалът Етносфера продължава с Ден на ромската култура Днес фестивалът принадлежи на ромската култура - жива, пламенна и неудържима Война между двете камари в Лондон: Депутатите заобикалят Лордовете, за да узаконят правото на смърт Война между двете камари в Лондон: Депутатите заобикалят Лордовете, за да узаконят правото на смърт Историческият законопроект за асистираното умиране се завръща с процедурен коз, който елиминира ветото на „неизбраното малцинство“ Звездата Оливър Трий загина при самолетна катастрофа Звездата Оливър Трий загина при самолетна катастрофа Два хеликоптера се сблъскаха над Рио де Жанейро в неделя сутринта и се разбиха в западната зона на града, при което загинаха всичките шест души на борда, включително Трие Кралски позор в Норвегия: Доведеният син на престолонаследника влиза в затвора за изнасилване Кралски позор в Норвегия: Доведеният син на престолонаследника влиза в затвора за изнасилване Най-големият потрес в залата предизвика разкритието, че едно от изнасилванията е било извършено в мазето на семейния дом на престолонаследника принц Хокон Дипломатическа експлозия: Израелските десни обърнаха гръб на Тръмп и нарекоха Джей Ди Ванс „измет“ Дипломатическа експлозия: Израелските десни обърнаха гръб на Тръмп и нарекоха Джей Ди Ванс „измет“ Сделката между Вашингтон и Техеран предизвика безпрецедентен разрив и гневни обвинения в предателство Бургаската художествена галерия „Петко Задгорски“ представя юбилейна изложба по повод 80-годишнината на Руси Куртлаков Бургаската художествена галерия „Петко Задгорски“ представя юбилейна изложба по повод 80-годишнината на Руси Куртлаков  Експозицията, разположена на първия и втория етаж на галерията, има за цел да разкрие многостранния и разнопосочен талант на автора Руски олигарх продава емблематичния си замък в Германия за 11 млн. евро Руски олигарх продава емблематичния си замък в Германия за 11 млн. евро Историческото имение е един от най-ексклузивните и скъпи имоти в страната
Доналд Тръмп Доналд Тръмп Кораби, палете двигателите си. Нека потече петрол Виц на деня Виц на деня В България в часовете по трудово обучение учениците сглобяват табуретки, а в Китай сглобяват айфони. Виц на деня Виц на деня Върви си Червената шапчица из гората, а насреща вълкът.
- Червена шапчице, не те ли е страх да се разхождаш сама в гората?
- Защо да ме е страх? Познавам гората, обичам с*кса...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук В живота, както и във футбола, не можете да отидете далеч, без да знаете къде е страничната греда.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори