×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Официално: Срещата между Тръмп и Путин в Будапеща - отменена!
  • Силно земетресение разтърси Източен Тайван
  • Керана Ангелова представя “Книга за Христо Фотев на 4 ноември в Художествената галерия
  • Националната премиера на документалния филм „Потопът и вкаменената гора“ стартира от Бургас на 8 ноември в НХК
  • Днес затварят две улици в ж.к. "Възраждане" - ул. "Дебелт" и ул. "Пробуда"
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Опозицията в ОбС-Бургас: Ако следващият ни шеф е като Маджарова – ще го направим луд!


Опозицията в ОбС-Бургас: Ако следващият ни шеф е като Маджарова – ще го направим луд!
Очилата на Костантин Луков доста често ще се запотяват, ако стане председател на Общински съвет - Бургас. Той изглежда като най-вероятен наследник на заминаващата за парламента Снежина Маджарова
16 Май 2013, Четвъртък, 17:14 ч.
Автор: Иван КОЛЕВ

Каквато и да е власт дадена на ГЕРБ е опасна. Те мачкат основните принципи на демокрацията, категоричен е председателят на групата на БСП Евгений Мосинов

Опозицията в бургаския общински съвет приема със смесени чувства и двете лансирани имена за евентуален бъдещ председател на местния парламент, показа совалка на Флагман сред основните политически сили в ОбС. След като досегашният пръв сред равни Снежина Маджарова заминава за парламента, ГЕРБ смята да предложи някои измежду Стоян Евтимов и Костантин Луков за поста. Предвид факта, че те имат пълно мнозинство - група от 28 съветници, то без съмнения, номинираният кандидат ще спечели избора. Заради това и останалите партии не си дават много зор, за да излъчват номинации. Основната част от тях обаче категорично заяви, че няма да подкрепи кандидат на ГЕРБ.


„Не смятам, че ще издигнем кандидатура защото е безмислено“, заяви Ангел Божидаров от НФСБ. По думите му няма особено значение кой от двамата кандидати на ГЕРБ ще бъде избран за наследник на Снежина Маджарова. „Биха са справили, ако се опитат да въведат ред и дисциплина, ако не правят като нея - да толерира само своята партия и да наказват опозицията. Аршинът трябва да е еднакъв към всички. И към едните, и към другите. Не го ли сторят и продължават ли по същия начин, да знаят едно – ще ги направим луди. Луков има наченки на нормално водене въпреки че на последната сесия без да го притискаме беше малко неадекватен. Стоян Евтимов не сме го виждали в тази позиция, но веднага си спомням как постави условията на Георги Манев, че групата на ГЕРБ ще гласува за отпускане на средства за клуба на дъщеря му, ако „се извини“. Лично аз по-неморална постъпка от тази не бях виждал“, коментира Ангел Божидаров. Той поясни, че това е лично неговото становище и групата все още няма взето политическо решение. По отношение на Снежина Маджарова, с която сблъсъците му бяха пословични, общинският съветник в типичния си стил заяви: „Противно на очакванията много ще ми липсва. Никога до този момент не бях виждал човек, който може да направи толкова много глупости за един ден. Оценявам тези неща“.

Според председателят на групата на съветниците на БСП Евгений Мосинов следващият пръв сред равни не трябва в никакъв случай да е излъчен от най-голямата група в Общинския съвет. „Считаме, че каквато и да е власт дадена на ГЕРБ е опасна за обществото. Вярно, че са мнозинство, но не може то да мачка основите принципи на демокрацията. Ние няма да подкрепим кандидатура на ГЕРБ, защото ГЕРБ не могат да работят демократично. Властта им се отразява зле“, категоричен бе Мосинов. Според него следващият председател трябва да е човек, който да „осигури нормалното функциониране на Общинския съвет“. Той никак не изключи възможността опозицията да издигне свой кандидат за поста.

За подобна опция загатна и Константин Бачийски от Средна европейска класа/СЕК/. „Тепърва ръководството на партията ще дискутира този въпрос, но не е изключено да имаме кандидат“, обяви Бачийски.


Стоян Евтимов създава впечатление на добър професионалист, хрисим и уравновесен човек. Дали обаче би се справил с лудницата в ОбС, е въпрос с повишена трудност
Знаейки, че каузата е обречена от „Лидер“ пораженчески заявяват, че няма да издигнат никой, а и не смятат да правят някакви совалки за обща кандидатура с други политически партии.„Категорично няма да предложим никой защото няколкото наши предложения, включително и тези, касаещи за таксите детски градини, биват неглижирани. Не сме в позиция да предлагаме или изобщо да преговраяме с тях. Такава партия имаме отсреща. Дано да е последна партия на диктата“, коментира Димитър Колев от „Лидер“. По думите му все пак можело да се счете, че по-силна е позицията на Костантин Луков за председател, тъй като до този момент той е бил първи заместник на Снежина Маджарова.

„Няма да издигаме кандидат. Ще подкрепим номинацията на ГЕРБ. Те са мнозинство в Общинския съвет и имат правото да излъчат председател. За мен досега г-ж Маджарова се справяше добре, като изключим някои емоции, характерни за всяка една жена. Двамата колеги, които се спрягат за поста са също юристи – организирани, дисциплинирани хора. За мен председателят е един администратор, който да организира дейността на общинския съвет“, каза на свой ред Вълчо Чолаков от СДС.

В ДПС пък все още не са обсъждали въпроса. Общинският съветник Селим Иса коментира, че ще вземат становище едва след като ръководното тяло на партията се събере и обсъди темата. „Днес затворихме страницата парламентарни избори. Оттук нататък ще мислим и по други теми. Трябва да се запознаем детайлно с предложенията и ще решим“, обясни той.





Флагман.БГ Бърз трик за по-лесно заспиване Бърз трик за по-лесно заспиване 31/10/2025, Петък 20:29 2
Тервел ИЛИЕВ Безпрецедентна ситуация в Биг Брадър Безпрецедентна ситуация в Биг Брадър 31/10/2025, Петък 20:00 2
27
Коментара по темата
27.
Крали
17.05.2013 17:26:38
0
0
Има нешо добро, че г-жа Маджарова отива в парламента. Освободождава бургаския ОбС. Гледал съм заседания, и по някой път е имало доста крайности, включително и от общиснки съветници. Дано с новият избранник работата да върви по-добре.
26.
fff
17.05.2013 14:14:28
0
3
Това е звездният миг на Контстантин луков. Никога повече той няма да може да заема толкова висок пост. Голяма работа е от катаджия да станеш председател на общинския съвет и то в Бургас, не в Камено. Браво Луков.
25.
georgi
17.05.2013 13:45:15
1
0
Който и да е ще се справи. Не е толкова голяма драмата стига преигравания.....
24.
ds
17.05.2013 12:46:46
1
1
Какво разделение. Единият е нагъл и изключително опасен тип, другият е просто тъп. Ако питате мен по-малкото зле е катаджията
23.
DS
17.05.2013 10:45:46
3
2
Виждам, че похватите на ДС се въртят във форума. Целта е ясна - групата на ГЕРБ да се раздели на две. Няма да стане обаче :)
22.
ds
17.05.2013 07:48:40
3
1
Стоян Евтимов е безскрупулен. Да, малко по-умен е от Луков, но безскрупулен наглец, който си гледа само личния интерес. Не трябва за нищо на света той да става председател на общинския съвет. ГЕРБ не трябва да имат председател на общинския съвет. Да си преглътнат егото и да дадат на някои друг по неутрален да стане председател. Човек, който няма да следва партийните интереси и да мачка опозицията.
21.
Йори
17.05.2013 00:40:03
0
1
Абе верно ли гледах по същата телевизия за синята зона в Бургас че съда иска да я отмени за живущи?Ако е тъй ко праим с тея дето сме платили досега?
20.
Диди
17.05.2013 00:23:44
4
3
Стоян Евтимов от ГЕРБ искаше да прецака двойките с репродуктивни проблеми в Бургас като им се спре помощта за ин витро.Евала на СКАТ-а че скочиха здраво и не стана тяхната работа на гербаджиите.
19.
123
16.05.2013 23:48:32
2
1
Stoqn Eftimov e nai dobriat variant , strahoten 4ovek i mnogo dobar advokat .Kulturen i vazpitan za razlika ot drugi svoi kolegi v Gerb i ne samo .
18.
ларша
16.05.2013 22:49:10
2
6
маджарова трябва да се леува а не да я пращат в парламента
17.
Бургас
16.05.2013 22:06:23
5
3
ГЕРБ са доказали че могат да управляват в Бургас КАДЪРНО!
Под управлението на ГЕРБ Бургас се преобрази и стана Европейски град.
Вие к'во? искате някой луд от НФСБ ли да е председател.
Че той тоя Касабов е психопат!
16.
BB
16.05.2013 21:53:25
7
2
Много платени коментари във форума.
Колко ви плащат да плюете по ГЕРБ?
Левче на коментар?
15.
A
16.05.2013 21:52:11
7
3
Бургаските граждани са избрали и дали доверието си на ГЕРБ с пълно мнозинство.
Следователно ГЕРБ представлява ГРАЖДАНИТЕ НА БУРГАС.
Който изберат ГЕРБ нека той да бъде.
Мишките от опозицията да не се обаждат.
14.
anonimen
16.05.2013 21:45:03
1
7
Маджарова ще бъде такава шушумига в парламента. Тя вече си научи урока и там няма да се обади нито веднъж веднага ще я усетят колко е тъпа.
13.
до 12
16.05.2013 21:39:31
0
8
Г-жа Маджарова няма акъл за 5лв. Не й задавайте трудни задачи!
12.
Предложение до ОбС - Бургас
16.05.2013 21:19:51
5
1
Г-жа Маджарова да предложеи своя бъдещ заместник. Тя е била не за първа година на поста председател на ОбС, тя е работила с всички и тя има този ангажимент към обществото, щом е решила да става народен представител.
11.
zzzz
16.05.2013 21:18:52
0
6
Ако катаджията стане председател на общинския съвет се изнасям от този град. НЕ МОГА ВЕЧЕ
10.
Гербер
16.05.2013 21:16:04
1
4
ГЕРБ може да даде на друг да определи председател но няма да го направи защото ще изпусне кокала. Кога друг път ще имат мнозинство в общинския съвет - никога. Те са пътницити
9.
izrodi
16.05.2013 21:13:20
1
4
Valco 4olakov izrod gaden kakav idiot trqbva da si za da se izkaje6 taka. zadari takiva podmetki kato teb sme na tova polojenie. Ti i Koceto markov ibuhte sds i prevarnagte partiata v podmetka na gerb. molq te iz4ezni vednaga i ni osvobodi ot prisastvieto si, no napusni i obshniskia savet za6oto si izbran ot sds i predstavqsh sds. ako li ne stani nezavisim i ne ni izlagai.
8.
8
16.05.2013 20:26:26
0
2
Те Снежина Маджарова с конкурс я бяха избрали. Иначе който и от тези да бъде... все една и съща и некадърна.
7.
spoko
16.05.2013 19:29:30
2
2
Мосинов ще става кмет, пък ръси глупости- властта се отразявала зле. Кво по- дебел ли ще стане, или държанката му ще се кротне.
6.
spoko
16.05.2013 19:29:30
4
3
Мосинов ще става кмет, пък ръси глупости- властта се отразявала зле. Кво по- дебел ли ще стане, или държанката му ще се кротне.
5.
минаващ
16.05.2013 19:21:51
0
7
Щом като Болен се разпознава като готов за премиер, защо Костантин да не мисли за себе си като за бъдещ председател на ОбС?
4.
wtf
16.05.2013 19:12:01
2
6
Този човек е първосигнален ,конфликтен и не е добре с нервите.Не му възлагайте такава отговорност,ще си имате проблеми.
3.
бургазлия
16.05.2013 19:04:12
4
4
аз, предлагам да изберат Ангел Божидаров за председател на общинския съвет, така шоуто ще продължи, защото той е достоен заместник на Маджарова в глупостите и простотиите.
2.
Знаещ
16.05.2013 18:39:29
2
8
Той даже не е ченге, а прост катаджия. Какво друго можеше да очакваме от ГЕРБ. Те все пак имат волята
1.
Луко Константинов
16.05.2013 18:37:57
1
9
Не е истина това ченге да стане председател на общинския съвет. Толкова ли падна нивото. Просто нямам думи. Отвратен съм
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Бавят Бюджет 2026 заради санкциите срещу „Лукойл“? Заради тях приходите намаляват с 1 млрд. евро Бавят Бюджет 2026 заради санкциите срещу „Лукойл“? Заради тях приходите намаляват с 1 млрд. евро Затварянето на рафинерията в Бургас води до тежък недостиг на средства и затруднява изпълнението на заложените цели, коментира икономист Шокиращ сигнал във Второ РУ: Собственик на детски център в Бургас дрогирал майки, за да спи с тях Шокиращ сигнал във Второ РУ: Собственик на детски център в Бургас дрогирал майки, за да спи с тях Следи от наркотици в телата на няколко жени вдигнаха полицията на крак Драма с моряците от „VIVA 962“, избягали в Бургас след арест в Севастопол Драма с моряците от „VIVA 962“, избягали в Бургас след арест в Севастопол Военните ни изпратиха с хляб и вода, споделят украинските моряци Всички ли мразят Слави? Тв водещият с безпрецедентен ход във фейсбук Всички ли мразят Слави? Тв водещият с безпрецедентен ход във фейсбук Публична тайна е, че други политически лидери имат модератори, които управляват публичните им страници и те блокират троловете Безпрецедентна ситуация в Биг Брадър Безпрецедентна ситуация в Биг Брадър Участник крещи: "Каам ти, каам ти" Иван Гайков: Нуждаем се от пристанищна инфраструктура в Приморско, за да развием цялото Южно Черноморие Иван Гайков: Нуждаем се от пристанищна инфраструктура в Приморско, за да развием цялото Южно Черноморие Кметът настоя за държавна подкрепа за реализиране на проекта Мъж се направи на жена в "Ергенът" Мъж се направи на жена в "Ергенът" Иронизира участничка Защо забраниха износа на горива и има ли запаси? Защо забраниха износа на горива и има ли запаси? Управляващите уверяват, че са бързали, за да предотвратят спекула с цените, но от опозицията подозират, че причината е друга - резервът е празен  Какво се случва с водата в голям роден град? Какво се случва с водата в голям роден град? Хора са притеснени Кметът Алексиев: Стартирахме проекта за голямата болка на Поморие, вече няма да оставаме без вода Кметът Алексиев: Стартирахме проекта за голямата болка на Поморие, вече няма да оставаме без вода Довеждащ водопровод с резервоари, вълнолом и екологични инициативи ще подобрят инфраструктурата на крайморския град
Пентагонът разреши Украйна да получи „Томахоук“ Пентагонът разреши Украйна да получи „Томахоук“ Военното ведомство оабче оставя окончателното политическо решение в ръцете на Доналд Тръмп Созопол ще посрещне Гимкхана и Супер Рали през уикенда Созопол ще посрещне Гимкхана и Супер Рали през уикенда На  1 ноември  от 11:00 ч. на наказателния паркинг до стадиона участниците в  Гимкхана  ще демонстрират умения, скорост и безопасно шофиране Терористи щяха да потопят САЩ в кръв за Хелоуин, ФБР предотврати атентата Терористи щяха да потопят САЩ в кръв за Хелоуин, ФБР предотврати атентата Не пропускайте празника на тиквата на пазар „Краснодар“ Не пропускайте празника на тиквата на пазар „Краснодар“ Цветното събитие ще се проведе на 6 ноември от 16 часа Хибрид между ураган и средиземноморска буря със сила 160 км/ч може да удари Балканите Хибрид между ураган и средиземноморска буря със сила 160 км/ч може да удари Балканите Вижте какво се случва Галена натиска последния златен бутон Галена натиска последния златен бутон В есенната неделната вечер зрителите ще се насладят на няколко въздействащи музикални изпълнения Хамас предаде тялото на убития български заложник  Хамас предаде тялото на убития български заложник  Сахар Барух е с българско гражданство и бе отвлечен от кибуца Беери Бизнес за милиарди подари Рамзан Кадиров на дъщеря си Бизнес за милиарди подари Рамзан Кадиров на дъщеря си Айшат стана горд собственик на фабрика за облекла, склад и общежитие за работници Ето къде приеха задължителен коледен бонус от 639 евро Ето къде приеха задължителен коледен бонус от 639 евро Така наречената "Зимна празнична надбавка" ще бъде в размер на половината минимална работна заплата  в Словения Защо военните вземат с 1000 лева по-високи пенсии Защо военните вземат с 1000 лева по-високи пенсии За високите пенсии на военни и полицаи е, че при тях три години действително изслужено време се зачитат за пет години осигурителен стаж от трета категория
Доналд ТРЪМП Доналд ТРЪМП Няма да си губя времето с Путин, който говори, говори – и нищо Виц на деня Виц на деня - Любовният ми живот е като Coca-Cola.
- Искрящ, бурен и сладък ли?
- Не, бе! Първо беше нормален, после стана Light, а сега вече е Zero!
Виц на деня Виц на деня - Дъще, ела да измиеш чиниите!
- Мамо, аз съм родена за големи неща!
- Добре, ела да измиеш тенджерата!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ако не сте джентълмен, то е възможно да сте… лейди
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори